Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Pinner Test

blank

Vücudunuzda bazı enzimler üretilirken sorunlar varsa, sindirim bozuklukları nedeniyle yaşam boyu sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Marul veya maydanoz gibi sağlıklı sebzeler bile, bu gıdalara karşı toleransınız yoksa bir gıda intoleransı reaksiyonunu ortaya çıkarabilir.

Bu reaksiyonlar bağırsak sisteminizde iltihaba neden olur ve yavaş metabolizma, depresyon, baş ağrısı, şişkinlik, ödem, yorgunluk, karın ağrısı, akne ve kilo artışı gibi birçok rahatsızlığa neden olabilir.

Gıda intoleransı, bağırsaklarda birikmeye başlayan ve kan dolaşımına girmeye başlamış olan sindirilmemiş gıdalardan kaynaklanmaktadır.  Bağışıklık sistemimiz birçok amino asidi dostça moleküller olarak tanır. Buna karşılık kısmen sindirilmiş gıda proteinleri, bu işgalcilere karşı savaşmak için bağışıklık sistemini harekete geçiren yabancı davetsiz misafirler olarak bilinir. Savaş bu şekilde başlar. Bağışıklık sistemi ile kısmen sindirilmiş proteinler arasındaki savaş bağırsakta ve vücudun diğer bölümlerinde ciddi iltihaba neden olabilir.

Bir gıda intoleransı reaksiyonunda bağışıklık sisteminin verdiği yanıt, viral veya bakteriyel enfeksiyonda görülen iltihaplanma ile benzerdir. Gıdanın hoşgörüsüzlüğüne neden olan gıdaları tüketmeye devam ederseniz, gıda intoleransı rahatsızlığı, uzun süre ve hatta ömür boyu sürebilir.

Pinnertest Nedir?

Pinnertest, gıda hassasiyetinizi söyleyebilen yeni nesil bir laboratuvar testidir. Gıda intolerans testlerinde karşılaşılan başlıca sorun tam reaksiyonların saptanamaması ve raporların yanlış pozitif sonuç vermesiydi.  Ancak pinnertest ile gıda intoleranslarınızı belirlemek mümkündür.

Günümüzde gıda intoleranslarını test etmek için birçok yöntem bulunmaktadır.  Bilim camiasının baskın görüşüne göre, güvenilir gıda intoleransı testi, Pinnertest gibi bir mikrodizil testi kullanılarak yapılan IgG ölçümlerini gerektirir.

Eski teknolojiler ile bir mikrodizil testi arasındaki farkı anlamak için, bir röntgen ve manyetik rezonans görüntüleme (MRI) tarayıcısının karşılaştırılması iyi bir örnektir. X-ışınları önemli görüntüleme ayrıntıları sağlar, ancak bir MRI tarayıcısı ile çok daha fazla detay mümkündür.