Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Anti Aging Mezoterapi

blank

Mezoterapi, kollajen ve elastin üretimini teşvik etmek ve canlandırmak için cildinize mikroskopik miktarlarda çeşitli FDA onaylı doğal özler, homeopatik ajanlar, farmasötik maddeler ve vitaminleri enjekte eden ve cildinizin metabolizmasını uyarmak için kullanılan cerrahi olmayan bir kozmetik çözümdür. Yüz gençliği için mezoterapi, uzun bir süredir popülerdir.

Bu tedavide kullanılan ürünlerden biri ciltte doğal olarak bulunan hyalüronik asittir. Yüzü daha genç bir görünüme dönüştürerek cildi dolgunlaştırır. Hyalüronik asit enjeksiyonu cilt hücrelerindeki anti aging mekanizmaları tetikler ve kollajen ve elastin üretiminde yardımcı olur. Sonuç olarak ciltte bir kaldırma etkisi ve ışıltılı bir görünüm verir.

Mezoterapi aşağıdakiler için kullanılabilir;

  • İnce çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü onarmak
  • Sarkmış cildi tedavi etmek
  • Yüz ve boyun gençleşmesi,

Mezoterapi, botoks, lazerle yeniden cilt soyma, antioksidanlar, topikal kremler ve yüz germe gibi pek çok yaşlanma karşıtı tedaviye ek veya alternatif olarak kullanılabilir.

Yan Etkisi Var Mı?

Tedavinin yan etkileri nispeten azdır ve bazı insanlar hiç yan etki yaşamamaktadır. Hafif kızarıklık veya şişlik mümkündür, ancak birkaç gün içinde kendiliğinden düzelir.

Tedavi Nasıl Yapılır?

Bir oturum 30-45 dakika sürecektir. Derinin hemen altında uygulanan çok küçük enjeksiyonlar kullanılır. Normal günlük rutine dönebilir veya daha sonra çalışabilirsiniz. Tedavi genellikle haftalık veya iki haftalık olarak uygulanmaktadır.

Hastalar ortalama olarak iki ile üç oturumda görünür bir gelişme olduğunu fark ederler. Optimum sonuçlar elde edildiğinde, arzu edilen etkiyi korumak için bakım işlemleri önerilir.