Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Örümcek Ağı

blank

Örümcek ağı estetiği (cerrahi olmayan yüz germe işlemi olarak da bilinir) PDO (poldioksanon) adlı ipi kullanarak yaş ilerledikçe deride oluşan çizgileri kaldırarak eski durumuna dönüştürme tedavisidir.

Bu tekniği kullanarak daha güvenli ve daha hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz. Özellikle sarkmış yanaklar ve çenenin görünümünde etkili bir tekniktir. Bu teknik cildin yenilenmesi ve kırışıklıkların ve sarkmaların ortadan kaldırılması için başarıyla uygulanabilir. Ayrıca, botoks, microneedle ve PRP tedavisi ile birlikte kullanılabilir.

Bu tedavi herhangi bir acıya mı sebep oluyor mu?

Ameliyat lokal anestezi altında yapıldığından ağrı hissedilmemektedir.

Kalıcı bir tedavi mi?

Cildiniz zamanla eski haline gelmeye devam edecektir. Ancak yaşlanmanın etkileri kişiden kişiye değişiyor. İşlemin etkisi hastaların çoğunda ortalama 2 yıl sürer.

Örümcek ağı estetiği tekniğini kim uygulayabilir?

Örümcek ağı tekniği eğitim gören ve sertifika alan hekimler tarafından uygulanmalıdır.

Örümcek ağı estetiği tekniği vücudun hangi bölgelerinde uygulanmaktadır?

Bu teknik şu amaçlar için kullanılabilir;

  • Göz altı torbaları
  • Sarkmış çene hatları
  • Boyun sarkmaları
  • Kollar

Örümcek ağı estetiği tekniği kim için uygundur?

Bu işlemin uygulanacağı alan çok sarkmış veya gevşek değilse, her yaştan kişiye uygulanabilir. Deri ve bağ dokularının sarkma oranı estetik için uygun olmalıdır. Diğer yöntem ve operasyonlarla kıyaslandığında en kritik üstünlüğü, yüz germe ameliyatı sonrasında hissedilen gerilmiş cilt hissine neden olmamasıdır.

Günlük hayata geri dönmek ne kadar sürer?

Hastaların çoğu işlemden hemen sonra günlük faaliyetlerine geri dönerler. Hastalar, yüzlerini ovmaktan kaçınmalı ve işlemden sonra üç hafta yüz aşağı yatmalıdır.