Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Scarlet S – Akne ve Akne İzi Tedavisi

blank

Scarlet S ile cerrahi dışı cilt sıkılaştırma tedavisi yapılmaktadır. Ancak Scarlet S tedavisi sadece cilt sıkılaştırması için değil, aynı zamanda akne ve akne izi tedavisinde de sıklıkla kullanılmaktadır.  Radyofrekans, derinin veya yüzün en derin kısmına direkt olarak iletilir ve sivilce izlerini, cilt sarkmalarını, kırışıklıkları, geniş gözenekleri ve ince çizgilerin görünümünü iyileştirir. Ayrıca dudak kenarındaki çizgileri, ağzın sarkık köşelerini ve orta yüz sarkmalarının etkilerini de azaltabilir.

Scarlet S tedavisi güvenli, ağrısızdır ve minimum kesinti gerektirir, bu da tüm cilt tipindeki hastalar için popüler bir tedavi olmasını sağlar.  Cilt sıkılaştırılması 2 ile 6 ay içinde giderek daha belirgin hale gelirken, cilt dokusunda iyileşme gün içinde görülebilir.

Akne ve aknenin beraberinde bıraktığı izler çoğu kişinin bir sorunu haline gelmiştir. Ancak Scarlet S tedavisi ile bu sorunlardan kurtulmak mümkündür. Scarlet S tedavisinde kullanılan radya frekans enerjisi ve mikro iğneler ile cildin alt katmanlarına ısı verilmekte, bu ısının kollajen uyarımını tetiklemesi sağlanmaktadır. Böylelikle cilt üzerindeki herhangi bir sorun kollajen üretiminin ortaya çıkmasıyla beraber iyileşeye başlar ve hasta kendini çok daha iyi hisseder.

Scarlet S  tedavisi 30-45 dakika arasında sürmektedir. Konfor sağlamak için topikal anestetik uygulanır. Deride, her iğne, ısı üreten, dermis boyunca RF enerjisi yaymak için bir elektrod görevi görür. Isı sıkılaştırma ve kollajen üretimine neden olur. Scarlet S, derin dermal stimülasyon için her iğnenin tüm uzunluğundan enerji yayar, böylelikle cilt düzgünleştirir ve gözenek boyutu azalır.