Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


İğneli Lipoliz

blank

İğneli lipoliz, yağ hücre zarlarını ve yağ hücrelerini yok eden ve yağ dokusunun kalınlığını azaltan bir enjeksiyon tedavi yöntemidir. Emniyetli ve etkili bir şekilde uygulanan iğneli lipoliz, dikkat çekici, lokalize bir yağ azaltılmasına neden olabilir.

İğneli lipoliz yaptırmak isteyen hastaları için, lipolitik bir maddenin yağınıza doğrudan enjekte edildiği bir teknik kullanılabilir. Lipolitik ajan genellikle, yüksek frekans odaklı ultrason ve özel olarak birleştirilmiş kimyasal çözeltilerinden oluşmaktadır. İğneli lipoliz tedavisi, botoks tedavisinde kullanılan iğneler ile aynı boyutta, çok küçük bir hipodermik iğne ile gerçekleştirilir. İğneli lipoliz tekniğini toplu ısıtma radyofrekans teknolojisi uygulaması takip edecektir. Bu radyo frekans yağ konturlama sistemlerinin geliştirilmesinde ön plandadır.

İğneli lipoliz tedavisi için en uygun adaylar, lokalize yağda gözle görülür bir azalma olmasını isteyen, ancak cerrahi herhangi bir işlemi uygulatmak istemeyen kişilerdir. İğneli lipoliz hastaları bu tip işlemlerle elde edilebilecek mütevazı sonuçlarla ilgili gerçekçidir. Genel olarak, bir tedavi seansından sonra, lokal yağ kalınlığında 0.5 cm’lik bir azalma sağlanabilir.

İğneli lipoliz, lokal anestezi ile karıştırarak uygulandığı için makul derecede ağrı ile kabul edilebilir derecede tolere edilebilirdir. İğneli lipoliz tedavisi yaklaşık bir saat sürmektedir. Çoğu hasta, tedavi edilecek yağın kalınlığına bağlı olarak, farklı seans sayılarına tabi tutulabilir. Genel olarak hastalar, tek bir iğneli lipoliz tedavisinden sonra odak bölgedeki yağ azalmasının sonuçlarını fark eder.

İstenmeyen yağ tedavisi sonrasında herhangi bir iyileşme süresi yoktur ve hastalar derhal normal aktivitelerine geri dönebilir. Bazen biraz kızarıklık ve şişme olur ve bazı hastalar iğneli lipoliz tedavisi sonucunda morarma yaşayabilir. Ancak bunlar geçici yan etkilerdir.