Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Meme Küçültme

meme küçültme

Meme küçültme, büyük memeye sahip olan kadınlar görünümünü ve sağlığını göz önünde bulundurarak ameliyata ihtiyaç duyar. Büyük memenin yol açtığı sağlık sorunlarından birisi vücudunuzun özellikle üst bölümlerinin ağrımasıdır.

Örneğin omzunuz, sırtınız ve boynunuz çok ağrıyorsa bunun sebeplerinden birisi büyük memeye sahip olmanız olabilir. Tabii büyük memenin yol açtığı tek sağlık sorunu ağrılar değildir. Büyük memenin yol açtığı sağlık sorunlarından birisi kolunuzda his kaybının oluşmasıdır.

Ayrıca kambur bir duruşa sahipseniz ve farkında olmadan sürekli öne eğiliyorsanız göğüs küçültme tercih etmeniz gereken estetik operasyonlardan birisi olabilir. Meme küçültme ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin aklında meydana gelen sorulardan birisi ameliyatın nasıl yapıldığıdır.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Estetik cerrahları derinizde ve memenizde bulunan yağ dokusunu alarak meme küçültme ameliyatını gerçekleştirir. Birçok estetik operasyonlarında olduğu gibi göğüs küçültme operasyonlarında da 18 yaşını doldurmuş bireylere müdahale edilir.

Bireyin hormonsal ve fiziksel yönden gelişimini tamamlaması açısından 18 yaşın altındaki bireylere zorunlu olunmadıkça küçültme ameliyatı yapılmaz.

Eğer 18 yaşın altındaki bireylerde zorunlu sayılabilecek türden sağlık problemleri varsa göğüs küçültme ameliyatı onlar için istisna olarak yapılabilir.

Göğüs küçültme ameliyatının süresi memenin boyutuna göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Göğüs küçültme ameliyatı yaptırmadan önce estetik cerrahlarını ve firmaları araştırmanız sağlığınız açısından önem taşıyan bir unsurdur.

Meme Küçültme Yöntemleri

Kimi kadınların iki memesi aynı boyutta olmaz. Böyle bir durumda küçültme operasyonu esnasında simetrik bir görünüm olması için iki memeye farklı yöntemler uygulanır.

Meme küçültme ameliyatının amacı sadece memeleri küçültmek değil, aynı zamanda memelerin simetrik bir görünüme sahip olmasıdır. Eğer kaliteli bir göğüs küçültme cerrahıyla anlaşırsanız ameliyatın sonucundan memnun kalırsınız.

Ameliyatta kullanılan göğüs küçültme yöntemleri, operasyon sonrasındaki yaşantınızı da etkileyen bir unsurdur. Eğer göğüs küçültme ameliyatı sonrasında çok fazla iz kalacak bir yöntem uygulanırsa bu durum sizi olumsuz etkileyebilir.

Ayrıca göğüs küçültme ameliyatından sonra emzirmeye devam etmek istiyorsanız bu durumu cerrahınızla konuşmalı ve estetik cerrahınızı doğru seçmelisiniz.

Meme Küçültme Öncesi

Daha önce bu konuyla ilgili araştırma yapmadıysanız küçültme ameliyatına girmeden önce sorularınızı estetik cerrahınıza mutlaka sormalısınız.

Meme küçültme ameliyatından önce ailenizde ya da sizin geçmişinizde kanser tedavisi yaşandıysa bunu küçültme ameliyatı yapacak cerrahınıza söylemeniz gerekir. Göğüs küçültme ameliyatından önce cerrahınızın gerekli kontrol ve tahlilleri yapması şarttır.

Gerekli kontrollerden sonra soğuk algınlığınız ya da buna benzer bir durumunuz olduysa göğüs küçültme cerrahınıza haber vermelisiniz. Cerrahi işlemin yapılacağı ortamın hijyeninden emin olmanız göğüs küçültme ameliyatından önce ne kadar sağlıklı operasyon geçireceğinizi anlamanızda önemli rol oynar.

Hijyenik olmadan bir ortamda göğüs küçültme ameliyatı sağlığınız açısından risk taşıyan bir durumdur, diyebiliriz. Bu yüzden gerekli tedbirlerin alınmış olması gerekir.

Meme Küçültme Riskleri Nelerdir?

Meme küçültme ameliyatı olmadan önce karşılaşabileceğiniz birtakım riskler olduğunu bilmelisiniz.  ameliyatda karşılaşabileceğiniz bu riskler arasında kanama söz konusudur.

Operasyon anında ya da göğüs küçültmenin sonrasında kanama, kan kaybı gibi sorunlar kadınların karşılaştığı sorunlar arasında yer alır. Her ameliyatta olduğu gibi göğüs küçültme ameliyatında da bu tarz problemler yaşanabilir.

Ayrıca dokuda kan birikmesi göğüs küçültme ameliyatı sırasında ya da sonrasında karşılaşma ihtimali olan durumlardan biridir. Göğüs küçültme ameliyatında yaşanabilecek bu soruna aynı zamanda hematom da denir.

Göğüs küçültme ameliyatına girmeden önce sizden kan tahlili istenmesinin sebebi bu tarz riskleri yaşama olasılığınızın ne kadar yüksek olduğunu öğrenmektir.

Meme Küçültme Sonra İz Kalır Mı?

Her ameliyatta iz kalabileceği gibi göğüs küçültme ameliyatında da iz kalabilir. Ameliyattan sonra izler göğüs küçültme operasyonunda uygulanan yönteme göre T, L ya da I şeklinde oluşabilir.

Meme küçültme ameliyatında oluşan izler meme başının etrafında ve aşağısında yer alır. Göğüs küçültmeninn operasyonundan sonra iz kalsa da belli olacak kadar belirgin olmaz. İzlerin görünür olup olmaması göğüs küçültme ameliyatının ne kadar başarılı olduğuna bağlı olarak değişir.

Eğer göğüs küçültme ameliyatı başarılı geçerse ve memenin görünümü güzel olursa ameliyat sonrası izler düşünüldüğü kadar belirgin olmaz. Fakat göğüs küçültme cerrahınız kaliteli değilse ameliyat sonrasındaki izler düşündüğünüzden daha belirgin olabilir.

Meme Küçültme Sonrası

Kadınların meme küçültme ameliyatı konusunda kararsız kalmasının sebeplerinden birisi de emzirme fonksiyonunun yitirilip yitirilmeyeceği konusudur. Göğüs küçültmenin ameliyatında emzirmede herhangi sorun yaşamayan kişiler de vardır.

Fakat memeniz çok büyükse ve göğüs küçültme ameliyatının başarılı olması için emzirme fonksiyonunun işlevsiz bırakılması gerekiyorsa sizin izniniz doğrultusunda böyle bir işlem uygulanabilir.

Meme Küçültme Sonra Çok Ağrı Olur Mu?

Bazı insanlar göğüs küçültme ameliyatından sonra yaşanacak ağrının diğer ameliyat ağrılarından farklı olduğunu düşünüyor. Aslına bakılırsa meme küçültme ameliyatından sonra hissedeceğiniz ağrı diğer ameliyatlardan farksızdır.

Bu sebeple ağrınızı küçültme operasyonundan sonra ağrı kesiciler ve buz yöntemiyle giderme imkânınız vardır. Eğer göğüs küçültme ameliyatından 6 – 12 ay içerisinde yanma, batma ya da sızlama sorunları yaşıyorsanız bu durum çok normaldir.

Fakat bu ağrıların aşırı derecede olması beklenmediği için böyle bir durumda göğüs küçültme cerrahınızla iletişime geçmelisiniz. Bu tarz konularda size yardımcı olacak alanında uzman kişiler arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Küçültme Kansere Sebep Olur Mu?

Bazı yerlerde göğüs küçültme ameliyatının kansere yol açtığı söylense de bu durum her zaman geçerli değildir. Eğer geçmişinizde ya da ailenizden birinin geçmişinde kanser hastalığı meydana geldiyse meme küçültme cerrahınız tarafından gerekli kontroller yapıldıktan sonra operasyon gerçekleşir.

Aynı zamanda 40 yaş ve üzeri kişilere de meme küçültmenin cerrahları tarafından kontroller yapılır. Ameliyat sırasında alınan doku meme küçültmeden sonra incelemeye alınır.

Alınan bu inceleme sayesinde göğüs küçültme ameliyatından önce gözden kaçan sorun olup olmadığı anlaşılır. Göğüs küçültme ameliyatında büyük kısım alındığı için kansere yakalanma riskiniz de düşürülmüş olur.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültmenin ameliyatından sonra cerrahlarınızın önerilerine uymanız iyileşme sürecinizde kolaylık sağlar. Ameliyattan sonra kullanmanız gereken ilaçlar göğüs küçültmek cerrahlarınız tarafından reçeteyle size bildirilir.

Cerrahlarınızın önerdiği ilaçları kullanma talimatını aksatmadan düzenli olarak kullanmalısınız. Aameliyattan sonra pansuman yaptırmayı unutmamanız da iyileşme sürecinizi hızlandıran bir unsurdur.

Meme Küçültme Fiyatları 2021

Meme küçültme firmaları araştırılırken en çok önemsenen faktörler arasında ameliyatın fiyat aralıkları vardır. Zaman geçtikçe göğüs küçültme cerrahları çoğaldığı için birçok insan doğal olarak uygun fiyatlı hizmet almayı tercih ediyor.

Siz de uygun fiyatlı bir şekilde göğüs küçültme ameliyatı yaptırmak istiyor olabilirsiniz. Gerekli araştırmaları yaptıktan sonra aradığınız gibi bir göğüs küçültme firması bulmanız mümkündür.

Eğer göğüs küçültme firmalarını araştırırken sadece fiyatlara odaklanırsanız yanılma ihtimaliniz yüksektir. Fiyat değerlerinin yanı sıra meme küçültme firmalarının kalitesi, müşteri memnuniyetine verdiği önem ve profesyonelliği de oldukça önemlidir.

A0radığınız sonucu elde etmenizi sağlayacak profesyonel bir ekiple çalışmak istiyorsanız bizim göğüs küçültme hizmetlerimizden yararlandığınızda memnun kalacaksınız. Meme küçültme fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.