Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Gözaltı Işık Dolgusu

blank

Dermal dolgular, yüzün ve vücudun birçok farklı alanında kozmetik amaçlı kullanılmaktadır. Özellikle nazolabial çizgiler (dudak kenarları), yanak, dudak, elmacık kemikleri ve çene ucu gibi alanlarda başarıyla kullanıldıklarını sylemek mümkündür. Ancak, göz altı bölgesinin hassas ve ince cilde sahip olması, ani morarma ve şişme eğilimi göstermesine neden olur. Bu nedenle yeni geliştirilen göz altı ışık dolgusu tedavisi ile göz altındaki sorunlar kolaylıkla giderilmektedir.

Göz altı ışık dolgusunun içinde hiyalüronik asit de bulunur. Dolayısıyla, göz altı ışık dolgusu etkisini enjekte edildiği alanda homojen bir şekilde yayarak gösterir. İçeriğindeki protein, vitamin, amino asid, antioksidanlardan dolayı göz altında oluşan koyu halkalar için de iyidir.

Yanaklar, yanak ve göz altı arasındaki çöküntüler, göz altı ışık dolgusu ile başarıyla tedavi edilebilir. Göz çevresindeki koyu halkalarda da belirgin bir azalma sağlanır. Özellikle eğer hastanın hem göz altı halkaları hem de çöküntüsü varsa, göz altı ışık dolgusu tedavisi iyi bir seçenektir.

Göz altı ışık dolgusu tedavisinin uygulanması, diğer dolgu uygulamalarına kıyasla farklılık gösterir. Göz altı ışık dolgusu kemik üzerine uygulanır, derinin altına enjekte edilmez. Uygulama esnasında, dolgu maddesi yavaş yavaş enjekte edilmelidir. Dolgu maddesindeki lokal anestezi nedeniyle ağrı oluşmaz. Göz altı ışık dolgusu tedavisinin ardından morarma veya şişme olmaz.

Dolgu uygulandıktan hemen sonra sonucu görebilirsiniz, neredeyse hiç şişme ve morarma meydana gelmez. Dolgu maddesi yaklaşık 1-1.5 yıl kalıcıdır.