Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Bölgesel İncelme

blank

Bölgesel İncelme

Bölgesel incelme; Bir zayıflama yöntemi olup diğer adıyla bölgesel zayıflama olarak da bilinir. Vücutta belirli yerlerde birikmiş olan yağların yok edilmesi amacıyla uygulanan yönteme bölgesel incelme denir. Bölgesel incelmede yapılan bu yöntemdeki amaç zayıflamak değildir ve sadece görünümü inceltmek için uygulanan bir incelme yöntemidir. Özellikle yağ kısımları kişilerde depolandıktan sonra görüntü olarak istenmeyen durumlar meydana gelebilir ve kişi sadece yağ olan kısımların gitmesi adına birçok yöntem dener. En etkili ve faydalı olanı ise bölgesel incelme olarak kişiler tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Bölgesel İncelme Yöntemleri

Bölgesel incelme kişilerin fazla yağlarından kurtulması için seçmiş olduğu bir incelme yöntemidir. Bölgesel incelme yöntemleri genel olarak basen, kol, bacak ve göbek bölgesinde etkili, başarılı sonuçlar vermektedir. Geçmiş zamanlarda teknolojinin ilerlemediğinden kaynaklı bölgesel incelme için cerrahi yöntemler başarılı olmaktaydı. Günümüzde ise estetik alanında gelişen teknoloji sayesinde hızlı ve pratik yöntemler denenerek bölgesel incelme pratik bir şekilde yapılmaktadır.

Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel incelme kişilerin vücutlarında fazla olan yağların belirli bölgelerde toplanması neticesinde oluşan kötü görüntüyü yok etmek adına uygulanan bir yöntemdir. Bölgesel incelme herkes üzerinde aynı etkiyi göstermeyebilir. Kalıcı ve sağlıklı bir şekilde bölgesel incelmenin etkilerini görebilmek için mutlaka spor ve diyet programlarıyla desteklenmesi önemlidir. Bölgesel incelme yöntemleriyle birlikte aynı zamanda bölgesel zayıflama için egzersiz programlarıyla başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Bölgesel Zayıflama Cihazları

Bölgesel zayıflama yani bölgesel incelme yöntemlerinde birçok farklı teknik uygulanırken bu yöntemlerin uygulanması için birçok farklı cihazda kullanılmaktadır. Önemli olan hangi cihazın ya da yöntemin hangi bölge için doğru şekilde etkili olacağını belirlemektir. Mutlaka uzman kontrolünde gerçekleştirilmelidir ve uzman kişi doğru incelme yöntemiyle kişilere fayda sağlamalıdır.

a.Ultrashape Bölgesel İncelme Cihazı

Bölgesel incelme yöntemlerinde kullanılan ve son teknoloji bir cihazdır. Radyofrekans ve ultrasound özellikleri birleştirilerek bölgesel incelme konusunda uzman olan bir cihazdır. Bölgesel olan yağ hücrelerini parçalayarak cildin sıkılaşmasına yardımcı olur ve oldukça etkili bir yöntemdir. Ultrashape bölgesel incelme ile günlük hayatınıza bir etkisi olmadığından ve işlem 1 saat kadar sürmesinden dolayı oldukça pratik ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir yöntemdir.

b.Smoothshapes İle Bölgesel İncelme

Smoothshapes bölgesel incelmede lazer ve ışık sistemleri kullanılır. Bölgesel incelme yanı sıra selülit görünümünü iyileştirmesi adına selülit yok etmede de kullanılır. Bölgesel incelme ihtiyacı ve selülit problemleri olan baldır, kalça gibi bölgelerde uygulanan, oldukça başarılı olan bir yöntemdir. selülit yok etmek için en sık kullanılan yöntemlerdendir ve seansları tamamlayan kişilerde 1-2 beden incelme olduğu gözlemlenir. 8 seans uygulama yapılırken her seans minimum 40 dakika sürmektedir. Bölgesel incelme seansları sonrası günlük yaşama hemen dönülebilir ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir tedavi yöntemidir.

c.Eximia (Kavitasyon) Cihazı ile Bölgesel İncelme

Selülit ve ultrason cihazlarının birleşiminden oluşan kavitasyon cihazıyla bölgesel incelme ilk seansta etkilerini göstererek yağ kalınlığına bağlı olarak ciddi bir incelme söz konusu olabilir. Kişinin durumuna göre seans sayıları belirlenirken bol su ve diyetle mutlaka desteklenmelidir. Ultrason dalgaları sayesinde ciltte gözle görülür bir sıkılaşma söz konusudur.

d.Radyofrekans Tedavisi ile Bölgesel Yağ Yakımı

Bu yöntemde su içeren tüm dokuları ısıtarak yağ dokularını eritmesi şeklinde bir çalışma sistemi olup başarılı bir bölgesel yağ yakımı sağlanmasına yardımcı olur. 15 günde bir uygulama yapılır ve 6-8 seans arası başarılı sonuçlar elde edilir.

PowerShape Zayıflama Teknolojisi

Ses dalgası, vakum, kızıl ötesi ışık ve radyofrekans olmak üzere 4 yöntemin birleşimi olan powershape ile zayıflama en etkili bölgesel zayıflama tekniklerindendir. 5-10 seans yeterli olup aynı gün günlük yaşama dönüş olduğu için zayıflama teknolojileri arasında en sık tercih edilen tedavi yöntemidir.

Bölgesel İncelme Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bölgesel incelme her görüntüsünden ve yağlarından rahatsız olan kişi tarafından güvenle uygulanabilecek yöntemlerden oluşmaktadır. Kişiler bölgesel incelme fiyatları hakkında bilgi almak isterlerken bazı faktörler tarafından etkileneceklerini bilmeleri gereklidir. Bölgesel incelme fiyatlarında etkileyen faktörlerin başında uygulama yapılacak olan bölge ve bölgesel incelme için uygulanacak yöntem etkilidir. Kişilerde farklı yöntemler ve farklı cihazlar kullanılması gereklidir. Bu faktörlerde fiyatlar üzerinde etkili olan etkenlerdendir. Bölgesel incelme fiyatları konusunda seans sayıları da büyük önem taşımaktadır. Tüm bu etkenleri göz önüne alarak mutlaka bölgesel incelme öncesi muayene olmak ve bilgi almak önemlidir.

Bölgesel incelme Yaptıranlar

Bölgesel incelme yöntemlerini kullanan kişiler diyet ve sporla hayatlarını desteklediklerinde sonuçların kalıcı olmasından mutluluk duyarak hayatlarına devam ederler. Önemli olan beklentilerin ne olduğu ve bu beklentilere uygun yöntemi tercih etmektir. Estetik bir uygulama olan bölgesel incelme yöntemleri mutlaka klinik ortamda ve uzman bir doktor eşliğinde yapılmalıdır.

Bölgesel incelme için kaç seans gerektiğini uzman kişi bilgilendirecek ve hastanın da mutlaka bu seansları tamamlayarak incelme etkilerinin faydasını görmesi beklenir. Yarım bırakılan seanslarda etki göstermeyecekken yan etki ihtimali de artacaktır. Yağ hücreler bölgesel incelme yöntemleriyle atılırken mutlaka bol su ve diyetle desteklenmesi gereklidir. B

Bölgesel İncelme Listesi Fiyatları 2021 

ölgesel incelme yaptıran kişilerde herhangi bir yan etki görülmezken kronik bir rahatsızlık ya da gebelik durumu söz konusuysa mutlaka bölgesel incelme yaptırmadan önce hekim bilgilendirilmelidir. Her kişinin vücudu farklıdır ve aynı bölgeden kilo almaz. Bunu bilerek bölgesel incelme yöntemlerini tercih etmek önemlidir. Bölgesel incelme fiyatları 2021 hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.