Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yağ Lazer Tedavisi

Yağ lazer tedavisi, derinin derinliklerine nüfuz eden ve hemoglobin ve melanin kromoforları tarafından kolaylıkla emilen yakın kızıl ötesi bir dalga boyu üretebilen lazer tedavisidir. Yağ lazer tedavisi ile büyük damarlar ve vasküler lezyonlar gibi derindeki cilt dokularını önemli derecede ısıtmak mümkündür.

Nd: Yağ lazer enerjisi, emilir ve telanjiektaziler, hemanjiyomlar ve bacak venleri gibi daha derin vasküler lezyonların tedavisine izin verir. Lazer enerjisi, dokudaki ısınmaya dönüştürülen uzun darbeler kullanılarak gönderilir. Isı, lezyonların vaskülatürünü etkiler. Buna ek olarak, Nd: Yağ Lazer tedavisi daha yüzeysel sorunların tedavisinde de kullanılabilir.

Aşağıdaki cilt bozuklukları Nd: Yağ lazer ışınlarıyla tedavi edilebilir;

  • Vasküler Lezyonlar
  • Yüzdeki ve bacaklardaki varis damarlarının tedavisi
  • Bazı vasküler doğum lekeleri
  • Yüz damarları
  • Pigment Lezyonları

Nd: Yağ lazer kahverengi yaşlılık lekeleri, çiller ve güneş lekeleri gibi sorunların tedavisinde kullanılabilir. Işık darbeleri , ciltte veya deride değişken derinlikte melanini hedef alır.

Tüylerin Temizlenmesi

Nd: Yağ lazer koltuk altları, bikini bölgesi, yüz, boyun, sırt, göğüs ve bacaklar dahil olmak üzere vücudun hemen her yerinde istenmeyen tüylerin tedavisinde kullanılır.

Dövme Çıkarma

Mavi, gri ve siyah dövmeler Nd: yağ lazer ile çıkartılabilir. Dövmenin rengi ve pigmentin derinliği lazer tedavisinin süresini ve sonucunu etkiler. Lazer tedavisi, daha sonra makrofajlar tarafından absorbe edilen ve yok edilen mürekkep moleküllerinin seçici tahribatını içerir.