Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Meme Büyütme

meme büyütme

Meme büyütme operasyonu yaptıran kişi sayısı günümüzde giderek artış gösteriyor. Meme büyütme operasyonu kimi yerlerde augmentasyon plastisi olarak da geçer. Göğüs büyütme operasyonunun amacı memenizin hacmini büyütmektir.

Eğer memenizi büyütmek istiyorsanız bu işi yapan profesyonel cerrahlarla çalışarak sağlıklı bir şekilde isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Meme büyütme operasyonu yapan cerrahların arttığını düşünürsek hizmet alma imkânınız fazladır.

Meme büyütme operasyonu yaptırmadan önce edinmeniz gereken bilgiler vardır. Sağlığınızın tehlikeye atılmaması için öğrenmeniz gereken bilgiler arasında göğüs büyütme operasyonunu hangi durumlarda yaptırabileceğiniz vardır.

Eğer hangi durumda augmentasyon plastisi yaptırabileceğinizi bilmezseniz ameliyatı bilinçsiz bir şekilde yaptırmış olursunuz.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme genel olarak memesinin hacmini beğenmeyen kadınlar tarafından yaptırılır. Fakat bunun haricinde bir sebepten dolayı da göğüs büyütme ameliyatı yaptırmak istiyor olabilirsiniz.

Emziren annelerin memesinin sarkma ihtimali olduğu için augmentasyon plastisi yaptırmak isteyen kadınların bir kısmını emziren anneler oluşturur. Meme sarkmasına sebep olan unsurlardan birisi de kilo vermedir.

Kilo kaybı yaşadıysanız ve memenizde sarkma sorunu oluştuğunu fark ettiyseniz siz de göğüs büyütme operasyonu yaptırabilirsiniz. Göğüs büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen bireyler arasında cinsiyet değiştirmek isteyenler de mevcuttur.

Bu tarz durumlarda meme hacmini büyütmek amacıyla göğüs büyütme operasyonu gerçekleştirilebilir. Göğüs duvarınızda oluşan sorunlar olduğu zaman da göğüs büyütme ameliyatı yaptırma imkânına sahipsiniz.

Meme Büyütme Kimler Olmalı?

Öncelikle göğüs büyütme ameliyatı yaptırabilmeniz için 18 yaşını dolduran bir birey olmanız şarttır. 18 yaşından büyük ve meme hacmini büyütmek isteyen biriyseniz bu operasyonu yaptırabilirsiniz.  Memenizi büyütebilmeniz için aynı zamanda ciddi anlamda bir sağlık sorunu yaşamıyor olmanız lazımdır.

Aksi takdirde göğüs büyütme operasyonu sırasında ve sonrasında çeşitli problemler yaşama ihtimaliniz yüksektir. Göğüs büyütme operasyonu yaptıracak kadınların o dönemlerde gebelik ve emzirme döneminde olmaması gerekir.

Eğer memenizin olması gerekenden fazla küçük olduğunu düşünüyorsanız göğüs büyütme ameliyatı sayesinde istediğiniz hacimde memenizi büyüttürebilirsiniz. Göğüs büyütme operasyonu için profesyonel bir cerrahla anlaşmak istiyorsanız biz bu konuda aradığınız kritere uygun bir firmayız.

Meme Büyütme Öncesi

Göğüs büyütme ameliyatından önce sormak istediğiniz soruları mutlaka göğüs büyütme cerrahına sormanız gerekir. Göğüs büyütme operasyonu konusunda endişelenmemeniz için sorularınıza cevap bulmanız önemlidir.

Sorularınızı net bir şekilde cevaplayarak cerrahlara ihtiyaç duyuyorsanız bizim göğüs büyütme cerrahlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca hem sizin hem de ailenizden bir bireyin geçmiş dönemlerde kanser olması göğüs büyütme operasyonu için önemlidir. Göğüs büyütme operasyonunun hijyenik yerde yapıldığına emin olmalısınız.

Sonucu ciddi sonuçlara sebep olabilecek bir operasyon olduğu için hijyenik olmayan bir ortamda yapılan göğüs büyütme operasyonu sağlığınızı riske atabilir. Ameliyat öncesinde kullanmış olduğunuz ilaç varsa augmentasyon plastisi yaptırmadan önce cerrahlarla bu konuyu görüşmeniz şarttır.

Meme Büyütme Sonrası

Eğer göğüs büyütme operasyonu yaptırdıysanız ve birkaç hafta boyunca ağrı, şişlik gibi sorunlar yaşıyorsanız bu durum oldukça doğaldır.

Ayrıca ağrı ve şişkinliğin yanı sıra morarmaya da rastlayabilirsiniz. Augmentasyon plastisi sonrasında meydana gelen yara izleri gitgide solsa da tamamen kaybolup kaybolmayacağına dair kesin bir bilgi verilemez.

Göğüs büyütme ameliyatından sonra iyileşme sürecinizde implantların yerleşebilmesi için bandaj kullanabilir ya da spor sutyeni giyebilirsiniz. Ağrınız olduğu zaman keyfinize göre ilaç kullanmamalı, göğüs büyütme cerrahınızın reçetede yazdığı ilaçları kullanmalısınız.

Böylece göğüs büyütme ameliyatından sonra meydana gelen ağrılara daha erken çözüm bulmuş olursunuz. Günlük yaşantınıza erkenden dönmek istiyorsanız göğüs büyütme cerrahlarımızın önerilerini dikkate almanız gerekir.

Göğüs Büyütme Hazırlık Detayları

Mamografi, ultrason ve kan tahlili gibi işlemlerin göğüs büyütme operasyondan önce yapılması gerekir. Bazı kişiler bu işlemleri son güne bıraktığı için göğüs büyütme operasyonu aşamasında sıkıntı yaşanıyor. İşlemlerin olması gerektiği süreçte ilerlemesi için gerekli kontrolleri göğüs büyütme ameliyatından daha önce yaptırmanız sizin açınızdan daha iyidir.

Cerrahınız gerekli kontrolleri yaptıktan sonra soğuk algınlığına benzer bir sorun yaşarsanız göğüs büyütme ameliyatı gerçekleşmeden önce sorununuzu belirtmelisiniz.

Yeni doğum yapan kadınların emzirme döneminin üzerinden 9 ay geçtikten sonra göğüs büyütme ameliyatı yaptırması daha uygundur. Bu tarz bilgilere dikkat ettiğiniz zaman göğüs büyütme hizmetimizden memnun kalacaksınız.

Göğüs Büyütme Kullanılan İmplant Çeşitleri

Meme büyütme ameliyatında kullanılan implantlar şekillerine ve yüzey özelliklerine göre farklılık gösterir. Şekillerine bakımından göğüs büyütme operasyonunda kullanılan implantlar yuvarlak veya damla görünümünde olur.

Göğüs büyütme implantları arasından damla şeklinde olanlar anatomik özellik taşır. İmplantlar arasında ayrım yapıldıktan sonra implantların boyutuna göre göğüs büyütme operasyonu gerçekleştirilir.

Göğüs Büyütme Kullanılan Silikonlar Nelerdir?

Göğüs büyütmede kullanılan implantlar tuz veya silikon içerir. Silikon yapıdaki kılıflarda ise tuz veya silikonlu jeller bulunur. İşini iyi yapan göğüs büyütme cerrahları implantlar arasındaki ayrımı iyi bir şekilde yapar.

İmplantların ayrımını yapmadan üstünkörü estetik ameliyatı yapan cerrahlar hem sağlığınız hem de görünümünüz açısından doğru bir seçim değildir. Şimdiye kadar işini iyi yaptığını düşündüğünüz bir cerrah bulamadıysanız bizim göğüs büyütme hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Meme Büyütme Sonuçları Nelerdir?

İsteğiniz yalnızca memenizin boyutunu büyütmek olmasına rağmen göğüs büyütme ameliyatından sonra memenizin biçiminde de değişiklik gözlemleyebilirsiniz.

İstediğiniz hacim ve şekilde bir memeye sahip olduğunuz zaman görünümünüzü sevdiğiniz zaman göğüs büyütme operasyonu sonrasında psikolojik olarak rahatlayabilir, özgüvenli olduğunuzu hissedebilirsiniz.

Biraz önce bahsettiğimiz memenizde şekil değişikliği hem olumlu hem de olumsuz bir etki oluşturabilir. Bu aynı zamanda göğüs büyütme operasyonunda yaşadığınız kilo verme – alma durumuna göre de değişkenlik gösterir.

Aynı zamanda görünümü ve hacmi istemediğiniz gibi bir memeye sahip olmak istemiyorsanız bizim gibi işini ciddiye alan cerrahlarla anlaşabilirsiniz. Göğüs büyütme operasyonundan sonra daha fazla ameliyat olmak istemiyorsanız firma araştırması yapmanız şarttır.

Meme Büyütme Riski Var Mıdır?

Bilindiği üzere her ameliyatın ufak da olsa riski vardır ve bu durum göğüs büyütme ameliyatında da geçerlidir. Bu riskler hem sizin sağlık durumunuzdan hem de göğüs büyütme cerrahından dolayı başınıza gelebilir.

Meme büyütme ameliyatından hem önce hem de sonra alınması gereken önlemler alınmadığı zaman enfeksiyon kapabilirsiniz. Meme büyütme operasyonundan sonra tıpkı enfeksiyon gibi en sık rastlanılan sorunlardan birisi meme ağrısıdır.

Meme ağrısının operasyondan sonraki belirli bir dönemde yaşanabileceğini söylemiştik. Dayanabileceğinizden fazla meme ağrınız olursa cerrahınızın size verdiği tavsiyeler doğrultusunda çözümler düşünebilirsiniz.

Meme Büyütme Fiyatları 2021

İnsanlar gerek sağlık gerek estetiklik dolayısıyla göğüs büyütme operasyonuna ihtiyaç duydu. Duyulan ihtiyacın sonucunda meme büyütme operasyonu yapan firmalar çoğaldı ve bu durumda fiyat aralıklarında da değişkenlik yaşandı.

Her firmanın kendine uygun fiyat belirlemesi göğüs büyütme operasyonu yaptıracak kişilerin kafasında karışıklığa sebep olmuştur. Siz de göğüs büyütme firmalarını araştırırken fiyat konusunda kararsız kalmış olabilirsiniz.

Öncelikle firma araştırmasında yalnızca göğüs büyütme firmasının fiyatlarına bakmanız doğru olmaz. Meme büyütme operasyonunun iyi sonuç vermesi için hijyen, kalite ve profesyonellik gibi kriterler de önemlidir.

Hijyenik, kaliteli, profesyonel ve uygun fiyatlı meme büyütme hizmeti almak istiyorsanız firmamıza ulaşabilirsiniz. Meme büyütme fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.