Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


blank

Trombositten Zengin Plazma (PRP) kadınlar ve erkekler için saç dökülmesi tedavisi ve saç restorasyonu için popüler ve cerrahi olmayan yeni bir yöntemdir. PRP hastanın kendi kan hücrelerini, yalnızca çeşitli protein türlerini içeren zenginleştirilmiş hücreler kalacak şekilde kullanır. Kan bir santrifüjde döndürülür, PRP ayrılır ve daha sonra geri kalanlar kandan uzaklaştırılır.

Bu trombositler daha sonra normal kan değerinin 3 katına konsantre edilir. Daha sonra saç dökülmesinin yaşandığı alana kan hücreleri enjekte edilir. Tedavi öncesi veya sonrası herhangi bir ilaç gerekmez. PRP saç foliküllerini uyaran birçok büyüme faktörü içerir ve saç büyümesinin ne kadarına ihtiyaç duyulduğuna göre yapılabilir.

PRP hem erkek hem de kadınlar için mükemmel bir çözümdür. Özellikle saç ekimi ameliyatı hasta için bir seçenek değilse çok daha kullanışlı olabilir. PRP enjeksiyonları, androjenetik alopesi ( erkek tipi kellik olarak da bilinir ) ve kadın tipi kellikten muzdarip olan hastalarda yeni saç büyümesini uyarabilir. İşlem, saçın halihazırda döküldüğü kafa derisi alanına sadece birkaç enjeksiyon gerektirir.

Saçları yeniden canlandırmak isteyen hastalar için PRP’nin bu kadar popüler hale gelmesinin bir başka nedeni, bunun saçları düzeltmenin doğal bir yolu olmasıdır. Saç büyümesine yardımcı olmak için PRP tedavileri saç ekimi ile birlikte kullanılabilir.

PRP’deki Trombositler, aktif olmayan kıl follikülleri içerisindeki doku iyileşme hızını ve rejenerasyonunu artırmak için gereken proteinleri içerir. Bu trombositlerin içinde, glikojen, lizozomlar ve alfa granülleri gibi hücre içi yapıların çeşitli türleri bulunur.