Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Yüz Işık Dolgusu

blank

Yüz Işık Dolgusu Nedir?

Yüz ışık dolgusu  kişilerin daha genç görünmesi ve yüzün elastik bir yapıya sahip olması için yapılan cilt onarma uygulamasıdır.  Güzellik ve daha iyi bir görünüm, insanların kendilerini her zaman daha mutlu hissetmelerini sağlar. Bu nedenle günümüzde birçok kişi tarafından daha güzel görünmek için estetik operasyonlar tercih edilmektedir. Yaşın ilerlemesi ile veya bazı nedenlerden dolayı birçok kişi tarafından bu estetiği operasyonları tercih edilmektedir.

Yaşın ilerlemesiyle birlikte olarak yüz bölgesinde, deformasyon meydana gelir. Kadın erkek fark etmeksizin ortaya çıkan kırışıklıklar, kas gevşemeleri gibi sorunlar için bu estetik tercih edilir. Yüz ışık dolgusu içerisinde bulunan hyalüranik asit ve poly vitamin ile göz altındaki sorunlara müdahale edilir. Müdahalede kullanılan bileşenler, yüz sorunlarının giderilmesinde oldukça etkilidirler. Yüz ışık dolgusu fiyatları yapılacak işleme ve uygulanacak alana göre farklılık gösterir.

Yüz Işık Dolgusu Uygulama Nasıl Yapılır?

Uzun süreli ve oldukça pratik bir yöntem olan yüz ışık dolgusu ile istenilen görüntüye kısa süre içerisinde kavuşmak mümkündür. Bu yöntemde ucu keskin olmayan kanüller kullanılarak yanak bölgesinden sorunlu bölgeye giriş yapılarak hyalüranik asit ve poly maddesi enjekte edilir. 

Yüz Işık Dolgusu Kaç Seans Uygulanır?

Yüz ışık dolgusu, yüz cildinin daha doğal ve canlı bir görüntüye kavuşturur. Kişilerin cildinin durumuna göre farklı aralıklarda seanslar yapılır. 3 seans şeklinde uygulanır. Bu seanslar, 15 ile 30 gün arayla uygulanır. Bu estetik seansları ve hangi arayla yapılacağı hakkında detaylı bilgi için işlemi gerçekleştirecek uzmanla bir ön görüşme yapılması gerekir.

Yüz Işık Dolgusu İçin Aday Hastalar Kimlerdir?

Yüz ışık dolgusu kadın erkek herkes tarafından tercih edilen bir estetik yöntemidir. Yüzde bulunan birçok deformasyonu gideren bu uygulama; yanak, burun, dudak, gözaltı, çene, burun kenarı gibi birçok bölgeye uygulanır. Bu estetik işlemleri, gebeliği veya emzirme durumu bulunmayan kadınlara uygulanabilir. Gelişim çağını tamamlamış kadın-erkek herkese uygulanabilir bir yöntemdir.

Yüz Işık Dolgusu Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yüz ışık dolgusu fiyatları işlemin yapılacağı alana ve kuruma göre farklılık gösterir. Yaşın ilerlemesiyle deri altı yağda, dokularda yapısal açıdan şekil bozuklukları meydana gelir. Bununla birlikte yüzde kırışıklık, çökme, gevşeme gibi deformasyonların giderilmesinde, aynı zamanda ağız kenarındaki gülme çizgilerini yok etmek, dudaklara, kaş arasına, çeneye, şakak bölgesine, gözaltına, burun kenarlarına, yanaklara bu yöntem uygulanabilir. Uzman cerrah tarafından ihtiyacın tam olarak belirlenmesi ve belirlenen yüz bölgelerine uygulanabilir.

Yüz Işık Dolgusu Hangi Bölgelerde Daha Etkilidir?

Işık dolgusu, göz altındaki çukurların ve morlukların giderilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Bunun yanı sıra dudak bölgesi, alın, yanak bölgesinde oldukça etkili sonuçlar bırakır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus yapılan işlemlerde yüzün doğal görüntüsünden uzaklaşmaması gerekir. Yüz ışık dolgusu fiyatları ekonomik ve uygun olması bu işlemin yüzde bulunan birçok deformasyonun giderilmesinde kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Dudak ışık dolgusu operasyonlarında, alt dudak ile üst dudak birbiriyle orantılı olmalıdır. Enjekte edilen dolgu miktarı arttıkça, işlemin kalıcılık süresi o kadar uzun olur. Ancak enjekte edilecek dolgunun miktarı ile doğallık arasında uyumun olması gerekir. Bu nedenle bu estetik uzman, profesyonel estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Yüz Işık Dolgusu Kimlere Uygulanamaz?

Dolgu malzemesinde kullanılan maddeler, insan vücudunda zaten olan maddeler olduğundan herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Ancak yüz ışık dolgusu, gebelere ve emziren annelere uygulanmaz. Ayrıca bu estetik dolgusu, alerjik bir yapıya sahip olan kişiler için de tavsiye edilmez.

Ortalama 1 ile 3 yıl arasında etkisi devam eden yüz ışık dolgusu etkisi geçtikten sonra tekrar uygulanabilir. Işık dolgusu esnasında kişilerin herhangi bir ağrı hissetmesi için bölgeye anestezi etkisine sahip kremler sürülür. Sonrasında yüzde hafif kızarıklık ve morluk oluşabilir. Kızarıklık, kısa süre içerisinde ortadan kaybolur. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan yüz ışık dolgusu, hem ekonomik açıdan hem de uygulama kolaylığı açısından birçok kişi tarafından tercih edilir. 

Yüz Işık Dolgusu Uygulaması Yapmaya Yetkili Kişiler Kimlerdir?

Yüz ışık dolgusu diğer estetik operasyonlara göre daha kolay ve pratik yöntemlerdir. Ancak estetik işlemleri, uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Işık dolgusu işlemleri, yetkili hekim tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde dolgu işlemleri sonrasında istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir. Bu işlemin plastik cerrah uzmanları ve dermatoloji uzmanları gibi profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Uzman doktor dışında uygulamayı yapan kişilerden yardım alınmaması gerekir. Yüz ışık dolgusu fiyatları ve işlemi gerçekleştirecek hekim hakkında belirli incelemeler yapıldıktan sonra karar verilmelidir.

Yüz Işık Dolgusu Fiyatları 2021

Yüz ışık dolgusu fiyatları 2021 işlemin yapılacağı güzellik merkezine ve ile göre farklılık gösterir. Yüz ışık dolgusu hakkında daha önceden işlemi gerçekleştirecek kurum ile bir ön görüşme yapıp, bütçe ayarlanması yapılabilir. Işık dolgusu fiyatları; dudak, gözaltı, burun, yanak gibi işlemin yapılacağı bölgeye göre değişir.