Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Yüz Germe

yüz germe

Yüz Germe Nedir?

Yüz germe, en çok tercih edilen estetik işlemlerinden birisidir ve cerrahi olmayan tedaviler arasında yer alır. Estetik bir görünüm elde etmek için ameliyat yaptırmak istemeyen insanlar yüz germe gibi cerrahi olmayan işlemleri tercih ediyor.

Tabii yüz germeyi sadece estetik olarak algılamamalı, aynı zamanda yeri geldiğinde sağlıkla ilgili bir müdahale olabileceğini de düşünmelisiniz. Yüzde oluşan sarkmaları gidermek için yapılan yüz germe operasyonu yalnızca kadınların tercih ettiği bir tedavi değildir.

Son dönemlerde erkekler de yüzünde oluşan sarkmayı gidermek için yüz germe ameliyatı yaptırmayı uygun görür. Yüzünüzün gençliğini kaybettiğini, giderek kırıştığını ve sarktığını düşünüyorsanız yüz germe alanında uzman kişilerle görüşebilirsiniz.

Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Yüz germe operasyonu daha önce yalnızca kilolu insanların yaptırdığı bir şey olarak algılanırdı. Fakat artık düzensiz kilo kaybı yaşayan ve bunun sonucunda yüzünde sarkma oluşan kişiler de yüz estetiği işlemini yaptırarak yüzündeki sorunları gidermiş olur.

Yüz germeyi hem ameliyatlı hem de ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür. Ameliyatsız gerçekleşen yüz germe işlemlerinde enjeksiyon yöntemi uygulanır. Kimi durumlarda yüz estetiği ameliyatı kaçınılmaz olabilir.

Yüz germe cerrahınız gerekli incelemeleri yaptığında hangi yöntemin daha uygun olduğunu anlayacaktır. Günümüz teknolojisinin giderek geliştiğini düşünürsek yüz estetiği ameliyatı eskisi kadar ürkütücü bir cerrahi operasyon değildir diyebiliriz.

Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

Yüz germe ameliyatından önce yapılan kontroller için gençlik döneminize ait bir fotoğrafı cerrahınıza göstermeniz gerekir. Çünkü gençlik döneminizdeki yüzünüzle şu anki yüzünüz kıyaslanarak yüz estetiği yöntemi belirlenir.

Ayrıca yüz estetiği ameliyatının planı için de fotoğrafınız işe yarayabilir. Yüz estetiği ameliyatında düşünüldüğü gibi deri gerilip bırakılmaz. Cildinizde bozulmaya maruz kalmış kısımların hepsi yüz germe ameliyatında düzeltilebilir.

Yüzünüzde sarkmaya yol açan kısımlar kesiyle belirlenir. Kesiyle belirlenen kısımlar yüz estetiği ameliyatıyla birlikte olması gereken şekle getirilir. Yüz estetiği ameliyatından sonra oluşabilecek izlerden endişeleniyorsanız belli olmayacak kadar kesi atıldığını söylememizde fayda vardır.

Özellikle endoskopik yöntemle uygulanan yüz estetiği ameliyatlarında izler belli olmaz. Klasik yöntemle yapılan yüz germe ameliyatlarında ise izler zamanla görülmez hâle gelir.

Yüz Germe Yöntemleri

Yüz germe ameliyatında en çok duyulan yöntemlerden birisi klasik yüz estetiği yöntemidir. Kulağınızın önünden çenenize kadar yüzünüzün gerildiği yöntem klasik yüz germedir.

Klasik yüz esettiği yönteminde ciltteki sorunlar giderilirken fazla yağ oluşumu varsa o da alınır. Böylece yüz germe ameliyatı gerektirecek fazlalıklar cildinizden arındırılmış olur.

Bir başka yüz estetiği yöntemi de standart yüz germedir. Standart yüz estetiği yönteminde klasik yöntemle oluşturulan kesiyle boyun ve çene kısmındaki bozukluk giderilir. Hastalar için son dönemlerde tercih edilen yöntem endoskopik yüz germedir.

Endoskopik yüz germede diğer yöntemlere kıyasla daha küçük kesiler oluşturulur. Endoskopik yüz estetiği yönteminin fazla yağları almada etkili olduğunu söyleyemeyiz.

Yüz Germe Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Alanında başarılı bir yüz germenin cerrahıyla anlaştıysanız normal koşullarda 5-10 yıl gibi kalıcılık süresinden söz edebiliriz. Alanında başarılı ve tecrübeli yüz germenin cerrahları ameliyatın kalıcılığını uzatan yöntemler de uygular. Eğer başarılı bir yüz germenin cerrahıyla anlaşmanıza rağmen kalıcılık süresi daha az olduysa yaşantınızdaki gelişmelerin büyük bir etkisi vardır.

Gün içinde çok fazla strese girmeniz, psikolojik sıkıntılar yaşamanız, sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklar edinmeniz, yeme bozuklukları ve daha birçok faktör yüz estetiği ameliyatının kalıcılığını azaltmada etkiye sahiptir. Yaşam koşullarınızda sıkıntı olmadığı hâlde yüz estetiği ameliyatından verim alamadıysanız cerrahınızı değiştirmeniz gerekebilir.

Yüz Germe Öncesi Süreç Nasıl İşler?

Yüz germe ameliyatından önce dikkat etmeniz gereken birtakım unsurlar vardır. Mesela ameliyattan önce aspirin, E vitamini ve bitki çayı gibi şeyler tüketirseniz yüz germenin ameliyatında kanamaya sebep olabilir. Her estetik operasyonda olduğu gibi yüz germenin ameliyatında da sigara iyileşmeyi olumsuz etkileyen faktördür.

Yüz germe cerrahları operasyondan üç hafta öncesi sigara tüketiminin bırakılmasını önerir. Saçınızı yüz germe ameliyatından bir hafta önce boyatmanız cerrahınız tarafından uygun görülecektir.

Çünkü yüz germe ameliyatından sonra bir müddet saçınızı boyatmamanız istenecektir. Yüz estetiği ameliyatında yapılacak pansumanları gizleme ihtiyacı duyuyorsanız saçınızı uzun tutmanız işinizi kolaylaştıran bir yöntemdir.

Yüz Germe Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte geçmiş yüz estetiği ameliyatından sonra yaşanan şişme, kanama, morarma ve benzeri durumlar artık daha az yaşanıyor. Özellikle endoskopik yöntemi tercih eden yüz germe cerrahları iyileşme sürecinizi daha rahat hâle getirmiş olur. Yüz germek genelde iki gün sonra hastalar evine rahatlıkla dönebilir.

Yüz estetiği operasyonundan sonra hastaneden ayrıldığınızda sosyal yaşantınıza dönmeniz uzun sürmez. Eğer yüz estetiği ameliyatından sonra yüzünüzde şişme, kanama ve morarma gibi sorunlar meydana geldiyse ameliyattan iki ya da üç gün sonra bu sorun ortadan kalkacaktır. Yüz estetiği ameliyatının üstünden iki haftaya yakın zaman geçtiğinde ise iş yaşantınıza dönmeniz mümkündür.

Hangi Hastalarda Yüz Germe Uygun Değildir?

Yüz estetiği ameliyatını yüzünde sarkma meydana gelen herkesin yaptırabileceğinden söz ettik. Peki yüzünde sarkma olan herkes yüz estetiği ameliyatı için uygun mudur? Birçok estetik operasyonda kriterler belirlendiği gibi yüz estetiği ameliyatı için de uygun kriterlere sahip olmanız cerrahlar tarafından kontrollerle belirlenen bir durumdur diyebiliriz.

Öncelikle yüz estetiği ameliyatında elde edilemeyecek boyutta sonuçlar hastaları psikolojik olarak olumsuz etkiler. Bu sebeple yüz estetiği ameliyatından alınabilecek sonuçları araştırarak gerçekçi beklentilerle ameliyatı yaptırmalısınız.

Yüz germe ameliyatına engel hastalığı olan kişilerin bu ameliyatı yaptırması önerilmez. Aspirin gibi kanınızı sulandırma ihtimali olan ilaçları ve kötü alışkanlıkları kullanan kişiler de yüz germenin operasyonu öncesi belirli bir müddet bunları kullanmamalıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün Müdür?

İnsanlar ameliyatsız germe dendiği zaman genelde yüz bantlarını aklına getirir. Fakat yüz bantları haricine ameliyatsız bir şekilde yüzünüzü gerdirmeniz mümkündür. Bu yöntemler genelde germe ameliyatı yerine tercih edilen botoks, dolgu ve lazer gibi yöntemlerdir.

Siz de ameliyatsız bir şekilde yüzünüzü gerdirmek istiyorsanız bant, botoks, lazer ve dolgu gibi yöntemlerden size uygun olanını seçebilirsiniz. Yüz gerdirme ameliyatı yaptıracaksanız cerrahınızı iyi seçmelisiniz. İyi bir germe cerrahı bulabilmeniz için yapmanız gereken şey araştırmaktır. Araştırma yapmanıza rağmen iyi bir cerrah bulamadıysanız bizim germe cerrahlarımızla görüşebilirsiniz.

Yüz Germe Fiyatları 2023

Her sektörde olduğu gibi yüz germe sektöründe de fiyatlandırmalar ilgi konusudur. Son dönemlerde yüz estetiği cerrahları arttığı için fiyatlarda da değişkenlik söz konusudur.

Durum böyle olunca yüz estetiği fiyatlarına bu kadar ilgi gösterilmesi normal karşılanabilecek bir durumdur. Fakat yüz estetiği fiyatlarının yanı sıra diğer kriterlere bakmayı da unutmamalısınız.

Başarılı bir cerrahla anlaşmak istiyor ama araştırmalarınızda bir türlü bulamıyorsanız bizim yüz estetiği cerrahlarımız tam aradığınız gibidir. Yüz germe ameliyatından önce gerekli kontrolleriniz yapılır ve size özel ameliyat planı oluşturulur.

Oluşturulan yüz estetiği ameliyatı planına uyduğunuz zaman ameliyatınız başarılı bir şekilde sonuçlanacaktır. Hizmetlerimizden faydalanmak için yüz germe cerrahlarımıza ulaşabilirsiniz. Yüz germe fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.