Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Cilt Rejuvenasyonu

blank

Cilt yaşlanmaya başladıkça yıllar boyunca maruz kalınan çevresel faktörlerin sonuçları da ortaya çıkmaya başlar. Ciltte damarlanmalar, lekeler, ince kırışıklıklar ve çizgiler istenmeyen etkilerdir. Ancak günümüzde lazer anerjisi ile cilt rejuvenasyonu sağlanmakta ve cilt yenilenebilmektedir.

Nd: yağ lazer tedavisi lazer tedavileri arasında büyük bir etkiye sahip olan bir yöntemdir. Nd yağ lazer cilt altında ısıyı arttırdığı için kollajen ve elastin üretimini uyarmaktadır. Bu sayede cilt yenilenmesi sağlanarak istenmeyen sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. Nd yağ lazer tedavisi bir dizi tedavi seansı sonucunda etkisini gösterir. Ancak herhangi bir yan etkiye neden olmaması nedeniyle çoğu cilt tipinde ve sorununda kullanılabilir.

Nd yağ lazer özellikle pigmentasyon bozukluğunun yaygın olduğu durumlarda sık kullanılmaktadır. Lazer, temel olarak, bir dizi dalga boyunu taşıyan görünür ışığın tersine, sadece belirli bir dalga boyunu taşıyan bir ışık türüdür. Lazer dalgaları birbirine paraleldir ve tüm dalgalar aynı safhada geçici olarak hareket eder. Görünür ışıklar paralel değildir ve geçici olarak aynı evre hareket etmez. Piyasada birçok lazer vardır. Nd yağ lazer pigment hücrelerini hedef alacak şekilde tasarlanmıştır. Bu özel dalga boyu öncelikle pigmentler  tarafından emilir ve elde edilen ısı, pigment içeren hücrelere zarar veren dalgaların üretilmesi ve çoğalmasına neden olur. Bu hasar görmüş hücreler daha sonra temizlenecek, böylece pigmentli bölgenin aydınlatılması sağlanacaktır.