Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Anti Aging Mezoterapi

blank

Anti Aging Mezoterapi Nedir?

Anti aging mezoterapiÖzellikle yüz bölgesinde meydana gelen sarkma, kırışıklık ve yaşlanmaya bağlı etkilerin yok edilmesinde tercih edilen pratik uygulamalar arasında yer almaktadır. Mezoterapi uygulamaları geliştirildiği günden beri tıp alanında birçok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. Estetik alanında kullanılmaya başlandığı zaman cildi gençleştirdiği ve anti aging etkisi göstermesinden dolayı problemli olan alanlar üzerine faydalı olduğu ortaya çıkmıştır.

Anti Aging Nasıl Uygulanır?

Anti aging mezoterapi uygulamalarına hedef cilde ihtiyacı olan kolagen desteğini sağlayarak cildin kaybettiği canlılığı, gençliği geri kazandırmaktır. Vücudun her bölgesine uygulama yapılabildiği gibi hyaluronik asit enjeksiyonuyla tedavi sağlanmaktadır. Bu hyaluronik asit cildi gençleştirerek gerekli olan canlılığı kazandırmanın yanı sıra yaşlanmaya bağlı meydana gelmiş olan lekelenme, sarkıklık gibi sorunların da giderilmesinde başarılı bir uygulama olarak özellikle bayanların tercih ettiği estetik işlemler arasında yer almaktadır.

Anti Aging Mezoterapi Kimlere Uygundur?

Cilde kaldırma etkisi ve ışıltı sağlayan anti aging mezoterapi işlemleri sarkmış olan ciltleri tedavi etmek amacıyla ve ciltte meydana gelen eksikliklerin giderilmesini hedefleyerek uygulanmaktadır. Genelde bu etkilerin ortaya çıkmaya başladığı yaş aralığı olan 20-60 yaş kadın ya da erkek fark etmeden herkese uygulama yapılabilir. Kişilerin hormonal gelişimlerini tamamlamış olması etkilerin daha net görülmesini sağlamaktadır. Sürekli bir ilaç tedavisi bulunmayan ve uygulama yapılacak cilt bölgesinde bir enfeksiyon riski taşımayan herkese güvenle uygulama yapılabilir. Uzman hekimin muayenesi sonucunda uygun olan aday belirlenerek pratik bir şekilde enjeksiyon gerçekleştirilir.

Hangi Problemlerin Tedavisinde Kullanılmaktadır?

Cilt üzerinden yapılan enjeksiyonla problemlerin giderilmesini amaçlayan anti aging mezoterapi uygulamaları günümüzde oldukça popüler bir hal almıştır. Genelde tercih eden kadınlar yüz bölgelerinde uygulama yaptırmasının en önemli nedeni yaşlanma etkilerinin ilk olarak bu bölgede kendini göstermesidir. Derin olmayan kırışıklıklar, lekelenmeler, cilt matlığı ya da aşırı yağlanma, pigmentasyon değişimleri, nedeni farklı olan izler gibi cilt problemlerinin tedavi edilmesi için geliştirilmiş bir teknolojidir. Anti aging mezoterapi uygulamaları kollagen üretimini arttırarak ciltteki hücrelerin artması ve yapılanması için uygulanıp cildin gençleşmesini sağlamaktadır.

İşlem Acı Verir Mi?

Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi anti aging mezoterapi uygulamalarında da işlem öncesinde bilgilendirme yapılmaktadır. Hastanın daha konforlu bir süreç geçirmesi ve hafif de olsa bir yanma hissi oluşacağını bilmesi sonrasında dilerse lokal kremler kullanılarak uyuşma sağlanabilir. Son derece konforlu, kesi olmadan ve ameliyat gerektirmeden acısız bir şekilde yapılan estetik bir uygulamadır.

İşlem Süresi Kaç Dakika Sürer?

Seans süresi ve sıklıkları genel olarak standart olsa da bazen anti aging mezoterapi uygulamasının yapılacağı bölgeye göre de değişiklik göstermektedir. Orta derece problemli ve çok büyük olmayan bir bölgede 20 dakika gibi bir sürede tedavi tamamlanmaktadır. Lokal krem de uygulanacaksa eğer 15 dakika uyuşma süresi sayıldığında tüm işlemlerin tamamlanması yarım saat içerisinde gerçekleşir ve hasta gündelik hayatına hemen dönebilmektedir.

Seans Sayısı Kaçtır?

Hastalar kendilerinde meydana gelen değişimleri ve anti aging mezoterapi uygulamasının etkilerini 2-3 seans sonra görmektedirler. Genel olarak aksi uzman hekim tarafından belirtilmediği sürece seanslar 2 haftada bir kez yapılmakta olup cildin kendini yenilemesi için yeterli görülmektedir. Seansların sıklığı ve sayısı ciltte meydana gelen sorunlara bağlı olarak uzayıp kısalabilmektedir.

Anti Aging Mezoterapi Kaç Yaşında Başlanmalı?

Mezoterapi uygulamaları için kişilerden istenen yaş aralığından ziyade hormonal gelişimi tamamlamış olmalarıdır. 20 yaşından 60 yaşına kadar cilt problemleri olan herkes için oldukça güvenli bir uygulamadır. Her yaşa pratik bir şekilde uygulama yapılabilir ve herkesin güvenle faydalanabileceği son dönemlerde popüler olan estetik işlemler arasında yer almaktadır. Uzman hekim muayenesi sonrasında uygun adaylar belirlenerek yapılan estetik işlemler başarılı sonuçlar verirken kişinin estetik sorunlarından dolayı kaybettiği öz güveni tekrar kazandırılır. İstediği genç ve dinamik cilde kavuşarak parıldayan bir gençliğe sahip olmaktadır.

Anti Aging Mezoterapi Yöntemleri nelerdir?

Anti aging mezoterapi uygulamaları hyaluronik asit enjeksiyonuyla gerçekleşmektedir. Bu enjeksiyon miktarı ve yöntemi tamamen kişinin sağlık problemine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Sorunlu bölgelere güvenle uygulanabilen estetik müdahale yüz, saç, selülit, iğnesiz mezoterapi olmak üzere farklı bölgelere ve farklı yöntemlerle uygulanmaktadır. Uzman hekimin onayı ve deneyimin bağlı olarak sorunlu olan bölgeye doğru yöntemlerle uygulama yapılırsa son derece başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Anti Aging Mezoterapi Fiyatları 2021

Estetik işlemlerde genel olarak kişilere özel program ve maliyet hesaplaması yapılmasından dolayı herkes için farklı fiyatlandırmalar olmaktadır. Kullanılan malzeme miktarı, uygulama yapılacak bölgenin genişliği ve sorunların çeşitliliği, mezoterapi yöntemi gibi etkenler fiyatları etkilemekte olan kriterler arasında yer almaktadır. Uygun fiyatlı olması açısından merdiven altı merkezlerden yardım almamak estetik işlemlerde komplikasyon riskine karşı oldukça önemlidir. Kişilerin bu kriterleri iyi bilmesi ve güvenilir bir estetik merkezde uygulama yaptırması başarı oranının artması açısından gerekli olmaktadır. Anti aging mezoterapi fiyatları 2021 hakkında bilgi için bizimle iletişime geçiniz.