Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kilo Almak İçin Beslenme Tedavisi

Kilo kaybı ciddi bir konudur. Tüketiciler sürekli trend diyetler, gösterişli ürünler ve kilo vermelerine yardımcı olacağı konusunda söz vermiş olan sihirli haplarla ilgili haberleri görürler.  Yağın insanlara aşırı kilolu ve obez olmasına neden olan kötü bir itibarı vardır. Ancak, tüm yağlar kötü değildir. Aslında, parçalama ve enerji olarak depolamak yağ olarak iyidir.

Yağdan alınan enerji, yorucu bir iş ya da egzersiz yapmanıza yardımcı olur. Beyin gelişiminde ve inflamasyonun (şişme) ve kan pıhtılarının önlenmesinde anahtar rol oynar. Yağ, sağlıklı saçlara ve cilde katkıda bulunur.

İstenmeyen yiyecekler yemek kilo almanıza neden olabilir.  Önemli gıda maddelerindeki yağ, şeker ve tuz ekstra kiloya dönüşmese bile vücudunuza zarar verebilir. Çoğu insanın ortak sorunu kilo vermek olsa da büyük bir yüzde kilo almak için savaşıyor. Çok düşün kiloda olmak birçok sağlık problemine neden olabilir. Bu nedenle sağlıklı kilo almak için şu ipuçlarını izleyebilrisiniz;

  • Beslenmenizi büyük ölçüde değiştirmek zorunda değilsiniz. Ancak her gün en az 3 öğün yemek yemeniz gerekiyor ve kilo almak için sağlıksız besinleri seçmenize de gerek yok. Bunun yerine her besin öğesinden bulundurmanız kilo almak için önemlidir.
  • Boş kalori ve abur cubur yeme yerine, besin açısından zengin gıdaları tüketin. Kas kazanmanıza yardımcı olabilecek yüksek proteinli etleri tüketmeyi düşünün. Ayrıca, kahverengi pirinç ve diğer bütün tahıllar gibi besleyici karbonhidratları seçin.
  • Bol protein ve sağlıklı karbonhidrat içeren atıştırmalıkların tadını çıkarın . Protein barları veya içecekler ve humus veya fıstık ezmesiyle birlikte krakerler gibi seçenekleri düşünün. Ayrıca, sağlıklı bir kalp için önemli olan iyi yağlar içeren atıştırmalıkların tadını çıkarın.
  • Tıbbi ya da duygusal sorunlardan dolayı düşük bir iştahla uğraşıyorsanız, büyük miktarda yiyecek yemeniz çekici görünmeyebilir. Kalori alımınızı artırmak için gün boyunca daha küçük parçalarla yemek yemeyi düşünün.