Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Mezoterapi

blank

Mezoterapi, selülit , fazla kilo, vücut şekillendirmesi ve yüz – boyun gençleşmesi gibi vücudunuzdaki sorunlu bölgelerdeki problemleri çözmeyi amaçlayan cerrahi olmayan bir kozmetik tedavidir. Çeşitli FDA onaylı ilaç, vitamin ve mineral içeren çeşitli enjeksiyonlarla uygulanır .

Cilt altındaki yağ ve doku tabakası olan mezoderm içine verilir.

Enjeksiyonun içerik karışımı, tedavi edilecek her benzersiz vaka ve spesifik alana göre değişir.

Mezoterapi ayrıca hem erkek hem de kadınlarda ağrıyı azaltmada ve saç dökülmelerinin yenilenmesinde yardımcı olabilir .

Liposuction ile ilgili ani kilo kaybı sonuçları, mezoterapi tedavilerinin sonuçlarıyla karşılaştırılamaz. Liposuction yağ azaltımı için şimdiye kadarki en etkin ve en hızlı yöntemdir. Bununla birlikte, mezoterapi daha az pahalıdır ve daha az invazivdir.

Mezoterapi, enjeksiyon öncesinde bölgeye uygulanan anestetik kremlerin kullanımı nedeniyle nispeten ağrısız bir tedavidir. Aynı zamanda bu tedavi neredeyse hiç yara izi bırakmaz, ancak şişme ve hafif morluklar bölgede birkaç gün görünebilir. Mezoterapi ile sedasyon gerekli değildir ve hasta tedaviden birkaç dakika sonra normal hayatına dönebilir.

Yağ Azaltma / Kilo Kaybı: Genellikle 2-4 hafta aralıklarla 2-4 tedaviye ihtiyaç duyulmaktadır. Sorun alanına bağlı olarak, işlemlerin sayısı artabilir. Kilo kaybı için mezoterapi tedavileri önemli değişikliklere neden olmadığından vücut şekillendirmesinde olduğu gibi spesifik alanlarda biraz yağ azalması gereken hastalar için önerilir.

Selülit Azaltımı: 3-4 hafta aralıklarla yaklaşık 3-4 tedaviye ihtiyaç vardır. Selülit tedavisi, hafif derecelerde selülit ile baş etmede başarılı olmaktadır.

Yüz Gençleştirme: 2 ile 3 hafta arayla 4 tedavi gerekmektedir.