Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Kaş Mezoterapisi

blank

Mezoterapi, saç dökülmesinin etkileri ile mücadele etmek ve yeni saçların büyümesini teşvik etmek için derinin epidermal tabakasının altına küçük enjeksiyonlar uygulayarak saç dökülmesini tedavi etmek için kullanılan yöntemdir. Kaş mezoterapisi dökülen kaşların yeniden çıkması için kullanılan bir tedavi yöntemidir ve kaş ekimine oranla çok daha az invaziv olduğu için sıklıkla tercih edilir. Kaş mezoterapisi bir saç dökülmesi tedavisi yöntemi olarak tek başına veya saç ekimi ameliyatları ile kombinasyon halinde kullanılabilir.

Mezoterapi, yıllar boyunca birçok kullanımı olan cerrahi dışı bir kozmetik işlemdir. Mezoterapi selüliti azaltmak, kilo vermeyi teşvik etmek ve sarkmış cildi ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini hafifletmek için kullanılmıştır. Esasen, mezoterapi birçok farklı etkiyi ortaya çıkarmak için cilt altındaki subkutanöz yağ hücrelerine enjekte edilen besinler, vitaminler, doğal özler ve hormon takviyeleri içeren çoklu mikro enjeksiyonları kullanır.

Mezoterapi, çekirdeğinde saç dökülmesinin nedenlerini gidermek için vitaminler, amino asitler, ko-enzimler, hormon takviyeleri ve nükleik asitler kullanarak saç dökülmesi tedavisi tekniği olarak kullanılabilir. Saç dökülmesine aşırı DHT, besin yetersizliği ve zayıf kan dolaşımı neden olabilir.

Mezoterapi tedavileri genellikle hızlı ve ağrısızdır, anestezi gerektirmez ve hızlı iyileşme süresi vardır. Mezoterapi tedavileri özelleştirilebilir ve hastanın ihtiyaçlarına ve saç dökülmesinin derecesine bağlıdır.

Başlangıçta hastanın iki veya üç seans tedavisi önerilir. Bununla birlikte, mezoterapi seansları zamanla şiddet ve sıklık olarak azalacaktır. Sonuçta, hastanın sonuçları korumak için yalnızca birkaç ayda bir, bir seans alması gerekecektir. Mezoterapi, hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesini tedavi etmek için modern ve güvenli bir alternatiftir.