Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Yaşlılık Güneş Lekeleri ve Çil Tedavisi

blank

Çoğu kişi doğum lekeleri, benler, hiperpigmentasyon, güneş lekeleri, yaşlılık belirtileri ve çil tedavisi için doktora başvurduğunda en iyi tercihin Nd yağ lazer tedavisi olduğunu öğrenebilir. Bu lazer, ciltteki çeşitli pigment türlerini hedef alacak şekilde tasarlandı ve önemli ölçüde pigmentli lezyonların aydınlatılması ve sorunların giderilmesi için uygulanmaya başladı. Ancak, ND Yağ lazerinin sizin için en iyi tedavi seçeneği olup olmadığı, tıbbi geçmişiniz dahil bir dizi faktöre bağlı olacaktır.

ND Yağ lazeri, tedavi alanında hasar gören cilt hücrelerini hedef alan cildin belirli pigmentlerini hedef alarak çalışır. ND Yağ lazeri iki enerji frekansından yararlanır; 1064 nanometre, daha derin cilt katmanlarını hedef alırken, 532 nanometre, hiperpigmentasyona ve daha yüzeysel tabakalara hitap eder. ND Yağ lazeri, güvenli bir işlemdir.

Hastanın optimal sonuçlar elde etmek için ND Yağ lazer ile çeşitli tedavilere ihtiyacı olacaktır. Tedavi sayısı, ele almak istediğiniz özel soruna ve tedavi bölgesinin boyutuna bağlı olacaktır. Örneğin, güneş hasarının neden olduğu koyu lekeler gibi hiperpigmentasyon sorunlarının tedavisi, genellikle dövme silme işleminden daha az seansa ihtiyaç duyar.

Tedavi başladıktan sonra, bölge topikal bir kremle uyuşturur veya rahatsızlığı daha da azaltmak için lokal anestezi kullanabilir. Size ayrıca koruyucu gözlük takılacaktır. Doktorunuz lazeri tedavi alanı boyunca yönlendirecek ve pigmenti parçalamak için güçlü patlama enerjisi sağlayacaktır. Lazer ciltte mikro hasara neden olacağı için bazı rahatsızlıklar bu aşamada yaygın olarak görülür. Bununla birlikte, çoğu hasta işlem sonrasında herhangi bir rahatsızlık duymamaktadır.