Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Ozon Tedavisi

blank

Ozon tedavisi, aynı zamanda hem iyileşip hem de detoksifikasyon yapan benzersiz bir tedavi şeklidir. Kardiyovasküler hastalık, diyabet, lyme hastalığı, kronik hepatit, herpes, kronik yorgunluk durumları, kimyasal duyarlılık, kronik mesane rahatsızlıkları ve kolit hastalığı gibi çeşitli kronik hastalıkları tedavi etmek için kullanılır.

Nefes aldığınız oksijen bir çift oksijen atomu olarak havada bulunur. Bu en dengeli oksijen formudur ve renksizdir. Ozon, mavi renkli bir oksijen formudur ve normal oksijenden farklı olarak, üç oksijen atomu yerine ikiden oluşur. Üçüncü oksijen atomunun eklenmesiyle ozon oksijene dönüştürülür.

Çeşitli tıbbi koşulları tedavi etmek için ozon kullanımı ilk kez 1950’li yılların başında Almanya’da geliştirildi. Günümüzde tıbbi ozon tedavisi oldukça yaygındır ve kullanımı son 25 yılda giderek yaygınlaşmaktadır.

Su ve oksijen de dahil olmak üzere herhangi bir şey, vücudun bunu kullanma kapasitesini aşan miktarda verilirse zehirlidir. Ozon vücutta doğal olarak bulunur.

Ozon, bağışıklık sisteminin güçlü bir düzenleyicisidir. Bu, bağışıklık sistemi aşırı aktif olduğunda  ozonun onu sakinleştirmesi anlamına gelir. Bu benzersiz ozon yeteneği, sitokinler denilen bağışıklık ile ilgili haberci moleküllerin üretilmesine neden olan beyaz hücrelerin zarları üzerindeki etkisinden kaynaklanmaktadır.

Ozon dolaşımı geliştirir. Bunu, bir sıvı olarak kan akış özelliklerini arttırarak yapar. Bu etki, hemoglobin taşıyan oksijenin daha fazlasını, sonuçta hücrelere ihtiyaç duydukları oksijenin daha fazlasını alacağı kılcal damarlara ulaşmasını sağlar.

Ozon, antioksidan korumayı, C vitamini dahil olmak üzere diğer herhangi bir tedaviden daha fazla arttırır. Kronik hastalığı olanların çoğunda, antioksidan yetersizliği vardır.

Ozon güçlü bir mitokondriyal uyarıcıdır. Diyabetten kalp hastalığına, kansere kadar olan dejeneratif hastalıkların ardındaki temel altta yatan neden, mitokondriyal enerji üretiminin azalmasıdır. Ozon sık sık bu sorunu giderebilir.