Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Burun Dolgusu

burun-dolgusu

Yüzün odak noktaları gözler, ağız ve burun olarak tanımlanabilir. Birçok kişi için burnunun şekli güven düzeyini çok fazla bozabilir. Yakın zamana kadar, burnunu yeniden şekillendirmek isteyen kişiler için tek çözüm rinoplasti (burun estetiği) ameliyatıydı. Cerrahi burun estetiği olan rinoplasti ameliyatı, büyük boyut ve şekil değişiklikleri için çözüm olmaya devam ederken, daha küçük sorunlara sahip olan kişiler için cerrahi olmayan burun dolgusu çok daha doğru bir tercihtir.

Burun dolgusu burnu yeniden şekillendirerek, dengeleyerek veya çevreleyen alanla uyum içinde yeniden boyutlandırarak geniş bir aralıktaki kusurları düzeltmek için kullanılır. Burun dolgusu ile tedavi edilebilecek sorunlar şunları içerir;

  • Burun katları
  • Burun köprüsünde çıkıntı
  • Asimetrik burun
  • Göze batan burun çıkıntıları

Dermal dolgu maddeleri geçicidir. Hasta ve doktor, dolguların geçici doğası nedeniyle yeni bir yaklaşım tercih edebilir. Dermal dolgu maddeleri kullanılarak elde edilen değişiklikler doğal görünümlüdür. Dermal dolgu maddeleri benzersiz visko elastik özelliklere sahiptir ve çok yönlüdür.  Burun dolgusu tedavisi ile sonuçlar derhal görülebilir. Rinoplasti ameliyatında olduğu gibi hastanın burnunun son halini görebilmek için 1 yıl beklemesi gerekmez.

Hasta işlem sırasında bilinçlidir ve cerrahıyla etkileşime girebilir. Bu, bu işlem için büyük bir avantaj sağlar. Tedaviden sonra kesinti gerekmez ve minik morarma veya kızarıklık makyajla kapatılabilir.

Burun dolgusunda her bir oturumun ortalama süresi 30 dakikadır ve hasta bu zaman boyunca bilinçlidir. Dermal dolgu maddesi çeşitli noktalarda enjekte edilir. Çoğu dermal dolgu maddesi, lidokain adı verilen lokal anestetik içerir ve bu da enjeksiyonların çok rahat yapılmasını sağlar.