Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Burun Askılama

burun askılama

Burun Askılama Nedir?

Burun ucunda yer alan kıkırdakların yukarı doğru çekilmesi şeklinde yapılan uygulamaya burun askılama denmektedir. Burun kişilerde yüzün görüntüsü açısından en önemli organdır. Bazı kişiler burun yapısından şikayet ederek ve beğenmeyerek burun estetiğine ihtiyaç duyarlar. Bu durumda burun yapısında aşağı doğru bir görüntü bozukluğu var ise bu operasyon ile çözüm olacaktır. Burun ucuna iğneler vasıtasıyla yapılan müdahale de genel amaç burnun yapısını düzelterek kaldırma sağlamaktır. Oldukça pratik, acı olmadan, hızlı ve güvenli bir uygulama olmasından dolayı burun yapısında problem yaşayan kişilerin yaygın bir şekilde yaptırdığı burun estetiğidir.

Burun Askılama Kimlere Uygulanır?

Yapılan burun işlemlerinde hastanın uygunluğu ve kimlere uygulanması gerektiği oldukça önemlidir. Burun ucu aşağıya bakan ve kemik yapısında ciddi sorun olmayan, burnu çok büyük, geniş ve kısa olmayan kişilere burun için askılama işlemi uygulanmasında sakınca yoktur. Başarılı sonuçları görmek için uzman hekim tarafından verilen uygunluk oldukça önemlidir. Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bu işlemleri de yaptırmayı düşünen kişiler 18 yaşını doldurmuş ve fiziksel gelişimini tamamlamış olmalıdır.

Burun Askılama Kalıcı Mı?

Yapılan operasyon kalıcı mı değil mi hastalarda en sık sorulan sorular arasındadır. Kalıcılık olması için kullanılan yöntem ve uzman hekimin deneyimi oldukça önemlidir. Burun askılama işlemlerinde uygulanan teknikler kalıcıdır ve hastanın operasyon sonrası dikkat etmesi halinde kalıcılığı kişiye göre 1 – 1.5 yıl arası değişmektedir Kalıcı olma konusunda aslında bazı soru işaretleri vardır. Kalıcı halde yapılan işlemlerde kanamalar bağlı enfeksiyon oluşma riskleri vardır. Operasyon sonrası uyum sağlamama durumunda ise tekrar yapılan yer için müdahale gerekebilir. Bu durumların oluşmaması için uzman hekimin el becerisi ve hastayı uygun olarak seçmesi önem taşır.

Burun Askılama Yöntemi

Bu yöntemde burun ucu düşük olan herkese güvenle uygulanan bir estetik uygulamadır. Bu yöntem için uygun olan kişileri uzman hekim yaptığı muayene sonucu belirler ve mutlaka kemik yapısında sorun olmayan, tek sıkıntısı burun ucu düşüklüğü olan hastalara uygulanması gereken bir estetik uygulamadır. Yöntemin doğru seçilmesi ve uygulama yapılacak hastaya göre özel plan oluşturulması burun askılama fiyatları üzerinde de değişkenlik yaşanmasına neden olacaktır.

Burun Askılama Nasıl Yapılır?

Buruna yapılan estetik uygulama diğer burun estetiklerinden farklı olarak yapılır. Ciltte iğne ile açılan delikler yardımıyla yapılan bu uygulama ile küçük deliklerden yapılan müdahale ile gerçekleşir. Lokal anestezi altında yapılan işlemlerde önemli olan hastanın uygunluğu ve hekimin uzmanlığıdır.

Burun Askılama Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Uygulama cerrahi bir operasyon olmadığı için hastane koşulunda olmasına gerek olmadan klinik ortamında yapılması uygun olan işlemlerdir. Lokal anesteziyle gerçekleştirilen estetik uygulama 15 dakika içerisinde tamamlanır. Hastanın yatışına gerek kalmadan hemen taburcu edilebilir. Kalıcılık yapılan operasyon başarısına göre değişmekle birlikte uzman hekim deneyimi ve tecrübesine dayanarak, kalıcılığı kişiye göre 1 – 1.5 yıl arası değişmektedir. Kalıcılık konusunda uygulanan yöntemlerde burun askılama fiyatları ile ilgili bilgi verici olacaktır.

Burun Askılama İşlem Süresi Ne Kadardır?

Estetik uygulama olan burun askılama işlemleri 15 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Hastanın ön hazırlık aşamasına gerek kalmadan ince iğneler yardımıyla burun ucuna yapılan müdahale oldukça güvenli, hızlı ve pratik burun estetiğidir. Yapılan işlemlerden sonra nasıl görüntü elde edileceğini hastaya uzman hekim bir simülasyon hazırlayarak gösterebilir. Hasta operasyon sonrası nasıl bir görünüme kavuşacağını bu 3 boyutlu görüntüyle hayal edebilmektedir. Burun askılama fiyatları hakkında bilgi alan ve kısa süren işlem sonrası hemen eve dönen hastanın normal hayatını etkileyecek bir durum oluşması söz konusu değildir. Tampon kullanımı ya da herhangi bir ilaç kullanımı gerekli olmayan estetik bir uygulamadır.

Burun Askılama Yaptıranlar

Estetik uygulamayı yaptıran kişiler ameliyat öncesinde dikkat etmesi gereken kurallara uyması gerekir. Burun formunu korumak için takılan flaster 4-5 gün süreyle çıkarılmamalıdır. Buruna gelecek olan direk darbelerden kaçınılmalı ve mutlaka kan sulandırıcı kullanımıyla ilgili uzman hekim gözetimi olmalıdır. Bu operasyon için düşünen kişilerin mutlaka ön görüşme yapmaları en sağlıklı kararlar arasında yer alacaktır. Hem hastanın uygunluğu belirlenmesi açısından hem de burun askılama fiyatları hakkında bilgi almak için muayene oldukça büyük önem taşır. Askılama uygulamasını yaptıran kişilerde hemen operasyon sonrası düzelen görüntüyü görmek mümkündür.

Burun Askılama Fiyatları 2021

Uygulanan tüm işlemler kişiye göre ve kişiye uygun olarak seçilen yöntemlerle yapılır. Bu nedenle burun askılama fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için mutlaka bir uzman hekimden randevu alarak muayene olmakta fayda vardır. Burun askılama fiyatları için uzman hekim muayenesi sonrası bilgi alınarak hastanın uygunluğu belirlenir ve işlemler ortak karar doğrultusunda yapılır.