Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Kepçe Kulak Ameliyatı

kepçe kulak ameliyatı

Kepçe kulak ameliyatı, dünya genelinde yaygın olarak görülmektedir. Kepçe kulak ameliyatı ile kulağın şekli, pozisyonu ya da boyutu değiştirilebilir.

Fakat bu kulağın şeklini değiştirmek isteyen herkesin kepçe kulak ameliyat yaptırabileceği anlamına gelmez. Kepçe kulak ameliyatı bazı yerlerde otoplasti olarak da karşınıza çıkar. Kepçe kulak ameliyatı yaptırma gereği duyuyorsanız otoplastide uzman kişilerle görüşmelisiniz.

Kepçe kulak ameliyatı kulağınızın arkasından gerçekleştirileceği için oluşabilecek izler sizi rahatsız etmez. Çünkü kepçe kulak ameliyat sonrasında kalan izler kulağınızın arkasında olur.

Kepçe kulak ameliyat olacağınız cerrahı ve firmayı detaylı bir şekilde araştırmanız şarttır. Eğer araştırma yapmadan kepçe kulak ameliyat olursanız sonuçtan memnun kalmama ihtimaliniz çok yüksektir diyebiliriz.

Kepçe kulak ameliyat yapan firmaları araştırırken başarı düzeyinin ne kadar olduğuna dikkat etmelisiniz. Biz firma olarak kepçe kulak ameliyatlarını son derece başarılı bir şekilde yerine getiriyoruz.

Ameliyat olacaksanız ve cerrahi işlemlerden korkuyorsanız bizim kepçe kulak cerrahlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Böylece kepçe kulak ameliyat hakkında merak ettiğini sorulara cevap bulma imkânı elde edersiniz.

Kepçe Kulak Nedir?

Kepçe kulak hem yetişkinlerde hem de çocuklarda rastlanan ve özgüven eksikliğine sebep olan bir durumdur. Kepçe kulak olan insanlara karşıdan baktığınız zaman kulak kepçelerinin çok belirgin olduğunu fark edersiniz.

Siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız kepçe kulak ameliyat sorununuzu çözme konusunda size yardımcı olacak bir ameliyattır. Günümüzde şekil bozukluğu olan her kulağın kepçe kulak olduğuna dair bir görüş vardır.

Fakat kulağının şekli bozuk olan herkesin kepçe kulağa sahip olduğu düşüncesi doğru değildir. Kepçe kulak cinsiyet ve yaş fark etmeden çok sayıda insanda bulunan estetik bir problemdir. Bu problemi çözmenin en etkili yöntemi kepçe kulak ameliyat olmaktır.

Kepçe kulak hastalık olarak değerlendirilmeyen bir durum olduğu için estetik müdahaleyle giderilebilir. Zaman geçtikçe estetik operasyonlar için gelişmeler yaşandıkça kepçe kulak ameliyatlarında artık çok daha başarılı sonuçlar elde edilmeye başlanmıştır.

Bu sebeple kepçe kulak ameliyat olmak istiyorsanız sonucun başarısız olmasından çekinmenize gerek yoktur. Gerekli araştırmaları yaptığınız zaman kepçe kulak ameliyatınız başarıyla sonuçlanacaktır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Kepçe kulak ameliyatı yetişkinlerde yapıldığı gibi en küçük 5-7 yaş aralığındaki çocuklara da yapılabilir. Kimi durumlarda zorunluluktan dolayı 3 yaş ve üzerindeki çocuklara da kepçe kulak ameliyat yapılır. Ergenlik dönemindeki gençler de kepçe kulağı estetik bir sorun olarak gördüğü için ameliyatı olmayı uygun bulur.

Erken yaşlarda kepçe kulak ameliyat yapılması çocukluk ve ergenlik döneminde daha etkili bir çözümdür. Çünkü estetikliği çok önemseyen kişiler gelecek dönemlerde kepçe kulağa sahip oldukları için psikolojik sıkıntılar yaşar.

Cerrahlar özellikle çocukların okul öncesi döneminde kepçe kulak ameliyat olmasını önerir. Eğer kepçe kulak sonradan sorun hâline gelen bir durum oluşturduysa her yaşta kepçe kulak ameliyat olabilirsiniz.

Kepçe Kulak Nedenleri

Kepçe kulağın temel sebebi genetik özelliklerdir. Doğuştan oluşan estetik bir sorun olduğu için ailenizde kepçe kulak sorunu yaşamış birisi varsa bu durum sizde de ortaya çıkmış olabilir.

En çok anne ya da babasında kepçe kulak özelliği olan kişilerde kepçe kulak durumu göze çarpıyor. Kepçe kulağın sebeplerinden biri de kulağın arkasındaki kemik ile kulak kepçesinin arasındaki açının  normal açıdan geniş olmasıdır.

Aynı zamanda ailenizden birinin kulağındaki kıkırdaklar gevşekse kepçe kulak sorununun meydana gelmiş olması normaldir. Kulak kıvrımları oluşmadığında ve kulak kepçesi düz olduğunda da kepçe kulak problemi yaşanır. Son dönemlerde kepçe kulak probleminin östrojen hormonuyla ilgisi olup olmadığı araştırılıyor ama henüz net bir bilgi elde edilememiştir.

Kepçe Kulak Ameliyatı İyileşme Süreci

Kepçe kulak ameliyatından sonra iyileşme sürecinin rahat ve erken olabilmesi için kulağınız sarılır. Kulağınızdaki sargılar kepçe kulak ameliyatından en geç 4 gün sonra çıkarılır. Kepçe kulak ameliyatında genelde kendiliğinden erime özelliği olan dikişler kullanılır.

Kendiliğinden eriyen dikişler kullanılmasa da kepçe kulak ameliyatından bir hafta sonra dikişleriniz alınmış olur. Kepçe kulak ameliyatından sonra kulağınızdaki sargılar çıkarılsa bile 6-8 hafta müddetince bant kullanmanız gerekir.

Kepçe kulak ameliyatından çıktığınızda birkaç hafta içerisinde kulaklarınızı hareket ettirecek bir davranışta bulunmamanız daha iyi olur. Kepçe kulak ameliyatının üzerinden bir hafta geçtiğinde ise duş almanızda herhangi bir sorun oluşmaz.

Çocuklarda Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak bebeklik döneminde teşhis edildiyse doktor elastik özellikte bir bant kullanarak ileride ameliyat gerektirmeyecek şekilde sorunun çözülmesini sağlar.

Bazı durumlarda doktor bebekteki kepçe kulak sorununu fark etmeyebilir. Kepçe kulağın fark edilmemesi durumunda estetik cerrah kepçe kulak ameliyatının ne zaman yapılabileceğine dair bilgi verir.

Yetişkin olduğunuz zaman da kepçe kulak ameliyat olabilirsiniz ama çocukluk döneminde erkenden müdahale edilmesi psikolojik açıdan kolaylık sağlar.

Çocukluk psikolojisi düşünülürse 5 yaş ve üzeri bireylere kepçe kulak ameliyat yapılabilir. Kepçe kulak ameliyatında başarılı cerrahlar arıyorsanız bizim firmamızdaki cerrahlarla iletişim kurarak zaman kaybetmeden kepçe kulak ameliyat olabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Psikolojik olarak düşünürsek kepçe kulak ameliyat çocukluk döneminde yapılması gereken bir ameliyattır. Fakat bu kepçe kulak ameliyat çocukluk döneminden sonraki evrelerde yapılmaz demek değildir.

Küçük çocukların ileriki yıllarda sorun yaşamaması için fazla zaman geçmeden kepçe kulak ameliyat yapılabilir. Çocukluk döneminde sorun oluşturacağını düşünmemiş ama ergenlik çağında kepçe kulağın sorun oluşturduğunu fark etmiş olabilirsiniz.

Bu durumda ergenlik döneminde de kepçe kulak ameliyat rahatlıkla yapılabilir. Aynı şekilde yetişkinlik dönemi de kepçe kulak ameliyat için uygun görülebilecek bir dönemdir. Kısaca her yaşta kepçe kulak ameliyat yapılması mümkündür.

Kepçe Kulak Ameliyatı Erişkinlerde De Yapılabilir Mi?

Her yaş grubundaki insan kepçe kulak ameliyat olabilir. Uzmanlar genelde çocukluk döneminde kepçe kulak ameliyat yapılmasını önerir ama yetişkinler de hiçbir engel olmadan kepçe kulak ameliyat yaptırabilir.

Çocukluk ya da ergenlik döneminizde kepçe kulak ameliyat yaptırmadıysanız geç değildir. Yetişkinlik döneminde de kepçe kulak ameliyat yaptırmanız mümkündür. Kepçe kulak ameliyat cerrahlarının titiz çalışmasına önem vermelisiniz.

Cerrahi operasyonlar için titizlik büyük önem taşır ve kepçe kulak ameliyat da titiz davranılmadığı müddetçe çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilecek bir işlemdir. Eğer titiz ve başarılı bir kepçe kulak cerrahının sizinle ilgilenmesini istiyorsanız bizim kepçe kulak cerrahlarımızla irtibat kurabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları 2021

Kepçe kulak ameliyat olacaksanız büyük ihtimalle kepçe kulak cerrahlarının hizmet karşılığında alacağı fiyata önem veriyorsunuzdur. Kepçe kulak ameliyat için istenen fiyatların değişkenliği göz önünde bulundurulduğunda bu durum oldukça normaldir.

Hem başarılı hem de bütçenizi fazla zorlamayacak bir kepçe kulak ameliyat yaptırmak birçok kişinin istediği bir durumdur.  Kepçe kulak cerrahlarımız hangi yaş aralığında olursanız olun başarılı bir operasyonla kepçe kulak sorununu çözer.

Kepçe kulak ameliyatıyla ilgili hiç araştırma yapmadıysanız cerrahlarımız size gerekli bilgiyi verecektir. Ayrıca kepçe kulak ameliyatından önce ve sonra yapmanız gerekenler cerrahlarımız tarafından söyleneceği için operasyon olabildiğince az riskle sonuçlanır.

Eğer kepçe kulak ameliyatı yaptırmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Kepçe kulak ameliyatı fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.