Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


blank

Somon DNA Nedir?

Somon DNA; Somon balığı kan ve spermlerinden elde edilen DNA serumunun cilde enjekte etme yöntemidir. Cilt hücrelerinin tazelenmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu yöntem için uygulanan aşı içerisinde hylaronik asit bulunur. DNA molekülleri sayesinde hücre yenilenmesi işlemi yapılmaktadır. Somon DNA tedavisinin çok fazla tercih edilmesinin sebebi, insan DNA’sının kimyasallarının birbiriyle aynı olmasıdır.

Somon DNA Tedavisi

Yaşın ilerlemesi, çevresel etkenler, genetik yapı, gebelik gibi durumlarda ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelebilir. Ciltte meydana gelen bu kırışıklıkları ve sarkmaları gidermek için farklı yöntemler ve teknikler kullanılır. Kadın-erkek herkes tarafından tercih edilen bu yöntemler, kişilerin daha canlı ve daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilir.

Cilt gençleştirmek için cerrahi yöntemler veya ameliyatsız teknikler kullanılabilir. Günümüzde en çok tercih edilen cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olarak kullanılır. Bu yöntem ile kişilerin daha canlı ve daha genç bir görünüme kavuşması sağlanır.

Somon DNA Nasıl Uygulanır?

Somon DNA tedavisi, oldukça basit ve pratik bir yöntemdir. Bu işlem öncesinde genellikle ilk olarak cilde hyalüronik asit enjekte edilir. Daha sonra özel olarak hazırlanmış DNA serumu ve protein takviyesi cilde uygulanır. Yapılan bu işlemler sayesinde cilt hem nemlendirilir, hem de cildin daha elastik bir görünüme kavuşması sağlanır.

Somon DNA Ne İşe Yarar?

Kaybeden cildin tekrar canlanması ve toparlanması sağlanır. Ayrıca cildin tekrar nemliliğini kazanması sağlanır. Hücre yenileme ve canlandırma amacıyla yapılan bu işlem sayesinde, cildi tazelenmesi sağlanır. Genç, yaşlı tüm yaş gruplarına uygulanabilen Somon DNA yöntemi ile cildin elastikiyeti tekrar kazandırılır.

Somon DNA Uygulamasına Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulur?

Zamanla yaşlanmaya bağlı olarak ciltte meydana gelen kırışıklık ve sarkmaların giderilmesinde tercih edilebilir. Ayrıca çevresel nedenlerden dolayı ciltte meydana gelen kuru ve mat görünüm giderilerek, cildin daha canlı bir görünüme kavuşması için uygulanabilir. Hamilelik döneminde alınan kilolardan dolayı meydana gelen çatlaklıkların giderilmesinde, düzensiz ilaç kullanımı ile meydana gelen cilt bozukluklarında, bu uygulama tercih edilebilir. Uygulamada, gözaltında meydana gelen morlukların ve kırışıklıkların giderilmesinde ve düzeltilmesinde uygulanabilir.

Başka Uygulamalarla Birlikte Uygulanabilir?

Yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan bir yöntemdir. Uygulama esnasında herhangi bir riskin oluşmaması için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Somon DNA uygulaması, lazer uygulamaları ile birlikte uygulanabilir. Ayrıca radyo frekans gibi uygulamalarla da desteklenebilir. Dolgu işlemleri ile beraber yapılması tavsiye edilmez. Herhangi bir yan etki yaşanmaması ve istenen sonuçların elde edilebilmesi için bu işlemin, dolgu işlemi uygulanan bölgelere yapılmaması gerekir.

 Somon DNA Uygulaması Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Pratik ve sağlık açısından herhangi bir sakıncası olmayan bir yöntem olmasına rağmen bazı kişilerin bu yöntemi yaptırmaları sakıncalıdır. Somon DNA uygulaması; hamile, emziren annelerde, kanser hastalığı ve damar hastalığı gibi ciddi rahatsızlığı bulunan kişiler tarafından yaptırılması uygun görülmez. Ayrıca işlemin yapılacağı bölgede yara varsa, bu işlem yapılmamalıdır. 18 yaşından küçük hastalara da yapılmamaktadır. Herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin, öncelikle uzman doktorlarına danışıp daha sonra bu işlemi uygulaması gerekir.

Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beklenen sonuçların elde edilebilmesi için uygulama yaptırmadan önce bazı noktalara dikkat edilmelidir. İşlemden en az bir 2 hafta öncesinden alkol, sigara gibi zararlı içeceklerin tüketilmemesi gerekir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlara, işlemden 2 hafta öncesinden ara verilmelidir. Ayrıca işlemin uygulanacağı bölgeye, cilde zarar verecek ve hassaslaştıracak uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Tedavinin Faydaları Nelerdir?

Somon DNA tedavisi, kadın-erkek birçok kişi tarafından en çok tercih edilen cilt tedavi yöntemlerinden birisidir. Bu işlem, oldukça pratik ve kişilere konfor sağlayan bir tekniktir. İşlem sonrasında kısa süre içerisinde işlemin etkileri görülür. Ayrıca herhangi bir cerrahi işlem uygulanmadığından, uygulama sonrasında iz görülmez.

Uygulama Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulaması öncesinde uygulama günü, kesinlikle makyaj yapılmamalıdır. İşlemin uygulanacağı bölgeler güneşten korunmalıdır. Cilde zarar verecek kremleri, kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Uygulama Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Somon DNA tedavisi sonrasında işlemin yapıldığı bölgede, şişlik ve morluklar oluşabilir. Bu morluklar, kısa süre içerisinde kaybolur. İşlem sonrasında antibiyotik, kan sulandırıcı gibi ilaçlara bir süre ara verilmelidir. İşlemin uygulandığı bölgeyi zarar verecek herhangi bir işlemden uzak durulmalıdır. Ayrıca işlem sonrasında, en az 1 gün işlemin yapıldığı bölgeye su değmemesi gerekir.

Somon DNA Fiyat 2021

Somon DNA fiyat; cildin yapısına, işlemin yapılacağı bölgeye ve kişilerin ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir. Ayrıca işlemin uygulanacağı merkeze ve ile göre de ücrette değişiklik görülebilir. DNA öncesinde, işlemi gerçekleştirilecek kurumla bir ön görüşme yapılarak fiyat hakkında detaylı bilgi almak mümkündür.

Somon DNA Yaptıranlar

Somon DNA, uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapıldığında oldukça başarılı sonuçların elde edildiği tekniklerdir. Bu uygulamayı yaptıran kişiler, işlemle ilgili memnuniyet mesajlarını internet sitelerinin sayfalarında belirtmektedir.

Somon DNA Serum Kullananlar

Somon DNA serum kullananların sayısı, oldukça fazladır. 15-20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde uygulanan işlemden başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Yaklaşık 5-6 defa uygulanan tedavi sonrasında, gözle görülür iyileşmeler gözlenir.