Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Kirpik Lifting

blank

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting kirpiklerin daha kıvrık gözükmesini sağlayarak istenen görünüme ulaşmaya neden olur. Kadınlar için gözleri ve kirpikleri çok önemlidir. Çünkü bakışlarının güzel olmalarını isterler. Genellikle kirpiklerin kıvrık ve hacimli görünmesini sağlamak için kozmetik ürünler veya kirpik kıvırma makası kullanılmaktadır. Ancak günümüzde estetik uygulamaların gelişimi nedeniyle kirpik lifting yaptırarak istediğiniz görünüme kalıcı olarak sahip olabilirsiniz.

Kirpik liftingi kirpiklerin şeklinin kalıcı oalrak değiştirilmesi ve kıvrılması olarak da anlatılabilir. Ancak bu kalıcılık elbette sonsuza kadar sürmez. Ancak tatmin edecek derecede etkilidir. Kirpik liftingi işleminin zararlı olup olmadığı da çok merak edilmektedir. Eğer doğru bir uzman tarafından ve doğru şekilde yapılırsa bu uygulamanın herhangi bir zararı yoktur. Ancak yanlış kişiler tarafından uygulanırsa kötü sonuçlar doğurabileceği de bilinmelidir.

Kirpik lifting uygulaması yapılırken ilk aşamada kirpikler bigudi benzeri bir araca sarılır ve ilk solüsyon uygulanarak beklemeye bırakılır. Bekleme süresi yaklaşık 15 dakikadır. İkinci aşamaya geçildiğinde ilk sürülen solüsyon silinmekte ve ikinci solüsyon uygulanmaktadır. İkinci solüsyon da sürüldükten sonra 10 dakikalık bir bekleme sürecinin ardından işlem tamamlanmaktadır. Kirpik lifting uygulamasının kalıcılığı kişinin kirpik yapısına bağlıdır. Ancak genel olarak 1,5-2 aylık bir kullanım süresi bulunmaktadır.

Kirpik lifting işlemi yaptırmadan önce kirpiklerin temiz ve kuru olmasına dikkat edilmelidir. Kirpik lifting uygulaması hamilelere ve gözlerinde sorun olan kişilere uygulanmamaktadır.