Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Popo Dolgusu

Yaş ilerledikçe, kalçamız gibi alanlar da dahil olmak üzere birçok bölge sarkmaya başlar. Ne yazık ki, diyet sarkmayı engellemeye yardımcı olmayabilir. Popo bölgesindeki istenmeyen sarkma kişinin estetik anlamda kendine güvenmemesini sağlayabilir. Ancak popo dolgusu ile bu sorunun üstesinden gelmek mümkündür.

Yağ transferli popo dolgusu son zamanlarda en popüler seçenek haline gelmiştir. Popo implantları gibi cerrahi bir işlem olmayan popo dolgusu aynı zamanda hastanın kendi yağlarının kullanılması nedeniyle herhangi bir yan etki riski de taşımamaktadır. Yapay popo dolgu maddesinden ziyade hastanın kendi vücut yağını kullanan tedavide, yabancı bir maddeye karşı s etki riski bulunmaz. Lokal anestezi altında gerçekleşen popo dolgusu rahat bir uygulamadır.

Tüm tedaviler bireysel ve kişisel deneyimlerinize uyarlanır ve sonuçlar değişebilir. Tedavi seçeneklerinizi tartışmak için doktorunuzla birebir görüşmenizi öneririz. Popo dolgusu sonrasında hastanın iyileşme süreci aşamaları ise şu şekildedir;

  • İşlem Süresi – 2-3 saat
  • İşe Dönüş – 2-4 gün
  • Anestetik – Lokal Anestetik
  • Sonuçların Süresi – Daimi
  • Sonuçlar – 1-2 hafta

Popo dolgusu Liposuction ile yağın vücudunuzun bir bölgesinden alınmasını içerir ve daha sonra küçük enjeksiyonlarla kalçanıza enjekte edilir. Doktor daha sonra bir bölgede küçük bir kesi oluşturmakta ve ultrason dalgalarını ileten küçük bir prob yerleştirilecektir. Bu dalgalar, sonunda nazikçe emilecek ve seçilen bölgede çıkarılan yağın sıvılaşmasına yardımcı olacaktır. Daha sonra, aynı miktarda küçük bir şırınga yardımıyla hacim kazandırmaya ve kalçanızı kaldırmaya yardımcı olmak için kalçanıza enjekte edilecektir.