Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Vasküler Lezyon Tedavisi

blank

Nd: Yag Lazer yüz ve bacaklarda oluşan vasküler lezyon olarak da bilinen varis damarlarının tedavisinde kullanılan etkili bir yöntemdir.

Nd-Yağ Lazer tedavisi, daha derin dokulara özel olarak davranan özel bir vasküler lazer ve uzun vasküler yapıları kullanır. Nd yağ lazer tedavisi yüz ve bacaklarda bulunan varis damarlarını lazerin deri altındaki katmanları ısıtmasıyla tedavi etmektedir.

ND: yağ lazer yanak, temporal bölge, burun boşluğu ve alın gibi bölgeler de dahil olmak üzere yüzdeki varis görünümlü ince damarların tedavisi için kullanılabilir ve bacak alanı üzerinde de etkilidir.

Lazerler, belirli bir deri durumuna odaklandığında ısıyı yaratacak ve hedeflenen hücreleri yok edecek bir yüksek enerjili dalga boyu yayarak çalışırlar. Nd: yağ lazer tedavisinin yararı, yüksek yoğunluklu, kısa darbe aralıklarında iki dalga boyu üretmesidir.

ND: yağ lazer etkili olduğu kadar çok yönlüdür. Küçük kırmızı damarların başarılı bir şekilde çıkarılması sadece bir ile üç seansa kadar başarılır ve yüz, temporal bölge, nazal dorsum ve alında olduğu kadar vücut için de yeterince naziktir.

Lazerin ısısal enerjisi, kan gibi pigmenti, arzulanan etkinin, damar duvarlarının tahrip edildiği bir noktaya ısıtmasını sağlar. Böylece, Nd: yağ lazer ışığı, diğer dalga boylarından farklı olarak, tedavinin uzun vadeli etkinliğini sağlamak için önemli olan vasküler beslenme sistemini de hedef alır. Bu işlem, diğer sağlıklı damarlar tedavi alanına kan tedarik ettiği ve uygulama yapılmış pigmentlerin vücudun kendi bağışıklık sistemi tarafından uzaklaştırıldığı için oldukça güvenlidir.