Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Post Bariatrik Cerrahi

post bariatrik cerrahi

Post bariatrik cerrahi, son zamanlarda adını en çok duyuran cerrahi işlemlerden biridir. Bunun sebebi insanların beslenme düzensizliğinden ötürü aşırı kilo alması ve bunun sonucunda post bariatrikle daha iyi bir görünüm elde etmek istemesidir.

Kilonuz boyunuza ve yaşınıza göre olması gerekenden fazlaysa, ayrıca kilo vermekte güçlük yaşıyorsanız post bariatrik sayesinde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Vücudunuzda oluşan sarkıklıkların post bariatrik cerrahi yöntemi sayesinde giderilebileceğini biliyor muydunuz? Şimdiye kadar yaptığınız diyetler, sporlar ve başka yöntemler işinize yaramadıysa post bariatrik cerrahlarıyla görüşerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Post bariatrikle kilo verdiğiniz zaman hayatınızdaki sağlıklı değişimlerin siz de farkına varacaksınız. İşe iyi bir post bariatrik cerrahi bulmakla başlayabilirsiniz. Post bariatrik sırasında uygulanacak işlemler ve bu işlemlerin ne kadar süreceği kilonuza göre değişkenlik gösterir.

Şu anda olduğunuz kilodan hedef kilonuza sağlıklı bir şekilde ulaşmanız için post bariatrik cerrahınız gerekli kontrolleri yapar ve size özel bir plan oluşturur. Böylece post bariatrik seanslarınız daha sağlıklı ve etkili bir şekilde ilerler.

Post Bariatrik Cerrahi Nedir?

Düzensiz bir şekilde kilo verdiyseniz ve vücudunuzda sarkmalar oluştuysa post bariatrik cerrah sayesinde bu sarkmalara son verebilirsiniz. Post bariatrik cerrah operasyonundan sonra vücudunuzun ne kadar değiştiğini ve çok daha iyi göründüğünü fark edeceksiniz.

Post bariatrik operasyon size psikolojik rahatlık kazandırdığı gibi aynı zamanda günlük yaşantınızın daha kaliteli olmasını da sağlar. Gün geçtikçe yaşanan teknolojik gelişmeleri düşünürsek post bariatrik işlemleri artık acısız ve daha az riskli bir şekilde yerine getiriliyor.

İnsanlar genelde bu tarz cerrahi operasyonlardan sonra oluşan izlerden endişelenir ama post bariatrik cerrahide sizi rahatsız edecek belirginlikte izler oluşmaz. Düzensiz kilo kaybı yaşayan bireylerin yanı sıra aşırı kilolu insanlar da post bariatrik operasyondan faydalanabilir.

Kilo verildikçe sarkmalar, çatlaklar ve bunlara benzer rahatsız edici durumlar sıkça rastlanan bir durum olduğu için post bariatrik cerrah bu etkilerin giderilmesini sağlar. Kilolu insanlar beslenme ve sporla kilo verse de bazı durumlarda sarkmalar yaşayabilir, böyle bir durumda da post bariatrik cerrah yardımcı oluyor.

Post Bariatrik Cerrahi Nasıl Yapılır?

Kimi insanlar post bariatrik cerrah işlemini sadece karın ve göbek çevresinden ibaret bir operasyon olarak düşünüyor. Post bariatrik karın ve göbek çevresinin dışında kalça, gıdı, deri ve meme gibi vücudun geri kalan kısmına da uygulanan cerrahi bir operasyondur.

Bu sebeple post bariatrik kilo verme ve kilo kaybı sonrasında vücudun toparlanması açısından etkili bir işlemdir. Post bariatrik cerrahide uygulanan işlemler hastanın vücut yapısına göre değişkenlik gösteren bir şeydir. Bu durumda post bariatrik cerrahları operasyon planını kişiye özel olarak ayarlar.

Post bariatrik operasyonunu midesini küçülten kişiler de yaptırmaya gereksinim duyar. Bazı durumlarda post bariatrik esnasında yağ transferi de yapılabilir.

Post Bariatrik Cerrahi Kimlere Uygulanır?

Kilo vermek isteyen herkes post bariatrik cerrah operasyonu için uygun diye bir durum söz konusu değildir. Eğer sizin vücut indeksiniz en az 40 değilse post bariatrik cerrah için uygun hasta kategorisinde yer almazsınız. Çünkü post bariatrik operasyonu için vücut indeksi en az 40 ve üzeri hastalar kabul edilir.

Post bariatrik için kabul edilmeyen kişiler arasında sağlıksız bireyler de vardır. Kilosu aşırı düzeyde olan sağlıksız kişiler post bariatrik için uygun hasta olarak sayılmazlar. Aynı şekilde yeme bozukluğu ya da ani kilo kaybı yaşayan sağlıksız bireyler de post bariatrik operasyonu için uygun sayılmaz.

Post Bariatrik Cerrahi Öncesi

Başarılı bir post bariatrik cerrah operasyonu geçirmek istiyorsanız ameliyattan önceki dönemde dengeli beslenmeniz büyük önem taşır. Özellikle ameliyat olmaya karar verdiğiniz kilonun üzerine çıkmamanız post bariatrik için gerekli bir kriterdir. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi post bariatrik operasyonunda da sigara kullanmıyor oluşunuz cerrahlarınızın tercih ettiği bir durumdur.

Bazı kişiler post bariatrik ameliyatından önce olması gerektiğinden fazla sıvı tüketir. Bu davranış post bariatrik cerrahlarının önermediği bir davranıştır diyebiliriz.

Post bariatrik operasyonundan önce yapmanız ve yapmamanız gereken her şey cerrahınız tarafından bilgi verilir. Bu konuda detaylı görüşmek isterseniz post bariatrik cerrahlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Post Bariatrik Cerrahi Sonrası

Post bariatrik cerrah operasyonundan sonra yeniden kilo alımı olup olmadığı merak edilen sorulardan biridir. Post bariatrikteki kilo kaybından sonra mevcut kilonuzu korumak için dengeli beslenmeniz şarttır.

Dengeli beslenmeyen her birey post bariatrik ameliyatından sonra ister istemez tekrar kilo artışıyla karşılaşır. Ayrıca post bariatrik operasyonundan sonra dengeli beslenmenin yanı sıra spor da hayatınıza dahil olmalıdır.

Bazı insanlar post bariatrik ameliyatından sonra sarkma sorunuyla karşılaşacağından korkar. Fakat post bariatrik ameliyatının temel amaçlarından birinin sarkmaları düzeltmek olduğunu düşünürsek böyle bir ihtimal yoktur.

Vücudunuzda sarkma varsa ya da kilo vermek isteyip sarkma yaşamak istemiyorsanız post bariatrik aradığınız türde bir cerrahi operasyondur. Daha fazla bilgi için post bariatrik cerrahlarımızla görüşebilirsiniz.

Vücut Geneli Uygulama

Bilindiği üzere liposuction da kilo verme konusunda yardımcı estetik operasyonlardan biridir. Kilo vermek isteyenler post bariatrik ve liposuction arasındaki farkı bilmediği müddetçe hangisinin daha etkili olduğu konusunda kararsız kalır.

Eğer kilo verdikten sonra vücudunuzda sarkma meydana gelmemesini istiyorsanız post bariatrik cerrah gereklidir. Liposuction sadece yağ almaya yönelik olduğu için ancak post bariatrikten sonra tamamlayıcı operasyon olarak tercih edilir.

Liposuction operasyonunun bir başka özelliği ise tedavi sürecinden sonra risk barındırmamasıdır. İkisi arasındaki farkı detaylı bir şekilde post bariatrik cerrahınızdan öğrenebilirsiniz. Bize ulaştığınız zaman liposuction ve post bariatrik arasındaki fark hakkındaki sorularınızı sorarak merakınızı gidermeniz mümkündür.

Etkili Kilo Verme

Doğal yollarla etkili bir şekilde kilo vermenin en etkili yolu düzenli bir beslenme programı ve günlük egzersizdir. Fakat bazı insanlar bu şekilde kilo vermeye çalışmasına rağmen hedeflediği kiloya ulaşamıyor. Böyle bir durumda post bariatrik cerrah kilo veremeyen insanlar için adeta kurtarıcı görevi gören işlem hâline gelmiştir.

Siz de uzun zamandır uğraşmanıza rağmen kilo veremiyorsanız ve şartlara uyuyorsanız post bariatrik operasyonu yaptırabilirsiniz. Cerrahınız gerekli kontrolleri yapacaktır ama post bariatrik için şartlara uygun olup olmadığınızı düşünerek görüşme yapmalısınız.

Ayrıca post bariatrik cerrahınızı iyi seçmeniz gerekir. Pişman olmayacağınız bir cerrahla anlaşmak istiyorsanız bizim post bariatrik cerrahlarımız tam aradığınız başarıdadır.

Post Bariatrik Cerrahi Fiyatları 2022

Kilo sorunuyla uğraşan insan sayısı arttığı için post bariatrik cerrah yapan uzman sayısı da giderek artış göstermeye başlamıştır. Bunun sonucu olarak post bariatrik fiyatlarını incelediğiniz zaman ne kadar değişken olduğunu fark edeceksiniz.

Cerrah seçimi yaparken post bariatrik fiyatları arasında kendinize göre kriter belirlemek işinizi kolaylaştırabilir. Güvenilir bir post bariatrik fiyatı öğrenmek istiyorsanız sektördeki genel duruma bakın.

Eğer genel fiyat aralıklarından çok farklı değerlerle karşılaştığınız bir post bariatrik cerrahıyla karşılaşırsanız önceliğinizi sektöre uyumlu fiyat sunan cerrahlara tanırsınız. Sizin için önemli olan uygun fiyatlı post cerrahi ameliyatı olmaksa cerrahların sunduğu fiyatları kıyaslayabilirsiniz.

Post bariatrik cerrah hizmetimizden yararlanmak için bize ulaşmanız yeterlidir. Post bariatrik cerrahi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.