Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Radyofrekans Tedavi

blank

RadyoFrekans Tedavisi

Radyofrekans (RF) enerji tedavisi, gevşek ya da sarkmış cildin erken belirtilerinin cerrahi dışı tedavi ile sıkılaştırılmasının sağlandığı yeni bir teknolojidir. Cerrahi bir tedaviyi düşünmeyen veya cerrahi tedavi için uygun olamayacak kadar yaşlı kişiler için mükemmel bir tedavidir. Yalnızca saf RF enerjisi öncelikle yüzdeki sıkılaştırma ve cilt gevşekliğini tedavi etmek için kullanılır ve genellikle yüz dokularında hafif ile orta dereceli sarkmalar olan, özellikle de 30 ile 50’li yaşların arasında olan hastalar için uygundur. Genellikle alnın, gözlerin, yanakların, orta yüzün ve boynun altında kullanılır.

Teknik olarak bakarsak, radyo frekans, elektromanyetik spektrumun radyo dalgaları kısmındaki elektrik ve manyetik alanların saniyedeki her bir salınım sayısını ifade eder. Cildin sıkılması için kullanıldığında RF enerjisi cildin derinliklerine nüfuz eder ve derin dermisleri ve subkutan tabakaları etkiler ve altta yatan doku yapısını sıkılaştırır ve iyileştirir. Ancak cilt dokusunda veya ince çizgilerde ve kırışıklıklarda az değişiklik olur

Tedaviden hemen önce cildi tahriş edecek bir şey yapmamaya çalışmalısınız. Buna güneşlenme dahildir. Bazı kadınlar, menstrüel döngüsü öncesinde ve sırasında ciltlerinin daha hassas olduğunu söylerler. Bu nedenle bir kadınsanız, tedavi randevunuzu planlarken bunu dikkate almak isteyebilirsiniz.

Radyo frekans tedavisi sırasında tropikal anestetik krem cildinizi hafifçe uyuşturmaya yardımcı olmak için tedaviden kısa bir süre önce cildinize uygulanabilir. Kullanılan cihaza ve uygulamanıza bağlı olarak doktorunuz RF enerjisini iletirken yüzünüzde gezinmesine yardımcı olmak için özel bir alet kullanacaktır. Tedavi tamamlandıktan sonra cildinize yatıştırıcı bir jel veya losyon uygulayabilirsiniz.