Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Scarlet S – Sebum Dengelenmesi

blank

Ciltteki sebum yağ üretimi anlamına gelmektedir. Sebum üretiminin fazla olması ciltte aşırı yağ oluşumuna ve buna bağlı olarak da gözeneklerin tıkanarak sivilce gibi problemlere neden olmasına olanak tanır. Aynı zamanda bu durum cildin sürekli parlak görünmesini sağlayarak makyajın kısa sürede bozulmasına ve kişinin kendini kötü hissetmesine neden olur. Ancak aşırı sebum üretiminin dengelenmesi mümkündür. Scarlet S tedavisi de bunu sağlamanın yollarından biridir.

Scarlet S, mikro iğnelere sahip minimal invaziv fraksiyonel bi-polar Radyo Frekansıdır. 0.5-3.5 mm derinlik kontrolü ile hem epidermis hem de deriyle doğrudan ısı sağlar. Cildin türüne bakılmaksızın kesinti ve ağrı riski en düşük düzeyde tutarak daha konforlu bir tedavi olanağı sağlar.

Scarlet S tedavisi sadece sebum dengelenmesi için değil, aynı zamanda birçok cilt problemi için kullanılabilir. Bu problemlerden bazıları şu şekildedir;

  • Sarkmış cilt
  • İnce kçizgiler ve kırışıklıklar
  • Gözenek büyüklüğü
  • Skar Tedavisi
  • Akne
  • Cilt çatlakları

Scarlet S tedavisinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Aynı zamanda morarma veya acıyı en aza indirgeyecek şekilde tasarlanmıştır. Tedavide kullanılan mikro iğneler çok incedir ve hastaya herhangi bir rahatsızlık vermeyecek şekilde uygulanır. Scarlet S tedavisi her yaştan insan ve her cilt tipine sahip hasta için oldukça uygulanabilir bir tedavidir.

Scarlet S için en iyi sonuç aylık üç tedaviden oluşur. Daha ciddi cilt sorunları için ek tedavilere ihtiyacınız olabilir. Bir sonraki tedaviye başlamadan önce üç ay beklemeniz önerilir.