Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


PowerFace Yüz Lifting

blank

Powerface Yüz Lifting

Powerface Yüz Lifting; Yaşın ilerlemesi ile yüz kısmında bulunan derinin bollaşması durumunda uygulanan cerrahi operasyondur. Önceki yıllarda sadece kadınlar tarafından tercih edilen bu uygulama günümüzde erkekler tarafından da tercih ediliyor. Operasyona olan talep son 10 yılda büyük artış gösterdi.

Estetik kaygılar neticesinde uygulanan bir operasyon olarak görülse de medikal açıdan da tercih edilir. Cerrahi bir operasyon olduğu için donanımlı hastanede ameliyathane koşullarında uygulanır. Powerface yüz lifting işlemi plastik cerrahlar tarafından uygulanmalıdır.

Powerface Yüz Liftingi Nedir?

Yüz derisinin saçlı deri içerisinden kesilerek kulak arkasına doğru gerdirilme ve toplanma işlemine  powerface yüz lifting denir. Deride oluşan bollaşma insanları büyük oranda rahatsız eder. Her zaman yorgun ve kötü görüntü oluşturur. Ani kilo verme, trafik kazaları, cilt hastalıkları ve yaşlanma sonucunda bu operasyona gerek duyulur.

Vücutta yaşın ilerlemesi ile kolajen üretimi durur. Deri esnekliğini kaybeder ve yer çekimine karşı savunmasız kalır. Powerface yüz lifting operasyonunun en önemli amacı her zaman genç ve canlı görünüm kazandırmaktır.

Powerface Yüz Linftingi Kimlere Uygulanmaz?

Powerface yüz liftingi operasyonu genel vücut sağlığı yerinde olmayan, kronik hastalıkları bulunan, yüz derisindeki derecesi az olan kişilere uygulanmaz. Cerrahi bir operasyon olduğu için ilk olarak genel sağlık durumu değerlendirilmelidir. Hastanın anestezi ilaçlarına olan duyarlılığı incelenir.  Özellikle diyabet hastalarında kan şekeri değeri kontrol altına alınmalıdır.

Powerface Yüz Linting Uygulama Kalıcı Mıdır?

Powerface yüz lifting operasyonunun  kalıcılığı ameliyat sırasında gerdirilen derinin oranı ile bağlantılıdır. Yüzeysel olarak uygulanan operasyonun kalıcılık süresi yaklaşık olarak 10 yıldır. Bunun dışında derin uygulanan operasyonlar 15 yıl kalıcılık süresine sahiptir. Ayrıca operasyondan sonra uygulanan bakımlar ile bu süreler artırılabilir.

Günlük hayatın yoğunluğu ve stresli iş hayatı nedeni ile bakım rutinlerini aksatmanız normaldir. Ancak bakım yapmadığınızda cildiniz yaşınızın ilerlemesi ile deformasyona uğrar. Deformasyonlar bir süre sonra kalıcı hale gelir. Powerface yüz lifting ile kısa sürede yılların oluşturduğu bu olumsuz etkilerden kurtulabilirsiniz.

Powerface Yüz Liftingi Cerrahi Bir Operasyon Mudur?

Powerface yüz lifting operasyonu cerrahi bir uygulamadır. Operasyon süresi 2-4 saat arasında değişiklik gösterir. Operasyon sonrasında enfeksiyon oluşumunu engellemek için antibiyotik tedavisine başlanır. Hastanede bir gün yatış gerekir. Düzenli olarak pansuman uygulaması yapılmalıdır.

Uygulama Esnasında Anestezi  Uygulanır Mı?

Powerface yüz lifting operasyonu lokal ya da genel anestezi altında uygulanabilir. Sarkmanın derecesine, hastanın genel sağlık durumuna ve anestezi duyarlılığına göre yöntemine karar verilir. Sarkma derecesi az olan kişilerde lokal anestezi ile uygulama yapılabilir. Lokal anestezi işleminde hastanın rahat olmasını sağlamak adına sedasyon uygulaması yapılır.

Bu Uygulama Kaç Yaşından İtibaren Yaptırılabilir?

Ciltte oluşan sarkmalar yaşın ilerlemesine bağlı olarak artabilir. Genellikle 30 yaş ve üzeri olan kişilerde yüz sarkmaları artar. Mimik çizgilerinin derinleşmesi, alın bölgesinde paralel çizgiler oluşur ve kaşların arasında dikine derin çizgi görülür. Powerface yüz lifting ameliyatı 50 yaş ve üzeri insanlara uygulanabilir. Erkeklerde sarkma derecesi daha geç arttığı için 55 yaş ve üzeri yapılabilir.

Uygulama Toplamda Kaç Seanstan Oluşmaktadır?

Powerface yüz lifting operasyonu tek seans uygulanır. Ameliyatın kalıcılık süresi bittikten sonra tekrar uygulanabilir. Bir insan ortalama olarak üç defa bu operasyonu geçirebilir.  Kişisel bakım ürünleri ve bakım rutini sayesinde ameliyatın etkisi uzatılabilir.

Uygulamanın Kırışıklık ve Çizgiler Üzerinde Faydası Var Mıdır?

Powerface yüz lifting operasyonu yüzün derisini gerer. Derinin gerilmesine bağlı olarak  var olan kırışıklıklar açılır ve yok olur. Özellikle dudak ve alın üzerinde bulunan kırışıklıklara direkt olarak müdahale edilmiş olur. Operasyonun asıl amacı da mimik çizgilerinin ve kırışıklıkların yok edilmesini sağlamaktır.

Tekrar Uygulanmasında Bir Sakınca Olur Mu?

Powerface yüz lifting operasyonu en erken beş yılda bir tekrarlanabilir. Ancak başarılı uygulanan ameliyat sonucunda kısa sürede tekrarlanmasına gerek duyulmaz. Kişi yüz bölgesinde oluşan deformasyonlardan rahatsız olduğu zaman doktora giderek muayene olabilir. Cerrahi operasyon olduğu için doktor karar verir. Sarkmanın derecesi belirli bir seviyeye ulaşmalıdır. Aksi halde tekrarlanmaz.

Powerface Yüz Liftingi Yaptıranların Yorumları

Her yıl binlere kişi powerface yüz lifting operasyonu geçirerek başarılı sonuçlar elde ediyor. Hastaların operasyon ile ilgili yorumlarını araştırdığımızda ameliyat olmak isteyenlere verdikleri ortak tavsiyeler güvenilir cerrah ve donanımlı hastane bulunması yönündedir. Bu iki kriter yerine getirildiği sürece %100 başarı oranına sahip bir operasyon geçirilebileceğini söylüyorlar.

Powerface yüz lifting yaşlılık belirtilerinin yok edilmesi ve özgüvenin geri kazanılmasında büyük rol oynar. Operasyondan sonra 15 yaş daha genç ve estetik görünüme kavuşabilirsiniz. İşinde uzman ve el tecrübesi fazla olan hekim tercih etmeyi unutmayınız.

Powerface Yüz Lifting Fiyatları

Powerface yüz lifting operasyonu fiyatları belirlenirken ameliyatın uygulandığı hastanenin konumu, operasyonun süresi, cerrahın ameliyat ücretleri operasyonun fiyatının belirlenmesinde çok etkilidir. Fiyat araştırması yapmadan operasyona karar vermenizi tavsiye etmiyoruz.

Yeni kurulan klinikler estetik operasyonları kazanç sağlamak adına piyasa değerinin altında yapıyorlar. Sağlığın korunması adına güvenilir olmayan kliniklerde operasyon yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz. Cerrahi müdahaleler dikkatli şekilde uygulanmadığı sürece hayati riskler taşır. Powerface yüz lifting operasyonu kanama, enfeksiyon ve görme kaybı gibi komplikasyonlara sahiptir. Bu nedenle profesyonel ve güvenilir kurumlardan hizmet almaya özen göstermelisiniz