Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Akne Kürü

blank

AKNE KÜRÜ

Akne (sivilce) kıl köklerinin ve yağ bezlerinin (deri altında yağ üreten bezlerin) tıkanmasıyla sonuçlanan ve sivilcelere neden olan yaygın bir cilt durumudur.

Vücut çok miktarda sebum üretiyorsa ölü deri hücreleri gözeneklerin içine sıkılaşabilir beyaz yada siyah noktalara neden olabilir.

Akne ergenlik dönemindeki gençlerin %85 inde görülür. Nedenleri, sigara kullanımı ,hava kirliliği ,cildin fazla yağ üretmesi ,sivilce sıkma tahriş ,bazı ilaçlar ,hormonel sebepler ,stres , genetik faktörler, enfeksiyon

Belirtileri siyah noktalar beyaz sivilceler küçük kırmızı papüller cilt altında ağrılı olan kabartılar içi irin dolu ağrılı yumrular

Yanlış yapılan uygulama ve tedavi koyu lekeler ve yara izlerinin oluşumuna sebebiyet verir. Tedavi yöntemi kişinin akne oluşum nedenine göre değişiklik gösterebilirler.

Tedavi yöntemleri

Hormonal nedenlerden kaynaklanan akne sivilce lekeleri doktor gözetiminde tedavi edilir. Enjeksiyonel akne Mezoterapisi  yöntemi cilt altına akne oluşan tabakaya müdahale edilerek sorunun daha hızlı ve kesin çözülmeside sağlanabilir.

Veya yüzeyel asit içerikli profesyonel bakımlarımızla özel solüsyonlar sayesinde akne oluşumunun önüne geçilir veya var olan aknenin yayılmadan leke bırakmadan kurutulması sağlanır. Tüm cilt tiplerine uygunluğu dermatolojik testlerle onaylanmıştır. Yaz kış yapılabilen bir bakım kürüdür.

Ciltteki koyu lekelerin solması skar dokularının onarılması akneli ciltlerin temizlenmesi gibi birçok cilt sorununda etkilidir.

Akne kürümüzde aşamalar cilt temizlenir peeling uygulanarak gözenekler açılır akne olan bölgelere black peel dediğimiz özel akne solüsyonu uygulanır.cildin ihtiyacına göre bu solüsyon ciltte bekletilir. Sonrasında ciltten nötrilize edilerek ciltten arındırılır.

En son aşamada mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır. Akne bir kür bakımı olduğundan 4-6 seans önerilir.