Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Scarlet S – Cilt Çatlakları Tedavisi

blank

Cilt çatlaklarının oluşumu için birçok etken bulunmaktadır. Bu etkenlerin başında gelen durumlar ise doğum, aşırı kilo alıp verme ve yaşlanmadır. Bu tip durumlar cildin elastikiyet kaybına neden olarak ciltte derin çatlaklar oluşmasını sağlar. Cilt çatlakları beyaz veya kırmızı tonlarında olabilir. estetik olarak kötü bir görünüme nedne olan cilt çatlakları çoğu kadının önemli sorunları arasında yer almaktadır. Ancak estetik tedavilerin gelişimiyle beraber bu tip durumlar da kolaylıkla çözümlenebilir.

Scarlet S yenilikçi bir teknolojidir ve Bipolar Radyo Frekansı ve mikro iğnelerle, fraksiyonel RF enerjisinin derinliği 3.5 mm’ye kadar cilt dokularına iletilmesini sağlar. Bu, cildi ısıtarak daha fazla kollajen üretimi oluşmasına neden olur. Yeni üretilen kolajen kırışıklıkları veya yaralı cildi doldurabilir ve cildi gençleştirir.

Scarlet S tedavisi ile şunlar da yapılabilir;

  • İnce çizgileri ve gözenekleri azaltın
  • Kızarıklıkları azaltın
  • Yüz konturunu geliştirin

Scarlet S tedavisi sorunlu bölgeye göre farklı sürelerle uygulanmaktadır. Ancak genellikle 30-50 dakikalık bir seans süresi bulunur. Hastanın sorun yaşadığı bölge uygulama öncesinde anestetik kremler kullanılarak uyuşturulmakta ve bu sayede daha konforlu bir tedavi sağlanmaktadır.

Scarlet S tedavisinden sonra cilt 2-3 saat boyunca kırmızı ve şişmiş görünebilir. Ancak bunlar geçicidir ve birkaç saat sonra hasta günlük yaşantısına dönebilir. Scarlet S  tedavisinde bir sonraki seans 4 hafta sonrası için planlanabilir.