Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Yanak Dolgusu

blank

Yanak Dolgusu

Yanak dolgusuYüz hatlarının daha belirgin ve yanakların dolgun bir görünüme kavuşması için yapılan estetik müdahaleye denmektedir. Her kadın daha belirgin ve güzel yüz hatlarına kavuşmak ister. Bu nedenle estetik işlemlere ihtiyaç duymaktadır.  Günümüzde ameliyatsız olarak uygulanan popüler uygulamalar arasında yer almaktadır.

Elmacık kemiklerine yapılan estetik işlem sonrasında yanaklar daha dolgun ve istenen fitlikte bir görünüm kazanmaktadır. Yaşa bağlı olarak yüzde meydana gelen deformasyonların giderilmesi, yüz şekillendirme ve zayıf olan kişilerin yanaklarında meydana gelen çukurlukların giderilmesi için yanak dolgusu uygulaması yapılmaktadır.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Estetik işlemlerde daha doğal bir görünüm elde edilmesi için hyaluronik asit kullanılmaktadır. Yanakların dolgunluk kazanması için yapılan uygulamada hyaluronik asit enjektesi elmacık kemiklerinin bulunduğu bölgeye yapılmaktadır.

Öncelikle ne kadar kullanılacağı hastanın beklentisi ve uzman hekim muayenesi sonrası belirlenerek gerekli olan doz ve yöntemde kişilerin uygulama yapılacak bölgesi uyuşturulduktan sonra hyaluronik asit enjeksiyonu gerçekleştirilir. Böylece yanak bölgesinde yer alan çukurluklar giderilerek elmacık kemiklerinin istenen formu kazanması sağlanır.

Yanak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Kadın ya da erkek fark etmeden herkese yanak dolgusu yapılabilir ve oldukça güvenli, kesin sonuçlar veren estetik bir uygulamadır. Yaşlanmaya bağlı meydana gelmiş olan kırışıklara, zayıf olan kişilerdeki çukurluklara sahip olan ve aynı zamanda yanak bölgesinde farklı nedenlere bağlı olarak sarkmalar yaşayan kişilere uygulama güvenli bir şekilde yapılabilir.

Dolgu uygulamalarında kişilerin yüzleri estetik bakımdan istedikleri görünümü kazanırken aynı zamanda kaybettikleri öz güvende yerine gelmiş olur. Son dönemlerde kadınlar arasında oldukça yoğun talep gören dolgu işlemi yanak bölgesinin hyaluronik asit enjeksiyonu sayesinde kaldırılmasına ve genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Yanak Dolgusu İşlemi Öncesi

Estetik uygulama olan yanak dolgusu öncesinde mutlaka kişilerin muayene olması ve beklentilerini doğru bir şekilde aktarması önemlidir. Dolgu uygulamalarından önce kan sulandırıcı ve aspirin gibi ilaçların kullanımı kesilmelidir. Diş tedavisi yapılacak bir durum söz konusuysa ağızda oluşacak bir enfeksiyon dolgu uygulamasını da etkileyeceğinden yapılmamalıdır.

Eğer yanak bölgesinde sivilce problemi mevcutsa dolgu uygulaması yapılmasından kaçınılmalıdır. Uzman hekimle detayları görüşerek aday içinde bir sorun yoksa estetik müdahale yapılabilmektedir. Her operasyon ve estetik işlemde beklentilerin doğru aktarılması son derece önem arz eder. Uzman kişi beklentiler dahilinde doğru teknikleri ve yeterli dozu uygulayarak süreci yönetir.

Yanak Dolgusu İşlemi Sonrası

Yanak dolgusu işlemleri oldukça güvenli ve pratik uygulamalar arasındadır. Aynı zamanda pratik olmasından dolayı kişi gündelik hayatına hemen dönebilir. İşlemler sonrasında her estetik uygulamada görülebilecek olan kızarıklık ve morarmaların önüne geçebilmek için buz kompresi yapılmalıdır. 1-2 saat dik pozisyonda durup ilk 24 saat dikkat etmek adına spor gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Cilt bakımı için en az 1 hafta beklenmeli ve lazer yaptırmak için en az 2 gün beklenmelidir. Yanak dolgusu işlemlerinden sonra güneşe maruz kalmamak adına mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Tüm yüz hatlarının yerine oturması ve uygulamanın tüm etkilerinin gözle görülür bir hal alması 15 günü bulmaktadır.

Yanak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Hasta için gerekli olan hyaluronik asit enjeksiyonu yapılması genel olarak 15 dakika sürmektedir. İyileşme süresine gerek olmadığından dolayı kişi gündelik hayatına hemen dönebilmektedir.

Yanaklarında meydana gelebilen ödemler geçici olup yanak dolgusu uygulamasından 3 gün sonra daha doğal görünmektedir. İşlemler sonrası yanaklar daha dolgun, yüz daha dik ve canlı bir görünüme kavuşmaktadır.

Yanak Dolgusu Kaç Kez Tekrarlanabilir?

Dolgu uygulamalarının genelinde kalıcılığı etkileyen faktörler arasında kullanılan dolgu malzemesi miktarı ve kalitesi gelmektedir. Yanak dolgusu işlemlerinde 1-1,5 yıl kalıcılık bu faktörlere bağlı olarak beklenmektedir. Eğer kişilere ilk defa bir dolgu uygulaması yapılıyorsa uzman hekimler 6 ay sonra bir yenileme önermektedir.

Uzmanlar 6 ay sonra yapılan yenileme kalıcılığı arttırarak daha uzun ömürlü bir kullanım sağlayacağının bilgisini vermektedir. Kişiye enjekte edilen dolgu malzemesi dermal dolgu olup belirtilen süre sonunda kendiliğinden eriyerek cildin yok etmesi beklenir. Bu nedenle cilde uygulanan dolgu malzemeleri kalıcı değildir.

Kişi etki kaybı sonrasında istediği kadar dolgu işlemini tekrar yaptırabilir ve tekrarlanmasında herhangi bir sakınca bulunmaz.

Yanak Dolgusu İşleminin Yan Etkileri Var Mıdır?

Yanak dolgusu uygulamaları doğru yöntemler ve doğru dozlarda uygulandığı zaman oldukça güvenli bir uygulamadır. Uygulama sonrasında meydana gelebilen kızarıklık ve şişlikler geçici komplikasyonlardır. Bu komplikasyonlar dışında uzman bir kişi ve uygun şartlarda işlemlerin yapılması halinde sorunsuz bir şekilde süreç tamamlanmaktadır.

Yan etkiler hakkında ve tüm işlem süreciyle ilgili uzman hekimle görüşme sağlamak estetik müdahalenin başarısını arttırmaktadır. Kişiler beklentilerini doğru aktarması ve uygulamanın deneyimli bir uzman kişi tarafından yapılması karşılaşılması olası komplikasyonların riskini en aza indirgeyecektir.

Yanak Dolgusu Fiyatları 2021

Dolgu uygulamalarının ve estetik işlemlerin genelinde maliyet kısmını etkileyen faktörlerin bulunması kişiye özel bir program yapılmasından kaynaklıdır. Yanak dolgusu fiyatları kısmında da etkili olan faktörlerin başında ne kadar dolgu uygulaması yapıldığı ve kullanılan dolgunun kalitesi gelmektedir.

Kişinin dolgu uygulaması yapılacak merkezi tercih etmesi, uzman kişinin deneyimi, kullanılacak olan malzeme kalitesi gibi detaylar maliyetleri etkilemektedir. Bu nedenlerden dolayı mutlaka uygulama öncesinde muayene olunarak detaylı bilgi alınması önemlidir.