Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Tüm Yüz Işık Dolgusu

blank

Tüm Yüz Işık Dolgusu

Cilt gün geçtikçe yaşlanmaya devam eder ve bu durum çoğu kişi için aşılması gereken bir sorun haline gelir. Bu gibi durumlarda estetik işlemler sıklıkla tercih edilmekte ve istenen görünüme kavuşmak için yardımcı olmaktadır. Günümüzde estetik dendiği zaman akla ameliyat gelse de aslında ameliyatsız estetik seçenekleri de mevcuttur. Bunlardan biri de ışık dolgusu estetiğidir. Işık dolgusu yaşlanmanın olumsuz etkileriyle savaşmanın iyi bir yoludur ve cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle de sıklıkla tercih edilir.

Cildin yaşlanmaya başlamasının ve bu görünümün dışarıya yansımasının nedeni hyalüronik asit içeriğinin azalmasıdır. Yaşlanmayla beraber azalan bu madde cildin sarkmasına ve kırışıklık oluşmasına neden olur.

Işık dolgusu tüm yüze uygulanabilmekte ve cildin canlılığını geri kazanmasına yardımcı olmaktadır. Adından dolayı tedavide ışık kullanıldığı düşünülebilir. Ancak ışık dolgusu adını cilde aydınlık vermesinden ve canlandırmasından almaktadır. Enjekte edilebilir hyalüronik esit içeriği ve diğer maddelerden oluşan ışık dolgusu yüzün tamamına uygulanarak kırışıklıkları ve sarkmaları hedef alır. Bu sayede kısa bir süre içinde kişi istediği görünüme kavuşarak daha aydınlık bir cilde sahip olmuş olur.

Işık dolgusu işlemi öncesinde konforu sağlamak amacıyla lokal anestetik kremler tüm yüze uygulanmaktadır. Mikro enjeksiyonlarla yapılan ışık dolgusu tedavisi sonrasında soğuk buz kompresi önerilir. İşlemin ardından bölgede biraz şişlik ve morarma görülmesi normal olmakla beraber bu etkiler geçicidir.