Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Vajinoplasti

vajinoplasti

Vajinoplasti, Vajinanızdan kaynaklanan sorunlar yaşıyanların kullandığı estetik operasyonlardan birisidir. Vajinoplasti ameliyatını en çok deformasyona maruz kalan vajinayı eskisi kadar sağlıklı hâle getirmek isteyen kadınlar tercih eder.

Vajinası sağlıklı olan kadınlar zaman geçtikçe doğum yaptığında ya da doğumu riskli geçtiğinde vajinoplasti yaptırma ihtiyacı duyar. Kısaca vajinoplasti çoğu zaman sağlık yönünden gerekli olduğu için yapılan bir operasyondur.

Vajinanın deformasyona uğraması zaman içerisinde cinsel ilişkiyi de olumsuz etkilediği için vajinoplasti kadınların yaptırmayı geciktirmediği operasyonlardan birisidir.

Siz de yaşantınızda vajinoplasti operasyonuna ihtiyaç duyuyorsanız zaman kaybetmeden araştırma yaparak işe koyulabilirsiniz. Operasyonu başarılı gerçekleştirebilecek cerrahı bulduğunuz zaman sorunlarınız da çözüme kavuşmuş olacaktır diyebiliriz.

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Vajinoplastinin yapılma amacı bozulan vajinal dokuyu onarmak ve daha geniş bir duruma getirmektir. Bazı kadınlar diğer ameliyatlarda olduğu gibi kesi yöntemiyle yapılacağından çekinse de kesimle yapılan bir operasyon değildir.

Vajinoplasti ameliyatı yaklaşık olarak 40 dakika sürer. Vajinanızın girişi daraltıldıktan sonra gerekli yerlere dikiş atılı ve operasyon tamamlanır. Vajinoplasti ameliyatında anestezi uygulandığı için ağrı hissetmezsiniz. Eğer vajinoplasti hakkında merak ettiğiniz ve endişelendiğiniz başka konular varsa cerrahlardan detaylı bilgi almanız daha iyi olacaktır.

Size ilgiyle bilgi veren bir cerrah arıyorsanız bizim uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Böylece vajina daraltma ameliyatıyla ilgili endişelerinizden ve sorularınızdan kurtularak daha emin bir şekilde ameliyat yaptırmış olursunuz.

Vajinoplasti Neden Yapılır?

Kadınlar vajinasındaki bozulmadan dolayı gün içerisinde, cinsel yaşantısında ve psikolojik açıdan rahatsızlık duyduğu için vajinoplast operasyonu yaptırarak kendini rahatlamış hissetmek ister.

Daha detaylı anlatmak gerekirse vajinadaki sorunlar sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Örneğin idrar torbanız ve bağırsağınızda oluşan sarkmaları gidermek için vajinoplast yaptırmanız çözüm olabilir.

Aynı zamanda cinsel ilişkinizde vajinanızdaki sorunlardan ötürü olumsuzluklar yaşıyorsanız diğer kadınlar gibi siz de vajinoplast uzmanlarıyla görüşebilirsiniz. Alanında uzman kişilerle iletişim kurduğunuz zaman vajinoplast operasyonunun ne kadar rahat geçtiğini fark edeceksiniz.

Doğumdan sonra izler oluştuysa çözüm yolunu vajinoplastide bulmanız mümkündür. Ameliyatından sonra özgüveninizin yerine gelmesi ve kendinizi daha iyi hissetmeniz olumlu etkilerden biridir.

Vajinoplasti operasyonundan beklediğiniz etkiyi elde etmeniz için iyi bir cerrahla görüşmeniz şarttır. Ameliyata ilgi göstermeyen ve sizinle yeteri kadar ilgilenmeyen vajinoplastinin sonucun daha kötü hâle gelmesine sebep olabilir.

Daha önce hiç bu operasyonu yapan cerrahlar hakkında araştırma yapmadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vajinoplasti için bizimle anlaştığınızda ne kadar ilgili bir ekip olduğumuzu anlayacaksınız.

Vajinoplasti Kimlere Uygulanır?

Vajinoplasti operasyonu doğum yapmayı düşünen kişilere karşı olumsuz bir etki oluşturmaz. Vajina daraltma ameliyatı yaptırdıktan sonra da doğum yapabilirsiniz.

Bu sebeple ileride doğum yapmayı düşünen kadınlar vajinoplastinin ameliyatı yaptırabilir. Yetişkin olan her kadının vajina daraltma ameliyatı yaptırması mümkündür. Eğer yetişkinseniz olmanızda herhangi bir engel yoktur.

Vajinoplasti operasyonundan önce uzman tarafından gerekli kontroller yapılır. Yapılan kontroller doğrultusunda vajinoplastinin ameliyatıyla ilgili bilgiler ve yöntemler açıklanır.

Eğer yaşantınızda vajinanızdan kaynaklı sorunlar yaşıyorsanız alanında bilgili kişilerle görüşerek sorununuzu en kısa zamanda çözebilirsiniz. Böylece vajinanızda daha çok sorun oluşmasının önüne de geçmiş olursunuz.

Vajinoplasti Kimlere Uygulanmaz?

Vajinasında herhangi bir bozulma olmamasına rağmen vajinoplasti yaptırmak isteyen kadınlara herhangi bir müdahale yapılmaz. Eğer vajinanızda herhangi bir genişleme ya da gerektirecek bir sorun yoksa cerrah ameliyat yapmaya gerek görmeyecektir.

Hangi durumlarda bu ameliyatı olabileceğinizi araştırmanız ve bu konuda cerrahlarla görüşmeniz sizin açınızdan daha uygun olur. Böylece bilinçli bir şekilde vajinoplasti ameliyatı yaptırırsınız.

Ayrıca yetişkin olmayan kişilere vajinoplasti yapılmaz. Operasyonun yapılabilmesi için birinci öncelik vajinasında sorun oluşan yetişkin kadın olmanızdır.

Eğer böyle bir sorununuz varsa vajina daraltma cerrahları size her konuda yardımcı olacaktır. Vajinoplasti ameliyatı yaptırmak ya da bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız cerrahlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Vajinoplasti Yöntemleri Nelerdir?

Teknolojinin giderek gelişmesi vajinoplasti ameliyatında da etkisini göstermiştir. Ameliyatının etkilerinden çekiniyorsanız lazer yöntemiyle rahat bir işlem yaptırabilirsiniz.

LVR olarak kısaltılan bu yöntem, günümüzde birçok kadının diğer yönteme kıyasla tercih ettiği bir yöntemdir. LVR yönteminde vajinanızın yenilenmesi ve gençleşmesi mümkündür.

Lazerle vajina daraltma işlemi yaptırdığınız zaman vajinoplasti ameliyatında görülebilecek ağrı, dikiş, sosyal yaşantıya geç dönüş ve diğer risklerin oluşma ihtimalini sıfırlamış olursunuz.

Çünkü LVR işlemi anestezi gerektirmez ve dikişle yapılan bir yöntem değildir. Lazerle vajina daraltma işlemi uygulandıktan sonra sosyal hayatınıza dönmeniz uzun sürmediği için birçok kadın bu yönteme sıcak bakar. LVR hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Vajinoplasti Öncesi

Eğer vajinoplasti yaptıracaksanız ve kronik hastalığınız varsa cerrahınız duruma göre sizden test isteyebilir. Tahliller sonucunda nasıl bir vajina daraltma yöntemi uygulanabileceği belirlenir.

Kronik hastalığı olmayan kişilerin operasyon öncesinde test yaptırmasına gerek yoktur. Uzmanlar ameliyata yakın dönemde evlenecek kadınların vajinoplastiden yaklaşık iki ay önce randevu almasını önerir.

Operasyondan önce randevu almanız çok önemlidir. Çünkü vajina daraltma ameliyatı regl dönemlerinde yapılamaz. Regl döneminizi düşünerek vajina daraltma ameliyatı için randevu almanız sizin açınızdan daha doğru olur.

Operasyon öncesinde yapmanız gereken şeyleri cerrahınız size detaylı bir şekilde söyleyecektir. Henüz bir cerrahla görüşmediyseniz bizim cerrahlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Vajinoplasti Sonrası

Vajinoplastiden sonra cerrahınızın önerdikleri haricinde ilaç tüketmemeniz tavsiye edilir. Özellikle vajina daraltma ameliyatından sonra meydana gelen ağrılar için cerrahınızın tavsiyeleri ağrıyı rahat atlatmanızı sağlar.

Vajinoplasti ameliyatından sonra hijyeninize özellikle dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde vajina daraltma operasyonu sonrası iyileşmeniz zorlaşır. Yapılan bu ameliyattan sonra kırk gün içerisinde yalnızca ayakta duş almanız önerilir.

Vajina daraltma operasyonundan sonra denize ve havuza girmeniz iyileşme süreci için uygun değildir. Siz de birçok kadın gibi bu operasyondan sonra ne zaman cinsel ilişkide bulunabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Genelde operasyondan sonra kırk gün içerisinde önerilmez fakat yine de cerrahınıza sorabilirsiniz. Vajinoplastiden sonra iyileşme süreci içerisinde kendinizi zorlayacak eylemlerden kaçınmanız şarttır.

Vajinoplasti Fiyatları 2022

İyi bir vajinoplasti cerrahı arıyorsanız dikkat edeceğiniz kriterler arasında mutlaka fiyatlandırma da olacaktır. Fakat kimi insanlar ameliyatın fiyatlarına odaklanırken diğer kriterleri göz önünde bulundurmaz.

Giderek artan bu operasyonun cerrahlarını düşünürsek bu doğru bir davranış değildir. Siz de yalnızca fiyatlara odaklanırsanız iyi bir vajina daraltma cerrahı bulamayabilirsiniz.

Vajinoplasti ameliyatının fiyatlarını araştırırken güvenilir fiyat seçeneğini arıyorsanız piyasa değerlerine bakmalısınız. Cerrahların bu uygulama için istediği fiyatları gözden geçirmeniz karar vermenizde yardımcı olur.

İstediğiniz şey bütçenize uygun bir vajina daraltma ameliyatı yaptırmaksa sadece cerrahların söylediği fiyatları kıyaslamanız yeterli olacaktır.

Hem başarılı hem de uygun fiyatlı bir vajinoplasti hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Cerrahlarımız işini titizlikle yapar ve ameliyattan en iyi sonucu almanız için çaba gösterir. Ameliyat için verdikleri önerileri dikkate aldığınızda ameliyat sürecinde sıkıntı yaşamazsınız.

Eğer vajinoplasti operasyonu yaptırmak istiyorsanız başarılı cerrahlarımızla iletişime geçebilir ve sorularınızı sorabilirsiniz. Vajinoplasti fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.