Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Scarlet S – Cilt Tonunun Düzenlenmesi

blank

Ciltteki bazı renk tonu eşitsizliklerinin altında yatan nedenler arasında yaşlanma, güneş maruziyeti, sivilcelerin arkalarında bıraktıkları lekeler ve yanlış ürün kullanımı gelmektedir. Ciltteki renk eşitsizlikleri estetik açıdan sorunlu bir görünüme neden olmakla beraber hastanın kendini mutsuz hissetmesini de sağlamaktadır. Cilt tonunu eşitlemek için sürekli makyaj yapan kişilerde bir süre sonra buna bağlı iltihaplanmalar ve cildin bozulması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Ancak Scarlet S tedavisi ile cilt tonunun düzenlenmesi mümkündür ve oldukça etkili bir tedavi olması nedeniyle son zamanlarda çok fazla tercih edilmektedir.

Scarlet S, mikro-iğne elektrotları yoluyla fraksiyonel iki kutuplu Radyo Frekansının cilde minimal invaziv olarak gönderilmesini içeren en yeni teknolojilerden biridir. Bununla birlikte, derinlik kontrolü hassasiyetiyle yüzeysel ve derin cilt katmanları boyunca ısı sağlar.

Birçok cilt sorununu minimum kesinti ve ağrı ile tedavi etmek için kullanılan Scarlet S tedavisi cildin hacimsel sıkılaştırılmasına, kaldırma etkisine, cilt tonu ve dokusunun iyileşmesi ve geniş gözeneklerin azalmasına yol açar. Bu tedavi tüm cilt tiplerinde güvenlidir ve sonuçlar birkaç hafta boyunca sürekli iyileşme ile hemen hemen ortaya çıkar.

Tedavi sonrası, geçici kızarıklık veya hafif şişlik görülebilir. Bu genellikle yalnızca birkaç saat sürer. Normal faaliyetlerinizi tedavinin hemen ardından tekrar başlatabilirsiniz. Scarlet S  tedavisi sonrasında iyileşme sürecinde bakım basittir ve nemlendirici ve güneş kremleri mutlaka kullanılmalıdır.

Scarlet S (Fraksiyonel Microneedle RF) için ciddi bir yan etki bildirilmemiştir. Bu nedenle hastanın işinden izin almasına veya zaman yönetimi yapmasına gerek yoktur.