Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Göz Altı Işık Dolgusu

blank

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu; Son zamanlarda çok fazla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Gözdeki cilt dokusunun en derinde yer alan hidrasyon seviyesini arttırır ve cildi güzelleştirir. Aynı zamanda ciltte yer alan sertliği dengeleyerek daha pürüzsüz hale gelmesini sağlar. Işığı daha iyi yansıttığı için ve cilde pek çok faydasının olduğu için göz altı ışık ismini almıştır.

Göz altında oluşan problemler genç yaşlı demeden herkeste görülebilir ve bu sorunlar kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir. Göz altı ışık dolgusu tedavisi sayesinde göz altı torbası ile yanaklar ile aynı cilt tonu elde edilerek aradaki ton farkı kapatılır. Böylece göz altında yer alan ton daha parlak gözükebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bu tedavinin uygulanmasında özel karışım ilaçlar kullanılır. Özel olarak hazırlanan ilaç karışımı kişinin göz altı torbalarına enjekte edilir. Bu işlem kişiye hiçbir şekilde ağrı ya da sızı hissettirmez çünkü işlem öncesinde kişiye anestezik krem sürülür. Hazırlanan bu ilaç kişinin göz altı torbalarına eşit bir şekilde dağıtılır.

Enjeksiyon yapıldıktan hemen sonra kişinin göz altı torbalarında oluşan morluklar bir anda yok olur. Göz altındaki cilt ciddi bir gençleşme yaşar. Bu tedaviyi alanında uzman hekimler yapar ve son derece kısa süreli bir işlemdir.

Göz Altı Işık Dolgusu Öncesi

Genç ya da yaşlı ayrımı olmadan çeşitli etkenlere bağlı olarak kişilerin gözlerinin altında morarma ya da sarkıntı gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Genelde strese bağlı olan bu problemler ilaçla ya da kozmetik ürünleri ile kalıcı olarak ortadan kaldırılamaz. Bu durumda kişilerin cildinde gözle görülecek düzeyde ton farkı oluşur ve kişi yaşından çok daha büyük görünür.

Bu durum insanlarda ilerleyen dönemlerde psikolojik sorunlara yol açabilir. Bu sebepten dolayı insanlar göz altı dolgusu yaptırarak sorunlarından kurtulmak ister ki en etkili tedavi yöntemi de budur.

Göz Altı Işık Dolgusu Yaptıranlar

Göz altı ışık dolgusu yaptıran pek çok insan bu tedaviden memnun kalıyor. Özellikle orta yaşlı kişiler yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklardan kurtulduğu için hayatına daha iyi bir psikoloji ile devam ediyor. Açık tenli insanlar daha fazla tercih ediyor.

Gözlerin altı morardıkça cilt üzerinde çıkan ton farkı daha da belirgin olduğu için insanlar mecburen güzelliklerini korumak adına bu tedaviyi uygulamak istiyor. Unique Estetik güzellik merkezinde yapılan göz altı ışık dolgusu ciddi manada fark ederek insanları memnun bırakıyor.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası

Öncesinde cilt tonu farkı ve kırışıklık gibi problemler yaşamış olan insanlar göz altı ışık dolgusu yaptırmaya karar veriyor. Bu işlem yapıldıktan sonra ise tüm problemler ortadan kalkıyor. Öncelikle göz altında yer alan mor renk yerine kişinin cilt rengi oturuyor.

Örneğin kişi esmer bir cilt tonuna sahipse morlukların yerine altta yatan tabakanın geri geliyor. Sonrasında kırışıklık ve sarkıntı gibi problemler yok olarak yerini parlak, pürüzsüz ve oldukça doğal görünümlü bir gözlere bırakıyor. Aradan 1 hafta 10 gün geçtikten sonra da kişi artık yaşından oldukça büyük göstermiyor ve yaşından daha da genç görünüyor.

Göz Altı Işık Dolgusu Zararları

Normal şartlarda göz altı ışık dolgusu işleminin kişiye hiçbir zararı yoktur. Fakat kaliteli, tam donanımlı bir merkezde ve uzman hekim tarafından yapılırsa bir sakıncası yoktur. Ancak bazı kişilerin cildi çok hassas olduğu için gerekli ayarlamalar yapılmazsa gözde şişme ve deride iz bırakabilir.

Fakat uzman hekim tarafından yapılırsa hiçbir sakıncası bulunmaz. Kalitesiz merkezlerde gözde körlüğe kadar risk içerebilir bu nedenle her daim kaliteli merkezleri tercih etmek gerekir.

Gözde Işık Dolgusu Nasıl Etki Eder?

Göz altı ışık dolgusu yaptırmış ya da yaptırmak isteyen kişilerin merak ettiği konu nasıl oluyor da bir iğne bu kadar etkili olabiliyor sorusudur. Etki eden aslında sadece basit bir iğne değildir, iğnenin içinde yer alan ilaçtır. İlacın içinde bulunan etken madde ciltte yer alan zararlı toksinleri gidererek cilt renginin yerine oturmasına ve sakıntıların azalarak cildin pürüzsüz olmasına yardımcı oluyor.

Yalnızca daha öncesinde cilt kanseri atlatmış kişilerde biraz daha ağır etki edebilir. Bir seans yeterli gelmeyebilir ve bu durumda iki veya üç seans halinde göz altı ışık dolgusu işlemine ihtiyaç duyulabilir. Bunun kararını en iyi şekilde hekim alacaktır.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 2021

Göz altı ışık dolgusu yaptıracak olan kişiler doğal olarak fiyatını da merak ediyor. İşlemin yapılacağı hastanenin potansiyeli, uzman hekimin tecrübesi, kişinin cilt yapısı, kaç seans halinde işlem yapılacağı gibi etkenler fiyatları belirliyor.

Bunun için yapılacak en iyi çözüm kişinin bu işlemi yapan tam donanımlı hastane ile gidip görüşerek kendine özel bir fiyat almasıdır. Doktorla yüz yüze görüşerek gerekli kontroller yapıldıktan sonra fiyat almak çok daha doğru olacak ve bütçeyi sarsmayacaktır. Fakat göz altı ışık dolgusu fiyatları 2021 çeşitli kriterlere göre farklılık göstermektedir.