Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Scarlet S – Elastikiyet Kaybı Tedavisi Cilt Vücut Sıkılaştırma

blank

Scarlet S, radyo frekansı ve mikro iğne terapisi sistemlerinin kullanılmasıyla vücut sıkılaştırma tedavisinini yapıldığı bir sistemdir. Scarlet S, minimal invaziv bir fraksiyonel RF cihazıdır. 0,5 mm’den 3,5 mm’ye kadar iğnelerin derinliğinin hassas kontrolü ile hem epidermise hem de deriye doğrudan ısıtma sağlayan bu tedavi ile elastikiyet kaybının tedavisi mümkündür.

Doğrudan RF ısısının benzersiz etkileri, minimal invaziv fraksiyonel radyofrekans mikro iğneler ile tedavi oldukça ağrısız gerçekleşmekte ve ısı sayesinde kollajen uyarımı sağlandığı için vücuttaki sıkılaşma sağlanmaktadır.

Tedavinin amacı hem epidermis hem de dermisin derin tabakalarına inebilmek ve buradaki elastikiyeti yeniden harekete geçirmektir.

Scarlet S tedavisi ile daha az ağrı yaşanmakta ve aynı zamanda yan etkisi olmadığı için de iyileşme için belirli bir süre gerekmemektedir. Tedavi yaklaşık 30-50 dakika sürmekte ve hasta tedavisinin ardından günlük yaşantısına geri dönebilmektedir.

Scarlet RF cihazı, cildi gençleştirmek, elastikiyetini arttırmak ve tedavi alanını çevreleyen sağlıklı dokularda skar oluşumunun tedavisinde kullanılır. Tedavi günlük yaşamı etkilemez. Tedaviden sonra eritem ve şişme 1 ile 3 saat sürer. Gelişmiş teknoloji ile güçlü enerji doğrudan hedef bölgeye iletilir.

Tedaviden bir ay sonra görülen klinik sonuçlar şunlardır;

  • Cilt tonunu ve solgunluk hiperpigmentasyonunu geliştirir
  • Yüzdeki gözenekleri azaltır
  • İnce çizgiler ve kırışıklıkların görülmesini engeller
  • Nazolabial kıvrımların azaltılmasında kullanılır
  • Scarlet RF tedavisinden hemen sonra görünür efektler ortaya çıkar