Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Protez Tırnak

blank

Protez Tırnak

Protez tırnakGünlük hayatın ve işin yoğunluğu nedeni ile tırnak bakımına zaman ayıramayan kadınlar için son yıllarda  geliştirilmiştir. Estetik ve güzel görünmek isteyen kadınların en fazla özen gösterdikleri yer tırnaklarıdır. Tırnakların temiz ve güzel görünmesi çok önemlidir.  Estetik sektörünün gelişmesi ile popülerliği son yıllarda artmıştır.

Protez tırnak kişinin kendi tırnakları üzerine özel koruyucu sürülerek uygulanır. Bu nedenle kişinin kendi tırnağında bir sorun olmaz.  Kadınlar her zaman güçlü, sağlıklı, temiz ve estetik görünen tırnaklara sahip olmak isterler. Takma tırnaklara göre daha avantajlıdır. Kalıcı olması nedeni ile çok tercih edilen tırnaklardır.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Protez tırnak yapım işlemi öncesinde hangi model tırnağın kullanılacağı belirlenir. Tırnak bakımı uygulanır ve tırnak üzerinde bulunan etkili kısımlar temizlenir. İstenilen şekli sağlamak için törpü yapılır. Tırnak protez için uygun hale geldikten sonra üzerine özel koruyucu madde uygulanır. Daha sonra seçilen madde tırnak üzerine yayılır ve şekil verme işlemi uygulanır. Tırnak şekline kişinin el yapısına bakılarak karar verilir.

Protez tırnak şekli oluştururken çok dikkatli olunmalıdır. Son yıllarda doğal ve temiz görünüm büyük önem taşır bu nedenle boyutunun uzunluğu ve şekli doğal yapısı gibi olmalıdır. Kişinin kendi tırnağının nefes alması sağlanmalıdır.

Protez Tırnak Modelleri

Kalıcı manikür çeşidi olan protez tırnak üç farklı şekilde uygulanıyor. Akrilik, dipping ve jel olmak üzere üç şekilde uygulanır. Akrilik tırnak çeşidi en sık kullanılan modeldir. Özel bir tozun sıvı ile karıştırılması sonucunda elde edilir. Zayıf ve kırılgan tırnak yapısına sahip kişilere uygulanır. Doğal görünüm yakalamak çok zordur. Boyutu en kolay ayarlanabilen modeldir. Jel sürüldükten sonra hava ile temas edince sertleşir.

Jel protez tırnak modeli ise doğal görünüme sahiptir Çok çabuk kurumadığı için özel bir ışın ile kurutulur. Tırnağın boş ve ince kısımlarına sürülür. Bu modelin kalıcılığı dört hafta sürer. El ve ayaklar için tercih edilir. Dipping model ise akrilik türüne çok benzer. Kokusuz ve mat olan bir malzemedir.  İşlem sonrasında elde edilen görüntü de mattır.

Protez Tırnak Nasıl Çıkar?

Protez tırnak çıkarma işlemi için vakit ayırmalısınız. İlk olarak kesme işlemi ile boyutları küçültün. Daha sonra geniş bir kâsenin içerisine aseton koyun. Ellerinizi asetonun içerisine sokun. Aseton ile ıslanan tırnaklarınızı alimünyum folyo ile sarın. Asetonun en az 30 dakika nüfuz etmesini sağlayın. Aseton tırnakların yumuşamasına yardımcı olur. Yumuşayan jeli uygun törpü yardımı ile törpüleyin. Böylece tırnak üzerinde bulunan jel kısa sürede temizlenir.

Protez Tırnak Seti

Protez tırnak uygulamalarında kişiye özel setler kullanılır. Bu setler paket içeriğine göre değişiklik gösterir. Setin içerinde işlem için gerekli olan tüm malzemeler bulunur. Son yıllarda protez tırnak teknolojisine olan talebin artması ile yeni markalar kendilerine ait olan ürünleri piyasaya sürüyor.  Markaların sattıkları setlerde ürün içerikleri değişiklik gösteriyor. Bu nedenle ihtiyacınız olan ürünü satın almadan araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Protez tırnak modeline karar verdikten sonra uygun olan paketi tercih etmelisiniz. Bazı paketlerde bütün modellerin ürünleri yer alırken bazı markalar tek modele yer verir. Paketlerin fiyatları da içeriğine göre değişiklik gösterir. Ayrıca sağlığınızın korunması için kimyasal içerikli ürün satışı yapan firmalardan alışveriş yapmanızı önermiyoruz.

Protez Tırnak Malzemeleri

Protez tırnak malzemeleri uygulanan modele göre değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte her uygulamada mutlaka kullanılması gereken malzemeler, törpü, tırnak makası, aseton, tırnak modeli için gereken jel malzemesi, jel sıvısı, özel yapıştırıcı, tırnak kurutma cihazı, pens, havlu, sıcak su, nemlendirici krem, antiseptik solüsyon ve tercihen ojedir.

Protez tırnak uygulaması öncesinde tırnaklara kusursuz şekil verebilmek için manikür uygulanır. Tırnak etrafında bulunan etler ve tırnak üzerinde bulunan deriler arındırılır. Manikür işlemi sonrasında eller dezenfekte edilmelidir.  Bu nedenle işlem için manikür seti ve dezenfektan da temin edilmelidir. Sıraladığımız bu malzemeler ile kusursuz tırnak uygulaması işlemi yapılabilir.

Protez Tırnak Jeli

Protez tırnak jeli işlemin ana malzemesidir. İşlem için kullanılan üç farklı jel çeşidi bulunur. Jel içeriği kesinlikle alkol ve diğer kimyasal maddeleri bulundurmamalıdır. Jel tırnağın üzerine profesyonel bir şekilde sürülmeli ve şekil verilmelidir. Aksi halde istenilen sonuç elde edilemez. Jel sayesinde tırnaklarınız güçlenir ve kırılmaz.

Yapısı itibari ile güneş ışınlarını geçirir. Tırnağın nefes almasını kesinlikle engellemez ve bu sayede protez çıkartıldıktan sonra sararma gibi bir sorun oluşmaz. Jel seçimi çok büyük önem taşır. Özel yapıştırıcı yardımı ile tırnağa yapıştırılır. Işın yardımı ile kurutulduğu için herhangi bir darbe sonucu kırılma söz konusu olmaz.

Protez Tırnak Fiyatları 2021

Protez tırnak fiyatları işlemin yapıldığı güzellik merkezine göre değişiklik gösterir. Fiyatların belirlenmesinde güzellik merkezinin konumu, işlem için kullanılan jelin ham maddesi, tırnağın boyutu, işlem sırasında kullanılan tek kullanımlık malzemeler, işlem süresi ve piyasada ki tırnak fiyatları dikkate alınır.

Protez tırnak modelleri yaklaşık dört hafta kadar kalıcıdır ve tırnağınızın üzerinde kalır. Bu nedenle mutlaka insan sağlığına zararı olmayan ve doğal malzemelerden üretilen ürünleri seçmelisiniz. Ayrıca bulaşıcı hastalıkların engellenmesi için merkez seçimini de çok dikkatli yapmalısınız. Piyasanın altında hizmet veren kurumlarda işlem yaptırmanızı sağlığınız için tavsiye etmiyoruz.