Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


HİFU – İç Bacak Toparlama

blank

HİFU, cildin katmanlarında üç farklı derinlikte son derece odaklanmış akustik enerji sunarak çalışır. Vücudun doğal iyileşme tepkisi, cildi uzun süreli sıkılaştırmaya götüren yeni kollajen oluşumuyla sonuçlanır. Bu cerrahi olmayan cilt germe tekniği, en çok aranan tedavilerden biri haline geldi. HİFU, yağın kalıcı olarak azaltılması için de kullanılabilir. Akustik enerji yağ hücrelerini yok eder.

Ultrason dalgasının yüksek frekansı cildin altında ısınmaya, etkili bir şekilde yağ hücrelerinin yok edilmesine ve tedavi edilen bölgedeki cildi sıkılaştırmaya neden olur. İşlenmiş hücreler, lenfatik sistem yoluyla doğal bir çıkarma işlemi vasıtasıyla uzaklaşır. Bu uzaklaştırma işlemi, tedaviden sonra 3 aya kadar devam eder.

HİFU tedavisi vücut şekillendirilmesi için kullanılan etkili bir yöntemdir. Özellikle sıklıkla sorun yaşanan bölgeler olan kol, karın ve iç bacak bölgelerinde etkili bir sıkılaştırma ve toparlama sağlamaktadır.

HİFU tedavisi cildin sıkılaştırılması için son derece odaklanmış akustik enerji üç farklı seçilmiş derinlikte termal pıhtılaşma bölgeleri oluşturur ve ardından yara iyileşme tepkisi yeni kollajen oluşumuyla sonuçlanır, böylece cildin uzun süreli sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi sağlanır. HİFU tedavisi sonrasında sonuçlar aile öyküsü, yaş ve farklı cilt tiplerine göre kişiden kişiye değişir.

Bazı durumlarda HİFU yağ azaltma için de kullanılabilir, bunlar genellikle diğer tekniklerle birlikte kullanılır. Tedavilerin seansı hastaya bağlıdır, ancak ilk tedavinizden hemen sonra sonuçları fark etmeye başlayacaksınız. Bakım tedavisi her 12 ile 18 ayda bir gereklidir.