Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Dermaroller

blank

Dermaroller tedavisi sivilce izlerinin tedavisinde, yaşlanmayı önleme, ince çizgileri azaltmada ve saç dökülmesinin tedavisinde yardımcı olur. Dermaroller tedavisinin sonucunda kusursuz bir cilt vaad edilir.

Bu tedavide, silindirin yüzeyi üzerinde bulunan yüzlerce mikro iğne cildin yüzeyini uyarmak için kullanılır. Silindir yüzdeki veya etkilenen bölgedeki cildin tüm bölümlerinde yukarı ve aşağı hareket ettirilir. İğneler deride birçok küçük yara oluşmasına neden olur. Yaraları iyileştirmek için cilt aşırı kolajen üretmeye başlar. Bir bakıma, ciltte yapay olarak kollajen üretimini artırmanın bir biçimi olarak kullanılır diyebiliriz. Fazla kolajenin bir sonucu olarak, ince çizgilerin silinmesine ve yara izlerinin giderilmesine yardımcı olur.

İğneden gelen aksiyon eylemi cildin kan dolaşımını da geliştirir. Cildi parlak yapar. Tedavi, uyguladığınız herhangi bir üründen daha fazla sonuç almanızı sağlamak için cildin gözeneklerini de açar.

Dermaroller ürününün yüzeyindeki silindir yüzlerce iğne içerir. Çeşitli kalınlıklarda iğneler seçebilirsiniz. İğne boyutu 0.5 mm, 1.0 mm veya 1.5 mm olabilir. Hafif sivilce izleri, hafif su çiçeği izleri, dökülen saçlar ve hafif yaşlanma karşıtı tedaviler için 0.5 mm iğne boyutu önerilir.

1.0 mm iğneler derin akne izleri, cerrahi yara izleri ve selülit için kullanılabilir. 1.5 mm’lik iğne, çok derin izler ve şiddetli selülit vakaları için kullanılır. Uzmanlar, 2.0 ve 2.5 mm boyutlarındaki iğneleri kullanır, ancak bu tedavi genellikle topikal anestezi altında yapılır.