Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Ozon Tedavisi

Ozon Tedavisi Nedir?

Güzel ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak için uygulanan yöntemler arasında ozon tedavisi de yer alıyor. Son yıllarda daha çok tercih edilen ve hem erkeklerin hem de kadınların cilt yapısına uygun olması sayesinde cilt yapısı kendisine geliyor ve son derece bebeksi bir cilde sahip olabiliyorsunuz.

Bu tedavi yöntemi aynı zamanda solunum hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve yaralı hastalıklar için de kullanılıyor. Ancak daha çok cilt sorunları yaşayanlar tarafından tercih edilen bu tedavi yöntemi alanında uzman doktorlar ve güzellik uzmanları tarafından uygulanır.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Cilt sorunlarında, solunum hastalıklarında, bağışıklık hastalıklarında ve hücresel hastalıklarda en başta yer alan tedavi yöntemlerinden birisidir. Terapötik özellikler taşıyan bu tedavi yöntemi, geleneksel tıptan ayrılarak modern tıpta oldukça güçlü bir şekilde yerini almaya devam ediyor. Üstelik uygulanan başka tedavilere ek tedavi olarak da tercih ediliyor.stanoprime instructions for use analogues composition indications for sale

Çeşitli yöntemler kullanılarak ozon cilde ve vücuda sokuluyor. Gaz banyosu olarak da adlandırılan bu tedavi yönteminde ozon direkt olarak damarlara veriliyor ve böylece deri altına enjekte edilen ozon ve oksijen hasarlı bölge ve hücreleri onarıyor.

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Pek çok hastalığın temel tedavisi olarak ya da yan tedavisi olarak tercih edilen ozon tedavisi, belirli kişilere daha net bir biçimde uygulanıyor. Aşırı derecede baş ağrısı çeken ve migreni olan kişilere uygulanır.

Parkinson hastalığı ve Alzheimer gibi zihinsel hastalıklara sahip olanlar uygulanır. Lyme hastalığı, diyabet ve hipertansiyonu olan kişilere uygulanır. Tümör bulunan bölgelerin daha hafif hale gelmesi ve bazen tümörlerin tamamen yok edilmesi için uygulanır.

Bağırsak hastalığı olanlara, omurga iltihabı olanlara, hepatit hastalığı olanlara uygulanır. Ayrıca herhangi bir bölgesinde kronik ağrıları olanlara, damar ameliyatı geçirmiş olanlara ve dejeneratif eklem hastalıkları olanlara da ozon tedavisi uygulanır.

Uygulanan diğer alanlar ise alerjiler ve sinüzit bölgeleri, akciğer iltihapları, kalp hastalıkları, kronik enfeksiyonlar, yaralar, kulak enfeksiyonları, diş enfeksiyonları ve ürolojik hastalıklardır. Bu bölgelerde oluşan tüm hastalıklar için ozon ve oksijen enjektesi damardan ve deri altından yapılarak çok başarılı sonuçlar elde edilir.

Ozon Tedavisi Neye İyi Gelir?

Uzman doktorlar tarafından uygulanan ozon tedavisi birçok alanda etkisini başarılı bir şekilde gösterir. Otoimmün bozukluklardan enfeksiyonlu bölgelere, dermatolojik sorunlardan dolaşım sorunlarına, bakteriyel sorunlardan fungal hastalıklara varana kadar neredeyse her alana iyi gelen bir tedavi yöntemidir.

Uygulanırken çok dikkatli olunması gereken ve tamamen uzman kişiler tarafından uygulanması gereken bir tedavi yöntemidir. Geleneksel tıptan ayrılarak tamamen modern ve alternatif tıp haline gelen bu tedavi yöntemi aynı zamanda kronik enfeksiyonlara da iyi geliyor.

Enfeksiyonlardan ötürü meydana gelen ağrılar, acılar, yanma hissi ve kaşıntılar sonucunda hastalar kendilerini giderek daha kötü hissederler. Bu kötü histen kurtulmak ve sağlıklı bir birey olmak için ozon tedavisi uygulanır.

Ozon Tedavisinin Faydaları

Vücutta baştan aşağıya fayda sağlayan bir tedavi yöntemidir. Yüksek etkiye sahip olması ve uygun dozda oksijen kullanılarak yapılır. Tüm rahatsızlıkların temel tedavisi olarak ya da yan tedavisi olarak kullanıldığı için faydaları saymakla bitmiyor. Aklınıza gelen tüm hastalıklarda başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Ozon Tedavisi Fiyatları 2022

Tüm tedavi yöntemlerinde olduğu gibi ozon tedavisi için de standart bir fiyat yoktur. Uygulanacak olan hastalığa göre, temel ya da yan tedavi olmasına bağlı olarak ve özellikle de yapılacak olan kuruma bağlı olarak fiyatlarında artma ya da azalma meydana gelebilir.

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Akciğer ve solunum hastalıklarına, enfeksiyon hastalıklarına, hücresel hastalıklara, tümör bulunan hastalıklara, diş ve diş eti hastalıklarına, kulak hastalıklarına, genel ya da lokal olan neredeyse tüm hastalıklara iyi geldiği bilinen bir tedavi yöntemidir.

Ozon Tedavisi Zararları

Faydaları kadar en az zararları da merak edilen bu tedavi yönteminde, yüksek dozda ozon ve oksijene maruz kalmak vücudu çökertebilir. Baygınlık yaratabilir ve lipit tabakalar oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle tedaviyi tamamen iyi bilen ve bu alanda uzman olmuş kişiler yapmalıdır.

Ozon Tedavisi Yan Etkileri

Yanlış bir dozda uygulandığında ya da deneyimsiz biri tarafından uygulandığında, vücuttaki virüs ve bakteriler hücre duvarlarına zarar verebilir.

Bilinen en büyük yan etkisi bu olmakla beraber, çok nadir olarak zayıflığa, baş dönmesine ve uykulu hallere de etki edebilir. Bu yan etkiler en yaygın etkileri olarak bilinmesine rağmen nadiren görülür ve küçük çaplı etkilerdir.

Ozon Tedavisi Yaptıranlar

Uzman kişiler tarafından yapılan bu tedaviyi yaptıranlar da her zaman memnuniyetini dile getiriyorlar. Cildi güzelleşenler, bağırsak sorunlarından kurtulanlar, enfeksiyonlara veda edenler ve özellikle de şiddetli her türlü kronik ağrılarından kurtulanlar herkese bu tedavi yöntemini tavsiye ederler.

Ozon Tedavisi Kadınlar Kulübü

Kadınlar kulübü kapsamında da bu tedavi yöntemini kullanarak birçok kadın hastalığından kurtulan kadınların hikayelerini öğrenebilirsiniz.

Kadın hastalıkları için, vajinal ve rahim hastalıkları için de kullanılan ozon tedavisi, gerek kalitesiyle gerek duruma göre değişen ideal fiyatlarıyla ve gerekse tüm hastalıklar için alternatif bir tıp oluşuyla sürekli gündemdedir.