Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Simülasyonu

Erkeklerin büyük bir yüzdesi hayatlarının bir aşamasında saç dökülmesi yaşar. Saç dökülmesinin nedenleri arasında ilaç yan etkilerinden zayıf beslenmeye ve medikal bir bozukluğa kadar çeşitli durumlar bulunabilir. Ancak gerçek saç dökülmesi yaşayan erkeklerin çoğunluğu için kalıtsal nedenler aranan cevaptır. Bu durum erkek tipi kellik olarak da bilinir.

Zamanla, hormonlarınız saç kökü üzerinde küçülen bir etkiye sahiptir ve bu da kısaltılmış saç büyüme döngüsüne neden olur. Saç yavaş yavaş incelir ve kısa bir süre sonunda hiç büyümez hale gelir.

Saç dökülmesi, ince saçlı erkeklerde daha belirgindir ve genellikle sert şampuan ve benzeri saç ürünlerinin uygulanmasıyla daha da kötüleşir.

Saç dökülme işaretleri veya saç dökülme belirtilerinin fark edilmesi zor olabilir ve birçok kişi bunu fark ettiğinde kendine olan güvenini kaybedebilir. Saç dökülmesini tersine çevirmeye veya yavaşlatmaya yardımcı olduğu iddia edilen ürünler var ise de, bu çözümler nadiren işe yarar.

Birçok erkek için saç dökülmesi, erkekleri yıllarının ötesinde görünüp hissettiren bir sıkıntıdır. Cerrahi işlemler başarıya ulaşabilir, ancak geniş bir yara izi bırakabilir. Bu durumda çoğu erkek için, cerrahi saç restorasyonu uygun maliyetli, uzun vadeli ya da pratik bir çözüm değildir.

Saç Derisi Mikro Pigmentasyon olarak da adlandırılan saç simülasyonu, doğal saç görünümünü yeniden oluşturur ve sanatsal saç similasyon tekniğini kullanarak saç folliküllerini taklit ederek saç yoğunluğunu geliştirir.

Saç simülasyon tekniği, saçlı deri çizgilerini vurgular. Saç simülasyonu tedavisi saç dökülmesi kısmi olan kişilere yöneliktir.

Pigmentleri yerleştiren bir iğne kullanarak epidermal katmana nüfuz edilir.

Bu hücrenin katmanı birkaç haftada bir değişir, bu nedenle bu teknik yavaş yavaş etkisini kaybedecektir, ancak 4 yıla kadar etkisini sürdürebilir.