Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Unique Lips

blank

Unique Lips Nedir?

Unique Lips; Üst dudak kısalığının olmasına bağlı olarak dudak ve burun arasındaki mesafenin hedef alınması ile uygulanan operasyondur. Son yıllarda kalın ve kalkık dudak modası olması nedeni ile bu operasyonlara olan talep giderek artış göstermiştir. Makyaj malzemeleri ile her gün uzun zaman harcayarak dudak kaldırma insanları hem yoruyor hem de vakitlerini alıyor. Basit operasyon sayesinde kalıcı etki elde edilebilir. Makyaj malzemelerin içerisinde yer alan kimyasal ürünler insanların sağlığını tehdit ediyor. Özellikle kanserojen etkileri olan ürünler tedavisi olmayan hastalıklara neden olabilir.

Unique lips operasyonu kadınlar tarafından tercih ediliyor. Son yıllarda kişisel bakıma önem veren erkeklerde bu operasyon için uzman hekimlere başvuruyor. Hekim tecrübesine bağlı olarak operasyonun başarısı artıyor. Operasyonun en önemli amacı doğal dudak yapısının korunmasıdır. Dudak kaldırma işlemi fazla yapılırsa doğal görüntü elde edilemez.

Üst dudak kaldırma ve dudak- burun arasındaki mesafenin kısalığı kişileri rahatsız eder. Aradaki mesafenin fazla olması kişinin alt yüzünü olduğundan daha uzun gösterir. İdeal oranlara sahip olmayan kişilerin yüz bölgesinde denge oluşturmak için tercih edilebilir. Unique lips operasyonu ile istediğiniz dudak şekline sahip olabilirsiniz.

Unique lips operasyonu 18 yaşını dolduran her yetişkine uygulanabilir. Komplikasyon riski çok düşük olduğu için gerekli şartlar sağlandığında herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz. Yüz orantıları incelendiğinde burun ve dudak arası mesafenin 12-15 milimetre arasında olması gerekir. İşlem sırasında bu mesafe göz önünde bulunmalıdır.  Kadınlar seksi görünmek adına dudaklarının daha fazla kaldırılmasını talep edebilirler. Ancak doğallığı korumak için sınırları aşmamanızı tavsiye ediyoruz.

Unique Lips Nasıl Yapılır?

Operasyon öncesinde doktor tarafında fiziki muayene yapılır. Muayene sırasında kişinin yüz hatlarına uygun dudak şekli belirlenir. Dudak ölçüsü alınırken kişinin dudak ölçüsü dikkate alınmalıdır. Kişinin yüzünde büyük duran dudak yapay bir görüntü oluşturur. Günümüzde doğallık ön planda tutulduğu için orantısız dudak şekli başarısız operasyon demektir.Unique  lips cerrahi operasyon olduğu için ameliyathane koşullarında uygulanır.

Operasyon anestezi altında gerçekleştirilir. Genel olarak lokal anestezi tercih edilir. Burun ve dudak arası mesafe kısaltılır. Burun kökünden dudak liflerine destek sağlanır. Bu sayede dudak kalkık bir görünüme sahip olur. Operasyon süresi yaklaşık olarak 1-2 saat arası gerçekleşir. Estetik operasyonlar genel olarak kombine olarak uygulanır. Dudak kaldırmanın yanında farklı bir operasyon uygulanacaksa ameliyat süresi uzar.

Unique lips operasyonu ile gülüş tasarımı da elde edilebilir. İdeal gülüş görünümünde üst dudağın kalkması ve dişlerin kusursuz görünmesi vardır. Dudağın yukarı çıkması yeterli oranda sağlanmadığı sürece gülüş tasarımından söz edilemez. Bazı insanlarda genetik faktörlere bağlı olarak kesici dişler yeteri kadar görünmez. Ameliyat sonrasında bu sorun ortadan kalkar. Dudak düşük durmadığı için dişlerin görünümü ayarlanabilir.

Unique Lips Kullanım Alanları

Unique lips estetik cerrahi alanında uygulanan bir operasyondur. Son yıllarda kozmetik cerrahi alanında da kullanılmaya başlanmıştır. Kişisel görünüm giderek önem kazandığı günümüzde teknoloji gelişerek estetik cerrahi alanına farklı boyutlar kazandırmıştır. İnsanlar vücutlarında beğenmedikleri bölgeleri bu operasyonlar sayesinde kısa sürede hayal ettikleri şekle sokabiliyorlar.

Bu operasyonları yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır. İlk olarak doğru adres ve cerrah tercih edilmelidir.  Estetik operasyonlar uygulanırken kişilerin doğal vücut hatları korunmalıdır. Estetik uygulamalar devamı gelen ve kombine işlemlerdir. Dudak kaldırma operasyonunun yanında burun şekillendirme elmacık kemiklerini törpüleme gibi görüntüyü tamamlayan işlemlerde tercih edilebilir.

Unique lips uygulaması dozunda yapılmalıdır. Aksi halde beklenen natürel dudak kaldırma işlemi gerçekleştirilemez. İşlem yapılırken hastanın isteği dikkate alınır. Ancak uzman doktorunuz size ne tavsiye veriyorsa dikkatle uyum sağlamanızı tavsiye ediyoruz.

Unique Lips Etkisi Ne Kadar Sürer?

Unique lips operasyonu sayesinde çok çarpıcı sonuçlar elde edilebilir. Düzün ve orantılı olarak yapılan dudaklar yüzün görsel açıdan güzel görünmesine yardımcı olur. Ameliyat sayesinde estetik, dolgun, orantılı ve güzel dudaklara sahip olabilirsiniz. Kadınlar için erojen bir organ sayılan dudaklar büyük önem taşır. Bu nedenle makyaj yaparken de dudaklara büyük özen gösterirler.

Unique lips operasyonu sırasında üst dudağın iki tepe noktası yeniden şekillendirilir. Operasyonun etkisi beş yıla kadar sürebilir. Doktorun tecrübesi, uygulanan kaldırma boyutu ve kişinin operasyon sonrası bakımı önemlidir.

Unique lips operasyonunun iyileşme süresi 5-7 gün arasında değişiklik gösterir. Operasyon sonrarı üst dudağa sürekli olarak soğuk kompres uygulanmalıdır. İşlem sonrasında ilk üç gün şişlik oluşması normaldir. Ağrıların hafifletilmesi için doktorun reçete ettiği ağrı kesiciler alınabilir. Cerrahi müdahaleye ait olan kesi izleri bir yıl boyunca görülebilir. İzler kalıcı değildir.

Unique Lips Fiyatları

Unique lips operasyon fiyatları belirlenirken işlemin yapıldığı hastanenin merkezi, hastanenin hasta potansiyeli, operasyon sırasında kullanılan malzemeler, operasyon için gerekli olan personel sayısı, estetik operasyonların fiyat politikası ve süresi dikkate alınır. Her hastanenin estetik operasyon fiyat teklifi birbirinden farklıdır. Uygun fiyatlı kaliteli ve sağlıklı hizmet almaya dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Unique lips operasyonu için tam teşekküllü hastane tercih etmelisiniz. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi bu operasyonun da komplikasyon riskleri mevcuttur. Sağlığınız için hastaneye karar verirken mutlaka fiyat ve performans karşılaştırması yapmalısınız. İnsan sağlığını ön planda tutan kurumlardan hizmet almanızı tavsiye ediyoruz. Unique Lips Fiyatları için hemen randevu alın.