Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


HİFU – Kırışıklık Azaltma

blank

Cildinizdeki kırışıklıklar ve kıvrımlar yaş ilerledikçe gelişme eğilimi gösterir ve bu durum cildin kollajen kaybetmesinden dolayı doğal, kaçınılmaz bir süreçtir. Buna katkıda bulunan diğer faktörler arasında yüz ifadeleri, güneş hasarı veya dehidrasyon bulunur. Kollajen eksikliği cildin elastikiyetini azaltır ve kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortaya çıkmasına neden olur. Yüksek odaklı ultrason (HİFU) tedavisi cildin sıkılaşıp yenilenmesine yardımcı olan bir tekniktir. HİFU tedavisi ultrason enerjisiyle derideki kollajen üretimini uyarır.

HİFU tedavisinde invaziv olmayan bu işlem için ultrason teknolojisi kullanılır ve bu güvenli bir yöntemdir. Ultrason enerjisi cildin yüzeyine, doğru derinlikte ve sıcaklığa zarar vermeden etki eder. Bu, doğal olarak elastikiyetin geri kazanılması ve muhafaza edilmesi için gerekli olan yeni kollajen üretimini tetikler. Buna ek olarak, aynı zamanda doktorların hastanın doku katmanlarını görüntülemesine yardımcı olan ultrason görüntülemesini kullanır.

Cildi canlandırmak için yalnızca bir seans gereklidir. Oturumdan sonra cildinizde derhal bir gelişme olduğunu fark edebilirsiniz, ancak ilerici sonuçların tedaviden sonraki birkaç ay içinde daha belirgin hale gelmesi muhtemeldir.

HİFU tedavisinin faydası, kesinti yaşanmaması ve oturumun hemen ardından normal yaşamınızı ve faaliyetlerinizi devam ettirebilmenizdir. Özel cilt rejimleri gerekmemekle birlikte, ilgili ürünleri kullanarak cildinize bakmanız önerilir. Tedaviden sonra cildiniz kızarıklık belirtileri gösterebilir ancak bu durum birkaç saat içinde azalacaktır. Bazı hastalar hafif şişkin veya hassas cilt rapor ederken, bu sadece geçici ve hafif bir niteliktedir.