Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


HİFU – Kaş Kaldırma

blank

HİFU yaşlanmış cildi geri döndürmeye yarayan yeni bir teknolojidir ve oldukça popülerdir. Yüksek yoğunluklu odaklı ultrason (HİFU) cerrahi dışı bir yüz ve boyun germe olarak da bilinmektedir.  HİFU tedavisinin genel kullanım alanları şu şekildedir;

  • Kaşlar ve alın
  • Boyun
  • Deri çatlağı

HİFU tedavisi hedeflenen bölgede düşük ısı seviyeleri üreten invaziv olmayan bir ultrason enerjisidir. Bu, hücreleri kollajen üretimi ve doku yenilenmesi için uyarır. Tek bir tedaviyle, HİFU cildi tekrar sıkılaşması için zorlar.

Bir tedaviden sonraki aylarda daha yumuşak, daha sıkı ve daha parlak bir cilt ortaya çıkmaktadır. HİFU tedavisi kaş kaldırma için de kullan ılabilir. Bu sayede kişi daha genç görünen bir yüze ve ifadeye sahip olur.

HİFU Tedavisi Nedir?

HİFU, herhangi bir iyileşme süresi olmaksızın sarkmış deriyi kaldırmak için ultrason kullanan cerrahi olmayan bir yüz tedavisidir. HİFU, kozmetik cerrahide cildin yüzeyini kesmeden derinin altındaki dermisi hedef alan, invaziv olmayan tedavi yöntemidir. Aynı zamanda, tedavi sırasında hedeflenen doku katmanlarını görmeyi ve enerjinin en etkili olacağı yere bırakılmasını sağlayan ultrason görüntüleme kullanılmaktadır. HİFU ultrason enerjisini derinin yüzeyinin altına odaklar ve vücudun yeni kollajen oluşumunu teşvik etmek için yüz katmanı ile beraber çalışır. Sonuç olarak, cilt gerçekten zamanla sıkılaşır ve eski görünümünden çok daha güzel bir görünüme kavuşur.

Kollajen, cildin gençliğini görmeyi sağlayan doğal bir proteindir. Yaşlandıkça, kollajen elastikiyetini ve yer çekiminin cildi aşağı doğru çeken etkisine karşı koyma kabiliyetini kaybeder. HİFU tedavisi kollajen üreten bir onarım sürecine başlar.