Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Dolgusu

Göğüslerinizin boyutunu arttırmaya yardımcı olan sayısız göğüs büyütme işlemi bulunmaktadır. Bunların arasında, meme dolgusu tedavisi de bulunmaktadır. Cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle oldukça dikkat çeken bu yeni tedavi yöntemi çoğu kişi tarafından tercih edilir.

Göğüslerini daha düşük bir maliyetle büyütmek isteyen kadınlar sıklıkla meme dolgusu işlemini tercih ederler. Göğüs büyütme konusunda dolguyu tercih eden kişilerin birkaç seçeneği mevcuttur. İşte bu seçenekler;

  • Vücuttan Yağ Transferi: Bu göğüs büyütme işlemi, kişinin vücudunun belirli bölümlerinden yağ alınmasını ve göğüslerin boyutlarını arttırmak için memeye enjekte edilmesini içerir. Günümüzde doktorlar bu tedaviyi otolog yağ nakli olarak adlandırıyorlar.
  • Kök Hücre: Tıbbi uzmanlar bu tekniği kök hücre meme büyütme olarak adlandırır, çünkü liposuction ile alınmış yağ kök hücreler içerir. Kök hücre tek başına enjekte etmek mümkün değildir. Cerrahlar, göğüs hücrelerini yağ ile birleştirerek emniyetli ve etkili meme büyütmesini sağlar.

Göğüs dokularının genişlemesi memelere kan akışını arttırır, ancak büyük miktarda yağ destekleyemez. Yağ, hayatta kalabilmek için kendi kan arzusundan yoksun olduğundan yalnızca az miktarda yağ enjekte etmek mümkündür. Yağ enjeksiyonu sadece göğüs boyutunu arttırır.
Meme dolgusu, göğüs boyutunun büyütülmesine yardımcı olabilirken, sarkmış göğüslerin görünümünü iyileştirmez.

Meme Dolgusu Tedavisi Güvenli mi?

Bazı kadınlar, bu işlemin göğüs implantları kadar riskli olmadığına ve uygun bir meme büyütme işlemi olabileceğine inanmaktadır. Bu doğru bir düşüncedir. Ancak her türlü işlemde olduğu gibi meme dolgusu tedavisinde de bazı riskler bulunabilir. Ancak bunun en büyük riski işlemin kişinin istediği gibi etkili sonuçlar veremeyebileceğidir. Bu nedenle tedavi öncesinde gerçekçi beklentilere sahip olmak önemlidir.