Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Scarlet S – Cilt Gençleştirme

cilt gençleştirme

Scarlet S, ameliyatsız estetikte devrim yaratan bir teknoloji olmasının yanı sıra minimum kesinti ve ağrısız uygulama ile cilt gençleştirme için şaşırtıcı sonuç veren oldukça popüler bir tedavidir.

Scarlet S Nedir?

Scarlet S, epidermise ve dermise doğrudan ısı sağlamak için minimal invaziv fractional bipolar radiofrequency ve microneedles kullanmaktadır. Bu ısıtma, kolajenin uyarılmasına ve böylece kolajenin ve elastinin cildi iyileştirmesine ve rejenerasyonuna yol açar. İki ile üç hafta içinde önemli miktarda kollajen rejenerasyonu gerçekleşir ve böylece cilt esnekliği düzelir ve cilt gençleştirme sağlanır. Dermal elastik lifler ve kollajen, derinin belirgin şekilde güçlenmesine yardımcı olur.

Scarlet S, yüz hatlarının sıkılaştırılmasını sağlar. İnce hatları ve kırışıklıkları yumuşatmada yardımcı olur. Scarlet S tedavisi ile cilt doğrudan ısıtılır ve böylece cilt zararı en aza indirir. RF enerjisinin istikrarlı bir şekilde iletilmesi, temiz, şeffaf ve parlak cilde yol açan kollajen yenilenmesini uyarır. Akne ve diğer ince yaralarda görülen skarlaşma ortadan kaldırılabilir. Cildin kollajen ve elastin üretimi, cilt gençleşmesine yol açar. Scarlet S tedavisi cilt gençleştirmesinin yanı sıra aşağıdaki koşullar başarıyla uygulanabilir;

  • Volumetrik yüz kaldırma
  • Kırışıklıklar, ince çizgiler ve sarkık cilt
  • Gevşek ve sarkık göz kapakları
  • Büyük gözenek boyutu
  • Yüzeysel yara izi
  • Boyun kırışıklıkları

Scarlet S Nasıl Uygulanır?

Topikal anestetik krem, hastanın ihtiyacına göre uygulanır. Scarlet S tedavisi yapılır. Mikro motor, iğne hareketini kontrol etmek için kullanılır ve bu nedenle herhangi bir fiziksel hasar meydana gelmez. İğne derinliği titizlikle kontrol edilebilir ve kanama olmaz. En az kesinti ve iyileşme süresi gereklidir ve hastaların çoğu bir ile iki saate kadar günlük yaşantılarına geri dönebilirler.