Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Lazer Epilasyon

lazer epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon; İstenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmanın en etkili yoludur. Günümüzde kadın ya da erkek fark etmeden herkese güvenli bir şekilde yapılan kıl alma yöntemleri arasında en etkili olanıdır. Diğer yöntemlerden farkı kişilerde meydana gelen kıl problemlerinin kalıcı bir şekilde yok edilmesidir. Zararı olmayan ve güvenilir olması ile kendini geliştirerek yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Lazer epilasyon fiyatları farklılık göstermesinden dolayı iyi araştırılması gereken kriterlere sahip olan bir uygulamadır.

Lazer Epilasyon Uygulaması

Yapılan uygulama cinsiyet fark etmeden herkese güvenle yapılan bir estetik işlemdir. Kullanılan yöntem ve tekniklerin kişilere uygun olması ve uygulamasını yapan kişinin uzman olmasıyla etkili sonuçlar alınmaktadır. İlk olarak 1997 yılında FDA tarafından onaylanmış olan uygulamalarda FDA onaylı cihazlar kullanılıp sağlık bakanlığından onaylı merkezlerde uygulamanın yapılmasına izin verilmiştir. Uygulama FDA onaylı cihazlarla yapıldığı için lazer epilasyon fiyatları da kullanılan cihazlara göre farklı olacaktır.

Lazer Epilasyon Yöntemi

Uygulamalar bir estetik işlem olup lazer ışınlarının etkisiyle kıl köklerinin yok edilmesini sağlamaktadır. Lazer uygulamalarında başarılı sonuçlar alınması için kişilere uygun olan yöntemin doğru belirlenmesi gereklidir. Lazer epilasyon fiyatları bu bağlamda değişkenlik göstermektedir. Epilasyon öncesi mutlaka cilt analizi yapılarak hastanın uygunluğuna göre yöntemin belirlenmesi komplikasyon yaşanmadan sürecin devam etmesi açısından önem taşır.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Her bölgeye güvenle yapılan lazer uygulaması kıl yoğunluğu olan bölgelerde başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan estetik bir uygulamadır. Kol, koltuk altı, bacak ve kalça, yüz, bel, sırt gibi vücudun bütün kıl olan bölgelerinde uygun lazer cihazı seçilmesiyle rahatlıkla uygulama yapılabilir. Uygulama yapılacak bölgeye göre lazer epilasyon fiyatları hakkında uzman hekim bilgi verecektir. Uzman hekim kişinin kıl ve cilt yapısına uygun olan yöntemi belirlemek amaçlı muayene ederek uygun cihaz başlıklarıyla kişiye özel yapılarak kıl olan bölgede kılların yok edilmesi için seanslar yaparak süreç tamamlanır.

Lazer Epilasyon Süreci

Uygulamanın başlama aşamasında ilk adım olarak kişinin kıl ve cilt yapısına uygun olan lazer yönteminin belirlenmesidir. Kıl ve cilt yapısına uygun olarak belirlenen lazer yöntemiyle lazer ışınlarının kıl olan bölgeye seri atışlar yaparak ısı enerjisi yayılması ve bu ısı enerjisi sayesinde kıl köklerinin tahribi gerçekleşir. Kıl köklerinin tahrip edilerek dökülmesi amaçlanan lazer epilasyon uygulamaları seanslar halindedir. Seansların süreleri ve sıklığını uygulaması yapılan kişi belirler. Kişinin kıl yoğunluğu bölgenin genişliği seansların süresini uzatarak daha çok seansa gerek olmasıyla bağlantılı olarak süreç ilerler. Seansların sonunda kişi pürüzsüz bir cilde kavuşmanın rahatlığını yaşar.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer uygulamaları günümüz teknolojisiyle gelişerek kıl alma konusunda oldukça başarılı olan estetik işlemdir. Birçok alanda güvenle kullanılan lazer ışınları tedavi amaçlı olarak da uzman hekimler tarafından hastalarına önerilmektedir. Ciltte meydana gelen varis ve kılcal damar tedavilerinde lazer ışınları etkili olurken aynı zamanda kıl yok etme konusunda da başarılı olan bir uygulama olarak günümüzde yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Kullanım alanlarına göre değişkenlik gösteren lazer epilasyon fiyatları için ön görüşme yapmak önemlidir.

Lazer Epilasyon Cihazları

Kıl yok etme uygulamaları için kullanılan bu cihazlar ile kişinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Hangi kişiye hangi cihazın kullanılması gerektiğini ve hangi yöntemle yapılacağını uzman hekim ilk muayenede belirler. Başarılı sonuç verilmesi ve etkili olması için bu yöntemlerinin doğru cihaz kullanımı oldukça önemlidir. Seçilen cihaza göre lazer epilasyon fiyatları farklılık gösterecektir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı

Pratik ve etkili bir cihazı olan alexandrite lazer epilasyon cihazı açık cilt tiplerine özel olarak üretilmiştir. Doğru yöntem ve doğru cihazın seçilmesiyle oldukça başarılı sonuçlar veren alexandrite cihazı koyu ciltli kişilerde ve ince tüylü olan kişilerde kullanıldığı zaman yok etmekten çok kıl artışı yaşatacağından uzman kişiler tarafından cildin iyi analiz edilmesi gerekmektedir ve bu kişilerde kullanımı uygun değildir.

Diode Lazer Epilasyon Cihazı

İstenmeyen tüylerin azalmasında oldukça etkili olan diode lazer epilasyon cihazının dalga boyu diğer lazer cihazlarına oranla daha uzundur. Bu uzun dalga boyları sayesinde koyu renkli cilt tiplerinde bile başarılı sonuçlar veren estetik bir uygulamadır. Dalga boyunun uzun olmasıyla çok derinlere kadar etki etme gücü olmasından dolayı koyu tenli kişilerde de başarılı bir uygulamadır.

Nd:yag Lazer Epilasyon Cihazı

Çok koyu cilt tipleri için geliştirilmiş olan nd yag lazer epilasyon cihazı başarılı olmasına rağmen pek tercih edilmez. Nedeni ise kişilerde derinlere etki etmesinden dolayı ağrılı bir işlem süreci olmasındandır.

Neden Lazer Epilasyonu Tercih Etmeliyim?

Lazer epilasyon uygulamalarını tercih etme nedenlerinden en önemlisi ağrı olmadan kalıcı ve pratik bir uygulama olmasından dolayıdır. Bu uygulamalarından sonra pürüzsüz bir tene kavuşarak kalıcı bir şekilde kıl sorunu ortadan kalkmaktadır. Ağrısız ve uğraşı olmadan yapılan için 12 yaş üzeri olmak ve kıl sorunu yaşıyor olmak yeterlidir. Lazer epilasyon fiyatları kişilere özel belirlenmektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

Lazer epilasyon fiyatları hakkında birçok değişken faktör vardır. Uygulama yapılacak olan bölge, kişinin kıl ve cilt yapısına uygun olan cihazların seçilmesi, seans süreleri, uygulama yapılacak olan merkez ve uzman hekim gibi konular lazer epilasyon fiyatları 2021 için değişkenlik yaratan faktörlerdir.