Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


blank

PRP, kendi kanınızdan yaratılan doğal bir üründür. Sizden küçük bir miktar kan alınır ve kanın farklı bileşenlerini ayırmak için bir santrifüjde döndürülen steril bir tüp içine yerleştirilir. Kırmızı ve beyaz kan hücreleri trombositlerden ve plazmadan ayrılır.

Trombositler, kanda bulunan hücrelerden dokunun iyileşmesine ve yeni hücrelerin büyümesine yardımcı olur. Cildin belirli bölgelerine enjekte edilen PRP, kolajeni uyarmaya, dokuyu yenilemeye yardımcı olur.  Böylece cildi doğal olarak pürüzsüzleştirmeye ve sıkıştırmaya yönelik bir tedavi olarak sıklıkla kullanılır. Özellikle son zamanlarda PRP tedavisi herhangi bir etken madde içermemesi ve alerjik reaksiyonlara neden olmaması açısından oldukça fazla kullanılmaktadır.

PRP, göz boşluklarını yumuşatmak , cilt tonunu düzeltmek ve dokuyu iyileştirmenin yanı sıra hyalüronik asit veya dolguların erişemeyeceği hacimlendirmek için kullanılır.

Tedavi oldukça hızlıdır ve yaklaşık 15 dakika sürer. Hiçbir acı verici yanı yoktur, bu nedenle kolaylıkla uygulanabilir. Hafif şişme, kızarıklık veya morarma 1-3 gün içinde geçmeye başlar. PRP kendi hücrelerinizden yapılır, bu nedenle negatif yan etkileri ortadan kaldırır.

PRP cilt gençleştirme tedavisinin amacı, cilt tonunu ve dokusunu iyileştirmek, cildi sıkıştırmak, çizgileri ve gözenekleri yumuşatmaktır. Sonuçlar, tedavi oturumundan 3-4 hafta sonra görülmeye başlanır ve zamanla iyileşmeye devam eder. En iyi sonuca ulaşmak için 1-2 ay arayla üç tedavi seansı önerilir.