Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Cilt Temizliği

blank

Yüz temizliğinin ortak bir yararı, kir, yağ ve diğer istenmeyen gözenek tıkayan maddelerin giderilmesidir. Gün boyunca yüzünüzdeki cilt bakteriler, kirleticiler, virüsler, kirler ve ölü cilt hücreleri ile sürekli olarak kaplanır.Günlük yüz temizliği, ciltte taze bir görünüm elde etmek için bu kirleri giderir.

Düzenli cilt temizliği, cildin düzgün bir hidrasyon seviyesine ulaşmasına yardımcı olan önemli bir faktördür. Kurumuş cilt kaba, buruşuk ve yaşlanmış görünür. Temizleme cildin PH düzeylerini yönetmeye yardımcı olur. Yeterli su ve ürün retansiyonu sağlar.

Cildin altındaki küçük bezler, cildi dış dünyanın tehlikelerinden korumak için sebum adı verilen yağı üretir. Bu bezler, bakterilerin veya diğer zararlı maddelerin nüfuz etmesini önleyen bir bariyer oluşturmak için cildin yüzeyine ulaşmasını sağlayan bir yol olarak saç köklerini bir yol olarak kullanır.

Yüzeyde aşırı miktarda kir birikirse follikülün tıkanmasına, sebumun, terlemenin ve ölü cilt hücrelerinin tıkanıklığına neden olabilir. Cilt yüzeyindeki sebum eksikliği, bakterilerin folikülün içine nüfuz etmesine ve iltihaba neden olmasına izin verir.  Doğru cilt temizliği, kirlerin birikmesini önlemek için gözenekleri temizler ve sebum yağı cildin yüzeyine engellenmeden ulaşmasını sağlar.

Cilt temizliğini tamamen bıraktıysanız, gözenekleriniz tıkalı olur ve ciddi aknelerin oluşmasına neden olur. Cilt, şiddetli kızarıklık, kuruluk ve yetersiz hidrasyondan kaynaklanan iritasyonun birleşimini de deneyimleyebilir.

Düzenli temizlik, cildinizin parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için gereklidir.

Temizleme, yaşlanma önleyici ürünler ve tedavilerin düzgün şekilde etki etmesine yardımcı olur.

Temizleme uygun gözenek boyutunu korumaya yardımcı olur.

Temizleme, düzgün cilt hidrasyonunu teşvik eder ve aşırı yağ üretimini engeller.