Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Meme Dikleştirme

meme dikleştirme

Meme dikleştirme, geçmişinizde yaşadığınız birtakım durumlar meme sarkmasına sebep olduğu için uygulanan yöntemlerdir. Göğüs dikleştirme ameliyatında yaşam koşulları derken emzirme, doğum, kilo kaybı ya da alma gibi durumlar söz konusudur.

Göğüs dikleştirme operasyonuna kimi yerlerde mastopeksi adıyla da rastlayabilirsiniz. Eğer doğum ve emzirme dönemi yaşadıysanız memenizde sarkma yaşanmasıgenel olarak rastlanılan bir durumdur.

Siz de bu sorunu yaşıyorsanız meme dikleştirme ameliyatı yaptırabilirsiniz. Sonuçtan memnun kalmak istiyorsanız meme dikleştirme ameliyatı yaptıracağınız cerrahlara ve firmaya dikkat etmelisiniz.

Göğüs dikleştirme operasyonu başarısız olursa hem görünüm hoşunuza gitmez hem de sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Göğüs dikleştirme operasyonu yaptırmak isteyen kadın sayısında artış yaşandıkça ameliyatı yapan cerrah ve firma sayısında da artış meydana gelmiştir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Anestezi operasyonlarından biri olan göğüs dikleştirme ameliyatı, saat bakımından uygulanacak yönteme göre değişir. Her göğüs dikleştirme operasyonunun süresi aynı olacak diye bir durum söz konusu değildir. Eğer hafif meme sarkmasına sahip olan kişilerden biriyseniz memenizin altına silikon protez takarak işlem yapılır.

Memenizde gözle görülür şekilde sarkma meydana geldiyse ve meme beziniz yeterli durumdaysa ameliyatta meme küçültme operasyonunda yapılanlara benzer işlem uygulanır.

Meme dikleştirme ameliyatının meme küçültmeden farkı, meme bezinin küçültülmemesidir. Meme bezinin yetersiz durumdaysa memenizin altına silikon protez konulduktan sonra işlem yapılır. Göğüs dikleştirme ameliyatında meme bezi alınmaz, meme bezindeki fazlalıklar toplanır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Öncelikle göğüs dikleştirme ameliyatının 18 yaşından küçük bireylere yapılmadığını bilmelisiniz. Eğer fiziksel boyutta bir sağlık sorununuz yoksa ve memeniz sarkıyorsa göğüs dikleştirme ameliyatı yaptırabilirsiniz. Psikolojik olarak göğüs dikleştirme operasyonundan sonra oluşacak izlere hazırlıklı olmanız da önem taşıyan unsurlar arasında yer alır.

Tüm koşullara uyuyorsanız göğüs dikleştirme operasyonu yaptıracağınız firmayı araştırmalısınız. İşini iyi yapan, kaliteli bir firmaya göğüs dikleştirme ameliyatı yaptırırsanız sonuçtan memnun kalırsınız.

Kaliteli göğüs dikleştirme cerrahları sizi ameliyattan önce ve sonrası için bilgilendirir. Ayrıca meme dikleştirme operasyonu esnasında yaşanabilecek durumlar konusunda bilgi almanız da mümkündür. Kaliteli olmayan göğüs dikleştirme firmaları sizi bu konuda fazla aydınlatmayabilir.

Meme Dikleştirme Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Meme dikleştirme ameliyatı olmadan önce estetik cerrahınız gerekli kontrolleri yapar. Metabolizmanızdan kaynaklı bir sorun yaşıyorsanız ya da 40 yaşından büyükseniz kontrollerde çıkan sonuca göre göğüs dikleştirme operasyonundan önce gerekli işlemler uygulanır.

Eğer göğüs dikleştirme ameliyatından sonra erken iyileşmek istiyorsanız ameliyattan bir müddet önce sigara içmemelisiniz. Göğüs dikleştirme operasyonundan önce yalnızca cerrahınızın önerdiği ilaçları kullanmalısınız. Bitkisel gıda ve ilaçlar göğüs dikleştirme ameliyatından önce kullanmaması gereken ürünler arasında yer alır.

Herhangi bir hastalığınızdan dolayı ilaç kullanmak zorundaysanız ilaçlarınız konusunda göğüs dikleştirme cerrahınızı bilgilendirmeli ve onun uyarıları doğrultusunda ilaç kullanmalısınız. Meme dikleştirme ameliyatınızın sorunsuz gerçekleşmesi için cerrahınızın tavsiyelerini dikkate almalısınız.

Meme Dikleştirme Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Ameliyattan sonra buz kompres yapılmasının sebebi iyileşme sürecinin daha erken olmasının istenmesidir. Memenize destek oluşturması adına sporcu sutyeni gitmeniz göğüs dikleştirme ameliyatından sonra gerekli bir yöntemdir.

Kullandığınız sporcu sutyenini göğüs dikleştirme ameliyatından sonra dört hafta içerisinde çıkarmamalısınız. Meme dikleştirme ameliyatının üzerinden 1-2 gün geçtikten sonra drenler çıkarılır.

Meme dikleştirme ameliyatında yapılan dikişler iki hafta sonra alınır. Doğal sonuçlardan birisi göğüs dikleştirme ameliyatından sonra ödem oluşmasıdır. Ödemden dolayı göğüs dikleştirme operasyonundan sonra memenizin şekli tam oluşmaz.

Ödemin atılmasıyla memenizin şekli tam olarak ortaya çıkar. Meme dikleştirme ameliyatından 8-10 hafta geçtikten sonra memenizin son hâli ortaya çıkar.

Meme Kaldırma Ameliyatından Sonra Emzirilebilir Mi?

Bilindiği üzere göğüs dikleştirme operasyonunda uygulanan yöntemler memenizin yapısına göre değişkenlik gösterir. Memenizin büyüklüğü yeterli boyuttaysa memenizde bulunan doku kullanılarak meme dikleştirme operasyonu uygulanır.

Eğer memenizin büyüklüğü yeterli boyutta değilse bu sefer silikon protez kullanılır. Yöntem ne olursa olsun süt bezlerine göğüs dikleştirme operasyonunda zarar verilmez.

Süt bezlerine zarar verilmediği için göğüs dikleştirme ameliyatından sonra emzirebilirsiniz. Merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilmeniz için müşteri memnuniyetine önem veren meme kaldırma firmalarıyla görüşmeniz gerekir.

Biz müşteri odaklı bir göğüs dikleştirme firması olarak sorularınıza ilgiyle cevap veririz. Hizmetlerimizden yararlanmak için göğüs dikleştirme cerrahlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Tekrar Sarkma Olabilir Mi?

Eğer göğüs dikleştirme ameliyatından sonra düzensiz kilo değişimleri ya da hamilelik gibi durumlar yaşarsanız memenizde yeniden sarkma meydana gelebilir.

Bu tür durumlardan dolayı göğüs dikleştirme ameliyatını düzensiz kilo değişimleri yaşamayan ve hamilelik düşünmeyen bireylerin yaptırması daha doğru olacaktır. Meme dikleştirme ameliyatından memnun kalmak istiyorsanız bu bilgiyi düşünerek hareket etmelisiniz.

Ameliyat olmak istiyor ama göğüs dikleştirme operasyonunun başarısız olacağından çekiniyorsanız profesyonel ekibe sahip olan firmalara öncelik tanımalısınız.

Bizim göğüs dikleştirme cerrahlarımız sektörde uzun bir müddet yer aldığı için profesyonel hizmet sunduğumuzdan emin olabilirsiniz. Uyarılarımız doğrultusunda hareket ettiğiniz zaman göğüs dikleştirme ameliyatımızdan memnun kalacağınızı söyleyebiliriz.

Meme Kaldırma Ameliyatı Memedeki Tüm Çatlakları Geçirir Mi?

Meme dikleştirme ameliyatında sadece meme başının altında yer alan kısma müdahale edilir. Bu durumda meme başının üst tarafında ve etrafında kalan kısımdaki çatlaklara göğüs dikleştirme operasyonunun bir etkisi olmaz. Amacınız memenizde bulunan bütün çatlakları gidermekse meme kaldırma ameliyatı istediğiniz sonucu elde etmenizde etkili değildir.

Operasyondan sonra yaşayacaklarınızı bilmeniz açısından göğüs dikleştirme ameliyatı hakkında araştırma yapmanız önemlidir. Eğer araştırma yapmadan göğüs dikleştirme operasyonunun memenizdeki bütün çatlakları gidereceğini düşünürseniz iyi bir hizmet almadığınızı düşünebilirsiniz.

Aslına bakılırsa meme kaldırma ameliyatında doğru olan çatlakların hepsinin giderilmemesidir. Meme kaldırma operasyonuyla ilgili bütün bilgilerden faydalanmak istiyorsanız estetik cerrahlarımızla görüşebilirsiniz.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Memede Kalacak İzler Rahatsız Edici Midir?

Normalde göğüs dikleştirme ameliyatından sonra karşılaşacağını izler sizi rahatsız edecek boyutta değildir. Ameliyattan sonra oluşan izler meme altında gizlendiği için göğüs dikleştirme operasyonundan sonra karşılaşacağınız izler konusunda endişe etmemeniz en doğrusudur.

Fakat bu konuda hassas bir yapıdaysanız göğüs dikleştirme ameliyatından sonra göreceğiniz izler hoşunuza gitmeyebilir. Memenizde oluşan izlerin şekillerinin farklı olmasının sebebi (T, L, I) göğüs dikleştirme ameliyatında kullanılan yöntemdir.

Ton farkı dolayısıyla meme başının etrafında meydana gelen izlerin belirgin olmadığını göğüs dikleştirme ameliyatından sonra siz de fark edeceksiniz. I şeklinde olan, yani meme başından aşağı doğru meydana gelen iz ise en kolay iyileşen izdir.

Meme Dikleştirme Fiyatları 2021

Meme dikleştirme firmaları araştırılırken en çok dikkat edilen unsurlardan birisi fiyat aralıklarıdır. Göğüs dikleştirme ameliyatının fiyatlarına bu kadar odaklanılmasının sebebi fiyatlarda oluşan değişkenliklerdir.

Meme kaldırma operasyonu yapan firmalar arttıkça hizmet için istenen fiyat aralıklarında da çeşitli değişiklikler yaşanmıştır. Bu sebeple göğüs dikleştirme fiyatlarını önemsemeniz çok normaldir.

Şimdiye kadar araştırma yapmanıza rağmen kaliteli hizmet sunan göğüs dikleştirme firmalarına rastlamamış olabilirsiniz. Bunun üstüne hem kaliteli hem de uygun fiyatlı göğüs dikleştirme hizmeti almanız gün geçtikçe daha da zor bir hâle gelmiştir.

Müşteri odaklı çalışan firmamız göğüs dikleştirme hizmetini hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir şekilde yerine getirir. Meme dikleştirme fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.